Skutki podatkowe sprzedaży udziału w nieruchomości. Ulga meldunkowa.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości
Opodatkowanie odpłatnego zbycia wyodrębnionych lokali. Ulga Meldunkowa.
Możliwość zwolnienia na podstawie ulgi meldunkowej przychodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości (dom mieszkalny, stodoła, obora) nabytego w drodze spadku w 2008 r.
Zakres zwolnienia z opodatkowania przychodu ze zbycia udziałów w budynku mieszkalnym i gruncie.
Czy w świetle zaistniałego stanu faktycznego Wnioskodawca może w całości skorzystać z tzw. ulgi meldunkowej przy zbyciu w roku 2012 nieruchomości składającej się z działki nr 473/1 zabudowanej budynkiem mieszkalnym oraz działki nr 474/3?W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy w świetle zaistniałego stanu faktycznego Wnioskodawca może skorzystać z tzw. ulgi meldunkowej przy zbyciu w roku
1. Czy w wyniku przeprowadzonej transakcji, w wyniku której Wnioskodawczyni otrzymała rekompensatę przysługuje ulga meldunkowa? 2. Czy pomimo, że Zainteresowana nie złożyła stosownego oświadczenia w ustawowym terminie ma prawo skorzystać z ulgi meldunkowej?
Czy w zaistniałym stanie faktycznym do sprzedaży lasu ma zastosowanie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy kwota uzyskana ze sprzedaży udziału nabytego w 2007 r. będzie korzystała ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych w całości (działka + dom) na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
1. W którym momencie Wnioskodawca uzyskuje prawo do ulgi meldunkowej: czy po roku od zameldowania pomimo, że zameldowanie nastąpiło w trakcie budowy, czy po roku od odbioru budynku i zamieszkania ? 2. Czy ulga ta dotyczy całej nieruchomości, to jest zarówno gruntu jak i budynku ?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości.
Czy powyższe zwolnienie w podatku dochodowym dotyczy całej nieruchomości gruntowej, tj. zarówno gruntu jak i jego części składowej, czyli budynku?
Czy, biorąc pod uwagę przedstawiony stan faktyczny, Wnioskodawca ma prawo do zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych, zgodnie z art. 21 ust.1 pkt 126, czyli do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej?
Czy przypadku, gdy zbywca był zameldowany na pobyt stały w zbywanym mieszkaniu w okresie od 1979 r. do 1981 r., a nabycie mieszkania nastąpiło w 2007 r. (sprzedaż w 2011 r.), sprzedaż tego mieszkania podlega zwolnieniu na podstawie art. 21 ust.1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Przychód ze sprzedaży udziału w części przypadającej na dom będzie korzystał ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, natomiast dochód w części przypadającej na udział w gruncie będzie podlegał opodatkowaniu 19% podatkiem dochodowym na zasadach określonych w art. 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy Wnioskodawca może skorzystać ulgi meldunkowej, jeżeli w zbywanej nieruchomości zameldował się w dniu 4 czerwca 2010 r., a w dniu 3 czerwca 2011 r. zawarł umowę sprzedaży tej nieruchomości w formie aktu notarialnego?
Czy Wnioskodawczyni może skorzystać z ulgi meldunkowej określonej w art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym na dzień 31 grudnia 2008 r.?
Czy sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym mu gruntem w roku 2011 będzie w całości korzystała ze zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, oraz czy "ulga meldunkowa" będzie przysługiwała Wnioskodawczyni i mężowi w stosunku do całej transakcji, bez jakichkolwiek wyłączeń?
1) Czy w zaistniałej sytuacji Wnioskodawczynię obejmuje ulga meldunkowa także od połowy nieruchomości, którą otrzymała w drodze darowizny? 2) Czy prawo do ulgi meldunkowej przysługuje zarówno do budynku jak też do gruntu, na którym jest on posadowiony?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości