Uznanie Powiatu za podatnika VAT z tytułu sprzedaży posiłków w stołówce prowadzonej przez jednostki oświatowe na rzecz byłych pracowników lub członków rodzin pracowników i w konsekwencji podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT.
Dochody, które zostaną przeznaczone na cele statutowe określone w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT, wydatkowane na działalność kulturalną, w tym także na nabycie środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych służących bezpośrednio realizacji celów statutowych, będziecie Państwo uprawnieni potraktować jako wydatki na cele statutowe, a tym samym wydatkowane we wskazany sposób dochody korzystają
Wnioskodawca w odniesieniu do opisanych usług polegających na organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej w okresie ferii letnich i zimowych (w formie półkolonii) może korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 24 lit. a oraz art. 43 ust. 17 ustawy.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów uczestnictwa w badaniach
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty wynagrodzeń, honorariów i innych świadczeń osobom realizującym Projekt Bliźniaczy.
Obowiązki płatnika w związku ze zwrotem kosztów uczestnictwa w badaniach klinicznych.
Możliwość odzyskania podatku VAT w związku z realizacją inwestycji pn.: ,,Budowa budynku przedszkola o czterech oddziałach wraz z infrastrukturą techniczną ().
w zakresie ustalenia czy usługi zakwaterowania i wyżywienia uczniów szkół realizowane za pośrednictwem jednostek organizacyjnych działających jako bursy stanowią czynności niepodlegające opodatkowaniu na podstawie art. 15 ust 6.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług dotyczących wyżywienia świadczonych dla Fundacji oraz Ośrodków Pomocy Społecznej, zwolnienia od podatku usług zakwaterowania świadczonych dla Fundacji, stawki podatku dla sprzedaży noclegów i wyżywienia dla gości Schroniska.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących dostawa towarów, dań gotowych.
zwolnienie z opodatkowania usług stołówkowych na rzecz uczniów, usług zakwaterowania uczniów oraz usługi cateringowej na rzecz jednostek budżetowych
zwolnienie od podatku VAT usługi wyżywienia i zakwaterowania własnych wychowanków
Zwolnienie od podatku usług: wyżywienia wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, niebędących wychowankami Bursy oraz wyżywienia uczniów niebędących wychowankami Bursy.
Zwolnienie od podatku VAT usług zakwaterowania - z wyżywieniem lub bez wyżywienia - wychowanków Bursy.
Stawka podatku dla wyżywienia dla uczniów niemieszkających w Bursie oraz uczniów korzystających z dofinansowania opieki społecznej.
W zakresie stawki podatku VAT dla usług polegających na wyżywieniu osób niebędących mieszkańcami Bursy.
W zakresie stawki podatku VAT dla usług polegających na zapewnieniu całodziennego wyżywienia i zakwaterowania mieszkańców Bursy .
W zakresie stawki podatku VAT dla usług polegających na:-zakwaterowaniu w Bursie innych osób niebędących wychowankami Bursy (z wyżywieniem lub bez),-wynajmie pokoi.
Świadczone przez bursę usługi zakwaterowania (z wyżywieniem lub bez) innych osób niebędących wychowankami Bursy podczas odbywających się warsztatów, przeglądów i spartakiad organizowanych przez placówki oświatowe, sklasyfikowane jak wskazał Wnioskodawca - według PKWiU z 2008r. pod numerem 55.90.11.0, mieszczące się w grupowaniu 55 Usługi związane z zakwaterowaniem, podlegają opodatkowaniu podatkiem
Mając na uwadze przedstawiony stan faktyczny oraz powołane przepisy prawa stwierdzić należy, iż świadczone przez Bursę usługi wynajmu pomieszczeń Bursy świetlic, podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług według stawki w wysokości 23%, zgodnie z art. 41 ust. 1 w związku z art. 146a pkt 1 ustawy. Do przedmiotowej usługi nie znajdą zastosowania preferencyjne stawki podatku VAT jak również zwolnienie
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów refaktur wydatków związanych z organizacją Oddziału wystawionych przez spółkę macierzystą
Czy świadczenie, (przejazd i wy żywienie) spełnione na rzecz pracowników będzie stanowiło przychód pracownika, od którego należy naliczyć i odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy?