Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem z ZFŚS spotkań/imprez integracyjnych.
Dotyczy prawa Spółki do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków związanych z organizacją uroczystego otwarcia Nowego Salonu.
Obowiązki płatnika w związku z zapewnieniem pracownikom - cudzoziemcom pakietów relokacyjnych.
Uznanie rozliczeń związanych z transferem zobowiązań pracowniczych, dokonywanych w następstwie przejścia zakładu pracy na Nowego Pracodawcę, za wynagrodzenie należne z tytułu świadczenia usług, podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, oraz prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących rozliczenia dokonane pomiędzy Wnioskodawcami ze wskazanego wyżej tytułu.
Uznanie rozliczeń związanych z transferem zobowiązań pracowniczych, dokonywanych w następstwie przejścia zakładu pracy na Nowego Pracodawcę, za wynagrodzenie należne z tytułu świadczenia usług, podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, oraz prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących rozliczenia dokonane pomiędzy Wnioskodawcami ze wskazanego wyżej tytułu.
Nie przysługuje Wnioskodawcy prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących świadczenie usług D., zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy.
Prawo do odliczenia wydatków związanych ze świadczeniami na rzecz pracowników oraz obowiązku wykazania podatku należnego z tytułu nieodpłatnego świadczenia na rzecz pracowników.
Brak opodatkowania czynności udostępniania pracownikom strojów służbowych z logo.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Świadczeń benefitowych przekazywanych na rzecz Współpracowników odpłatnie, brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Świadczeń benefitowych przekazywanych na rzecz Współpracowników nieodpłatnie.
Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących najem mieszkań (lokali mieszkalnych) udostępnianych pracownikom nieodpłatnie.
1. Czy w kontekście ulgi na innowacyjnych pracowników, przez ogólny czas pracy, o którym mowa w art. 18db ust. 3 pkt 1 Ustawy o CIT, należy rozumieć czas pracy, w jakim pracownik pozostaje do dyspozycji pracodawcy, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy? 2. Czy wartość zaliczek na podatek dochodowy pobranych od wynagrodzeń pracowników, które nie zostaną przekazane na rachunek urzędu skarbowego
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania usług pracownikom, klientom i partnerom biznesowym oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia tych usług.
Obowiązki płatnika w związku z ponoszeniem kosztów legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców.
w zakresie ustalenia, czy wydatki poniesione przez spółkę na dobrowolne ubezpieczenie grupowe małżonków oraz partnerów życiowych pracowników mogą stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodów.
Obowiązki płatnika w związku z udostępnieniem samochodu służbowego w celu wykonywania obowiązków służbowych.
Przepisy ubezpieczeniowe przewidują wyłączenia określonych przychodów z podstawy wymiaru składek. Skorzystanie z takich wyłączeń może przynieść pracodawcy wymierną korzyść finansową. Zastosowanie zwolnienia jest jednak obwarowane licznymi, często bardzo szczegółowymi warunkami. Ich nieznajomość może zakończyć się zakwestionowaniem przez ZUS prawa do zastosowania zwolnienia składkowego, a co za tym
w zakresie ustalenia: -Czy ponoszone przez Spółkę ogólne koszty funkcjonowania CRiK stanowią dla niej koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, -Czy ponoszone przez Spółkę koszty świadczeń udzielanych w ramach CRiK na rzecz jej pracowników stanowią dla niej koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT, -Czy ponoszone przez Spółkę koszty świadczeń
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych z tytułu dofinansowania pakietów medycznych dla pracowników, oraz członków ich rodzin oraz partnerów
w zakresie skutków podatkowych związanych z zakupem świadczeń pozapłacowych na rzecz pracowników oraz członków ich rodzin.
możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup pakietów medycznych w części przypadającej na członków rodzin pracowników
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup pakietów medycznych dla członków rodzin pracowników i dla byłych pracowników Spółki (emerytów).
w zakresie ustalenia czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na zakup pakietu medycznego dla pracowników i ich rodzin będą stanowiły koszt uzyskania przychodów.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup pakietów medycznych dla pracowników oraz członków rodziny pracowników.