zwolnienie z długu
Interpretacja
10.12.2024 Podatki

Czy zawarcie umowy o zwolnienie z długu i umorzeniem Spółce „X” Sp. z o. o. w upadłości kwoty kredytu ponad zapłaconą kwotę zgodnie z Porozumieniem, po stronie Poręczyciela powstanie przychód z innych źródeł, a w konsekwencji czy w takiej sytuacji Bank jest zobowiązany do sporządzenia dla Poręczyciela informacji PIT – 11, zgodnie z art. 42a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ?

Interpretacja
21.08.2024 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych zwrotów na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.

Interpretacja
28.06.2024 Podatki

Uznanie czynności nabycia wierzytelności pieniężnych za czynności podlegające opodatkowaniu oraz zwolnienia z opodatkowania świadczonych usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy.

Interpretacja
18.03.2024 Podatki

Zwolnienie z podatku VAT przekazania nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu

Interpretacja
07.12.2023 Podatki

Skutki podatkowe umorzenia części długu i możliwość zaniechania poboru podatku.

Interpretacja
02.09.2021 Podatki

1) Czy dokonane przez Bank zwolnienie z długu współkredytobiorcy, który nie nabywa przedmiotu kredytowania, w sytuacji, gdy zwolnienie z długu dotyczy wszystkich kredytobiorców, i skutkuje w całości wygaśnięciem zobowiązania spowoduje, że ów współkredytobiorca uzyskuje przychody, i w związku z tym na Banku ciąży obowiązek informacyjny z art. 42a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

Interpretacja
02.04.2019 Podatki

Skutki podatkowe zwolnienia z długu oraz przeniesienia udziału w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu mieszkalnego w zamian za przejęcie długu

Interpretacja
27.06.2017 Podatki

1. Czy w świetle opisanego stanu faktycznego po stronie Wnioskodawczyni powstał przychód w rozumieniu art. 20 ust. 1, 1a lub 1b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?2. Czy na Wnioskodawczyni ciąży obowiązek podatkowy w zakresie wynikającym z zawartej z bankiem umowy zwolnienia z długu z dnia 15 listopada 2016 r.?

Interpretacja
04.05.2017 Podatki

Skutki podatkowe zwolnienia z długu oraz odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym stanowiącym odrębną własność

Interpretacja
21.04.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresach: skutków podatkowych zbycia nieruchomości.

Interpretacja
27.03.2015 Podatki

Czy wobec zwolnienia Wnioskodawcy przez Bank z długu z tytułu udzielonego kredytu w kwocie 278 622,06 zł i przypisania jej do spłaty drugiemu kredytobiorcy oraz poręczycielkom, jako współdłużnikom solidarnym, należy przyjąć, że kwota 278 622,06 zł zwolnienia z długu, będzie stanowiła przychód Wnioskodawcy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, zgodnie z art. 10 ust. 1 pkt

Interpretacja
26.11.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zwolnienia z długu.

Interpretacja
17.10.2014 Podatki

wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów.

Interpretacja
22.08.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresach: skutków podatkowych zbycia nieruchomości, skutków podatkowych zwolnienia Wnioskodawczyni jako współkredytobiorcy z długu, skutków podatkowych zwolnienia Wnioskodawczyni jako poręczyciela kredytu z długu.

Interpretacja
27.06.2014 Podatki

Czy w związku ze zwolnieniem Syna z kredytu przez bank będzie on musiał zapłacić podatek dochodowy w wysokości 19% z tytułu zwolnienia go z kredytu przez bank zgodnie z art. 9 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
27.06.2014 Podatki

Czy zwolnienie Wnioskodawcy z długu (wyłączenie z kredytu) przez bank jest dla Niego przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy w sytuacji przedstawionej we wniosku, wykreślenie Wnioskodawcy z umowy kredytowej będzie skutkowało po Jego stronie powstaniem przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
27.06.2014 Podatki

Czy zwolnienie Wnioskodawczyni z długu (wyłączenie z kredytu) przez bank jest dla niej przychodem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Czy w sytuacji przedstawionej we wniosku wykreślenie Wnioskodawczyni z umowy kredytowej będzie skutkowało po jej stronie powstaniem przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
13.06.2014 Podatki

Wnioskodawca nie uzyskał kosztem majątku Banku korzyści majątkowej w wysokości odpowiadającej kwocie kredytu stanowiącego przedmiot zwolnienia z długu, gdyż w chwili dokonania ww. czynności prawnej nastąpiła zmiana stron umowy kredytu, która nie powoduje żadnych konsekwencji w zakresie stosunków zobowiązaniowych nie zmienia się bowiem tożsamość, kształt ani treść zobowiązania kredytowego nie można

Interpretacja
13.06.2014 Podatki

Wnioskodawczyni nie uzyskała kosztem majątku Banku korzyści majątkowej w wysokości odpowiadającej kwocie kredytu stanowiącego przedmiot zwolnienia z długu, gdyż w chwili dokonania ww. czynności prawnej nastąpiła zmiana stron umowy kredytu, która nie powoduje żadnych konsekwencji w zakresie stosunków zobowiązaniowych nie zmienia się bowiem tożsamość, kształt ani treść zobowiązania kredytowego nie można

Interpretacja
15.05.2014 Podatki

Czy w zaistniałym stanie faktycznym sprawy powstanie obowiązek zapłaty podatku od spadków i darowizn i podatku dochodowego?

Interpretacja
16.04.2014 Podatki

Czy w przedstawionym stanie faktycznym Bank ma obowiązek wystawienia PIT-8C, a jeżeli tak, to jaką kwotę przychodu powinien wykazać, całą kwotę umorzenia, czy kwotę umorzenia pomniejszoną o kwoty wydatkowane na cele związane z prowadzoną działalnością rolniczą oraz czy powinien podzielić kwotę przychodu na dwie równe części i tak wyliczoną kwotę wpisać do PIT-8C wystawionego na każdego z małżonków?

Interpretacja
14.01.2014 Podatki

Dostawa wymienionego Budynku dokonana przez Bank korzystać będzie zatem w całości z powyższego zwolnienia z podatku VAT.

Poprzednia Następna