W zakresie skutków podatkowych zawarcia ugody i otrzymania kwoty 400.000 zł.
Zwolnienie z opodatkowania odsetek za opóźnienie zasądzonych wyrokiem sądu.
W zakresie uznania za koszty uzyskania przychodów kwot wypłaconych z tytułu: zadośćuczynienia, odszkodowania wypłaconych poszkodowanemu i odsetek za opóźnienie w wypłacie tych świadczeń oraz z tytułu dobrowolnego zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Szpital z tytułu zasądzonych wyrokiem Sądu kwot odszkodowania z ustawowymi odsetkami, zadośćuczynienia z ustawowymi odsetkami, skapitalizowanej renty wraz z ustawowymi odsetkami, comiesięcznej renty wypłacanej na pokrycie zwiększonych potrzeb oraz kosztów procesu zapłaconych stronie postępowania i kosztów sądowych zapłaconych
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na wypłatę zadośćuczynienia, będącego wynikiem ugody zawartej przed sądem, wypłaconego byłemu pracownikowi Wnioskodawcy w związku ze stwierdzoną chorobą zawodową
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zasądzonych przez sąd i wypłaconych przez Szpital kwot: odszkodowań, zadośćuczynień, rent oraz odsetek za zwłokę od tych kwot i kosztów procesów.
w zakresie skutków podatkowych otrzymania zadośćuczynienia, odszkodowania i renty wraz z odsetkami
Czy spodziewany zwrot od ubezpieczyciela wydatków związanych z wykonaniem prawomocnego wyroku (wypłata zadośćuczynienia, odszkodowania, odsetek z nimi związanych, kosztów sądowych) stanowi przychód w momencie otrzymania w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy wypłacone na podstawie prawomocnego wyroku kwoty zadośćuczynienia, odszkodowania, odsetek z nimi związanych oraz zwrotu kosztów sądowych na rzecz powoda (pacjenta) oraz kosztów sądowych na rzecz Skarbu Państwa (sądu) można traktować jako koszty uzyskania przychodu w momencie ich poniesienia w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
Czy Spółka może zaliczyć zapłaconą kwotę tytułem ugody do kosztów uzyskania przychodów w dniu jej zapłaty czy też skorygować przychód uzyskany z tytułu umowy?
Czy kwotę odszkodowania wraz z odsetkami wypłaconą pracownikowi na podstawie wyroku Sądu Pracy, stosownie do art. 45 ustawy Kodeks pracy, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w dacie jej dokonania?
1. Czy do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, Dz.U.1992.21.86 z późn. zm., można zaliczyć wypłacone przez Spółkę pracownikom, którzy ulegli wypadkom przy pracy na podstawie wyroku sądowego lub ugody, świadczenia (kwoty) z tytułu zwrotu kosztów niezbędnego leczenia? 2. Czy do kosztów uzyskania przychodów, o których
Czy Spółka ma możliwość zaliczenia do kosztów podatkowych zadośćuczynienia wraz z odsetkami, renty uzupełniające, kosztów leczenia z tytułu wypłaty zasądzonego wyroku na pracownika w związku z wypadkiem przy pracy?
Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?
Skoro z treści ugody sądowej wynika, że ustalone świadczenie ma charakter odszkodowania, to jako wypłacone na podstawie ugody sądowej korzysta ze zwolnienia z opodatkowania na mocy powołanego powyżej art. 21 ust. 1 pkt 3b ww. ustawy, bowiem w przedmiotowej sprawie nie wystąpiły warunki wyłączające ze zwolnienia, tj. zgodnie z treścią ugody nie było to świadczenie stanowiące rekompensatę, ani zadośćuczynienie
Możliwość zaliczenia przez pracodawcę do kosztów uzyskania przychodów wydatków z tytułu odszkodowania, zadośćuczynienia, renty, kosztów sądowych i zastępstwa procesowego w związku z wypadkiem pracownika przy pracy.
Czy zwrot kosztów leczenia oraz wypłaty tzw. rent wyrównawczych oraz zadośćuczynienia, będące następstwem wypadków przy pracy, stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów o charakterze pośrednim?