należy stwierdzić, iż w wyniku dokonania nieodpłatnego zniesienia współwłasności budynku mieszkalnego nie powstanie u Wnioskodawczyni przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Wyżej wymienione zdarzenie nie pociągnie również za sobą konieczności doliczenia do podatku kwot poprzednio odliczonych na budowę przedmiotowej nieruchomości, gdyż nie powoduje ono utraty ulgi.
Wnioskodawczyni wybudowała budynek mieszkalny na osobiste cele, a następnie część budynku przeznaczyła na cele prowadzonej działalności gospodarczej. Czy wobec braku części dokumentów źródłowych faktur zakupu materiałów i usług na budowę domu, które pozwoliłyby wyliczyć samodzielnie wartość początkową nieruchomości dla celów amortyzacji podatkowej, można tę wycenę powierzyć niezależnemu biegłemu? Czy
Czy w opisanym stanie faktycznym przeznaczenie na cele działalności gospodarczej 49,50% całkowitej powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, w związku z którym Wnioskodawczyni korzystała i kontynuuje korzystanie z tzw. dużej ulgi budowlanej, skutkuje utratą prawa do tej ulgi i koniecznością jej zwrotu do urzędu?
Wnioskodawczyni wybudowała budynek mieszkalny na osobiste cele, a następnie część budynku przeznaczyła na cele prowadzonej działalności gospodarczej.Czy planowana przez Wnioskodawczynię stawka amortyzacji 1,5% jest prawidłowa?
zwrot ulgi budowlanej w przypadku dokonania darowizny udziału w nieruchomości
Czy Wnioskodawca może skorzystać z ulgi podatkowej, określonej w art. 26b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w związku z przedstawionym stanem faktycznym Wnioskodawca powinien dokonać skorygowania wydatków na budowę domu, rozliczonych w ramach ulgi budowlanej?Czy Wnioskodawca powinien zwrócić nadpłaty podatku dochodowego wykazywane w zeznaniach podatkowych?
Czy przekwalifikowanie budynku mieszkalnego na użytkowy pociąga skutki podatkowe?
Czy istnieje możliwość odliczenia od dochodu w ramach tzw. dużej ulgi budowlanej poniesionych wydatków w 2006 r. na budowę budynku mieszkalnego, w związku z kontynuacją rozpoczętej w 1996 r. inwestycji budowlanej?
Czy sprzedaż przedmiotowej nieruchomości będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym oraz czy w związku ze sprzedażą nieruchomości wystąpi obowiązek zwrotu kwoty odliczeń wydatków na zakup gruntu i budowę budynku mieszkalnego w związku z korzystaniem z odliczeń wydatków na zakup gruntu i budowę budynku mieszkalnego, w związku z korzystaniem z odliczeń wydatków mieszkaniowych w zeznaniach za
Czy podatnikowi realizującemu inwestycję, zgodnie z przepisami prawa budowlanego, mającą na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych podatnika i członków jego rodziny, polegającą na budowie budynku mieszkalnego rekreacyjnego całorocznego wypoczynku, w którym zamierza on wraz z rodziną zamieszkać na stałe i będzie tam zameldowany, (na sfinansowanie której zostanie udzielony kredyt z banku przez
Czy można złożyć korekty zeznań za lata 2001-2003 i odliczyć wydatki na budowę budynku mieszkalnego w przypadku, gdy wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę budynku mieszkalno-usługowego został złożony 31.12.2001 r., a decyzje o udzieleniu pozwolenia na budowę wydano w roku następnym.
W dniu 22 listopada 2001r. nabyłem na własność działkę budowlaną o powierzchni 800 mkw. Następnie w dniu 6 grudnia 2001r. nabyłem projekt budynku mieszkalnego (posiadam fakturę na w/w zakup), wg którego realizowałem budowę budynku mieszkalnego. W dniu 13 czerwca 2003r. otrzymałem prawomocne pozwolenie na budowę i rozpocząłem prace budowlane. Część prac wykonałem we własnym zakresie natomiast na pozostałe
Zwracam się z zapytaniem w następującej sprawie: w grudniu 1997 roku nabyłam działkę budowlaną a następnie w lutym 1998 roku nabyłam drugą działkę budowlaną sąsiadującą z działką uprzednio nabytą przeze mnie. Następnie na tych gruntach zaczęłam budować dom mieszkalny. Obecnie jest to stan surowy otwarty. Przez cały czas korzystałam z odliczeń najpierw na zakup działki, potem z ulgi budowlanej. Obecnie
W 2000 roku została rozpoczeta inwestycja polegająca na rozbudowie i modernizacji budynku mieszkalnego i na mocy obowiazujących wówczas przepisów nabyto prawo do dużej ulgi budowlanej. Czy zostały nabyte prawa do czsu zakończenia procesu inwestycyjnego?
Czy podatnik jako przedstawiciel ustawowy małoletniej córki ma prawo do skorzystania z ulgi remontowej z tytułu poniesionych wydatków na remont i modernizację budynku mieszkalnego, którego współwłaścicielem jest jego małoletnia córka?
Czy wydatek poniesiony w 2000r. z tytułu wykonania przyłącza wodociągowego na posesji działki można odliczyć w ramach ulgi budowlanej?
Czy wydatki związane z zakupem wanny z hydromasażem oraz wybudowaniem w budynku mieszkalnym basenu mogą zostać odliczone w zeznaniu rocznym za 2004r. w ramach dużej ulgi budowlanej na rozbudowę budynku mieszkalnego, w przypadku kiedy podatnik nabył prawo do odliczenia wydatków na rozbudowę przed 2002r.?
Czy wydatki na budowę budynku mieszkalnego poniesione w latach 2003 i 2004 podlegają odliczeniu od podatku w ramach kontynuacji dużej ulgi budowlanej.
Czy w 2005 roku przysługuje prawo do dokonywania odliczeń z tytułu dużej ulgi budowlanej, jeżeli w momencie rozpoczęcia budowy domu obowiązujące prawo podatkowe nie określało do jakiego momentu należy zakończyć inwestycje budowlaną.
dotyczy prawa do odliczania wydatków na budowę budynku mieszkalnego
Czy podatnik utraci prawo do ulgi z tytułu budowy budynku z lokalami na wynajem w sytuacji jeżeli na skutek rozwodu i podziału majątku podatnik przekaże byłej żonie swoje udziały w prawie własności tych lokali?
Czy podatnik może w ramach ulgi budowlanej dokonać odliczenia wydatków poniesionych na zakup płytek chodnikowych, które zostały wykorzystane odboje wokół budynku mieszkalnego?