Umowa (czynność) zamiany, w ramach której osoby z I grupy podatkowej zamieniają prawo własności lokalu mieszkalnego na prawo własności nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym oraz budynkiem niemieszkalnym – nie wypełniła w całości warunków zwolnienia z art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skoro przedmiotem umowy zamiany będzie również udział w budynku niemieszkalnym (garaż), to umowa zamiany nie będzie zwolniona od PCC na podstawie art. 9 pkt 5 ustawy.
Umowa (czynność) zamiany, w ramach której osoby z I grupy podatkowej zamieniają udział we własności nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym na spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego –wypełniła w całości warunki zwolnienia art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zamiana między córką a matką udziału w działce zabudowanej budynkami mieszkalnymi oraz budynkami niemieszkalnymi (garażami) na lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość nie podlega zwolnieniu, gdyż budynki niemieszkalne (garaże) nie wypełniają treści przepisu art. 9 pkt 5.
Dotyczy uznania za zaliczkę działki budowlanej otrzymanej z tytułu umowy barterowej.
Umowa zamiany nieruchomości zawarta z pasierbem i jego żoną – a możliwość zastosowania zwolnienia z art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Umowa zamiany nieruchomości gruntowych zabudowanych budynkami mieszkalnymi - zwolnienie z art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy umowa zamiany udziału w budynku mieszkalnym położonym na nieruchomości gruntowej oraz lokali mieszkalnych i niemieszkalnych pomiędzy rodzeństwem będzie zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 5 ustawy o PCC?
Czy umowa zamiany udziału w budynku mieszkalnym położonym na nieruchomości gruntowej oraz lokali mieszkalnych i niemieszkalnych pomiędzy rodzeństwem będzie zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 5 ustawy o PCC?
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia w drodze zamiany lokalu mieszkalnego.
Czy dokonana zamiana korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym, jako dokonana na potrzeby realizacji własnego celu mieszkaniowego?
Do Transakcji zbycia działki nie znajdzie zastosowania zwolnienie z podatku od towarów i usług wynikające z art. 43 ust. 1 pkt 9 ww. ustawy oraz z art. 43 ust. 1 pkt 2 tej ustawy, przedmiotowa transakcja będzie opodatkowana stawką podstawową podatku VAT, zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług w związku z art. 146aa ust. 1 pkt 1 ustawy, tj. stawką podatku VAT w wysokości 23%.
Zwolnienie z opodatkowania zamiany lokalu mieszkalnego na nieruchomość gruntową zabudowaną budynkiem mieszkalnym dokonanej między Zainteresowanymi a synową.
Czy umowa zamiany udziału w nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym w zamian za spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, zawarta między siostrą i bratem, jest w całości zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z brzmieniem art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
W zakresie: zastosowania zwolnienia z podatku VAT w myśl art. 43 ust. 1 pkt 9 dla transakcji zamiany gruntu niezabudowanego, dla którego wydana została decyzja o lokalizacji inwestycji celu publicznego, zastosowania zwolnienie z podatku VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10a dla transakcji zamiany nieruchomości.
Opodatkowanie czynności wydania nieruchomości zabudowanej w związku z realizacją umowy zamiany
Umowa zamiany nieruchomości art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Umowa zamiany nieruchomości art. 9 pkt 5 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy zamiana nieruchomości położonej na terytorium RP na budynek i lokal mieszkalny położone na terytorium RP, zwolniona jest z opodatkowania?
1. Czy wartość zamienionej nieruchomości w wysokości Y zł. stanowi koszt uzyskania przychodu? 2. Czy Wnioskodawczyni zobowiązana jest do zapłacenia 19% podatku lub wydatkowania uzyskanego przychodu w ciągu 2 lat na własne cele mieszkaniowe?
Przyjmując za Wnioskodawczynią, iż w omawianym stanie faktycznym właściciel budowanego budynku z tytułu zamiany mieszkania na budynek będzie opodatkowany podatkiem od towarów i usług, czynność taka zostanie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. W tym przypadku Wnioskodawczyni sporządzając akt
Opodatkowanie umowy zamiany nieruchomości z dopłatą na rzecz Wnioskodawcy.