Interpretacja
15.02.2024 Podatki

Podstawę opodatkowania z tytułu odsprzedaży biletów lotniczych ustala się zgodnie z art. 119 ustawy i w związku z tym za podstawę opodatkowania należy uznać marżę wyliczoną zgodnie z art. 119 ust. 2 ustawy.

Interpretacja
12.11.2020 Podatki

Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT związanego z nabyciem usług gastronomicznych, o których mowa we wniosku

Interpretacja
09.08.2019 Podatki

uznanie czynności polegających na wyszukaniu, rezerwacji i odsprzedaży usługi hotelowej z wyżywieniem lub bez, jako składnik pakietu usług, jak również będących jedynym składnikiem świadczonej usługi, za usługi turystyki i zastosowanie do nich szczególnej procedury opodatkowania marży, o której mowa w art. 119 ust. 1 ustawy - zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% do usług pośrednictwa w sprzedaży

Interpretacja
29.06.2006 Podatki

Czy można dokumentować zakupy usług zagranicznych innymi dokumentami niż rachunki i faktury prowadząc działalność turystyczną polegającą na rezerwacji i zakupie usług hotelowych, biletów lotniczych i kolejowych, wynajmie samochodów, przewodników itp. w związku z problemami z pozyskaniem faktur za wyświadczone usługi, zwłaszcza hotelarskie?

Interpretacja
21.03.2006 Podatki

Czy podatnik prawidłowo wykazuje sprzedaż biletów lotniczych z 0% stawką podatku VAT,czy powinna być wyliczona sama marża i opodatkowana stawką 22% lub 0%?

Interpretacja
24.02.2005 Podatki

Czy do czynności wynajmu autokarów z kierowcą oraz sprzedaży biletów lotniczych można zastosować szczególną procedurę, o której mowa w art. 119 ustawy, jeżeli czynności te nie wchodzą w skład usług turystycznych?

Interpretacja
11.01.2005 Podatki

1) Czy Spółka prawidłowo postępuje nie odliczając podatku VAT z faktur zakupu usług ?2) Czy Spółka powinna wystawiać faktury wewnętrzne tylko na część dotyczącą odpłatności pracownika ?3) Czy prawidlowo zastosowano stawki podatku VAT: 7%, 22% i zwolnienie z podatku VAT oraz podstawę opodatkowania w fakturach VAT wewnętrznych ?

Interpretacja
02.07.2004 Podatki

Biuro podróży jako agent sprzedaje usługi transportu lotniczego. W chwili obecnej nie będzie już otrzymywać od przewoźnika lotniczego prowizji za wystawienie biletu. Opłata będzie pobierana bezpośrednio od usługobiorcy, tj. od klienta, na podstawie faktury VAT i nie zostanie ujęta w wartości biletu lotniczego. Jaką stawką podatku od towarów i usług powinna być opodatkowana ww. opłata w przypadku sprzedaży

Interpretacja
24.03.2004 Podatki

Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować do opłaty pobieranej przez P. sp. z o.o. jako agenta bezpośrednio od klienta na podstawie faktury VAT za wystawienie biletu lotniczego na przeloty krajowe i międzynarodowe?

Interpretacja
03.03.2004 Podatki

Jaką stawkę podatku VAT zastosować do opodatkowania opłat pobieranych przez agenta z tytułu sprzedaży biletów na transport lotniczy krajowy i międzynarodowy?

Interpretacja
27.02.2004 Podatki

Stawka podatku VAT od pobieranej opłaty przez agenta za wystawienie i sprzedaż biletu lotniczego w transporcie międzynarodowym i transporcie krajowym?

Interpretacja
18.02.2004 Podatki

dotyczy stawki opodatkowania podatkiem od towarów i usług usługi pośrednictwa w sprzedaży biletów lotniczych, dotyczących przewozu osób zarówno na przeloty krajowe, jak i międzynarodowe.