W kosztach podatkowych 2024 r. nie można rozliczyć straty finansowej (zapłaconych zaliczek) w latach 2021-2013 związanych z budową budynku.
Ustalenie, czy strata jaka powstała w związku z likwidacją nie w pełni zamortyzowanych Nieruchomości oraz środków trwałych stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu, w jakim momencie następuje likwidacja Nieruchomości i środków trwałych jej towarzyszących oraz czy wydatki poniesione na prace rozbiórkowe zwiększą wartość początkową nowych środków trwałych
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez biegłego sądowego w związku ze sporządzaniem opinii na zlecenie sądu oraz wykazania straty z tego źródła w zeznaniu podatkowym.
Dotyczy ustalenia, czy strata powstała w związku z likwidacją nie w pełni zamortyzowanych środków trwałych stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów oraz czy wydatki poniesione na prace rozbiórkowe zwiększą wartość początkową nowych środków trwałych
Możliwość rozliczenia straty poniesionej w związku z umorzeniem przymusowym akcji banku.
Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w wysokości straty poniesionej na sprzedaży Wierzytelności do funduszu sekurytyzacyjnego, stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą uzyskaną ze zbycia Wierzytelności alokowaną na kapitał Kredytu a wartością pozostałą do spłaty kwotą kapitału Kredytu - do wysokości kwoty udzielonego Kredytu, z wyłączeniem odsetek, prowizji i opłat, jeżeli opóźnienie w
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości i możliwość odliczenia straty.
Czy w przypadku zbycia na rzecz Funduszu sekurytyzacyjnego przedawnionej wierzytelności z tytułu Kredytu hipotecznego zabezpieczonej hipoteką, która to hipoteka pozwala dalej skutecznie egzekwować tę wierzytelność do wartości zabezpieczonego majątku, Bank będzie mógł na podstawie art. 15 ust. 1h pkt 2 updop zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów stratę ze zbycia tej wierzytelności stanowiącą różnicę
Przychody i koszty uzyskania przychodów w sytuacji przeniesienia wierzytelności do ewidencji pozabilansowej.
W zakresie dotyczy ustalenia, czy wobec wdrożenia w lipcu 2022 r. planu naprawy na podstawie Uchwały Zarządu Banku nr (…) z 15 lipca 2022 r. w związku z zaistnieniem okoliczności, o których mowa w art. 142 ust. 2 Prawa bankowego, oraz osiągnięcia poziomu wskaźników, o których mowa w art. 141m ust. 3 pkt 2 tej ustawy, Bank począwszy od rozliczenia za lipiec 2022 r. będzie korzystał ze zwolnienia od
Strata poniesiona w związku z przymusowym umorzeniem akcji nie może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów (w tym do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 23 ust. 1 pkt 38 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
Zastosowanie kosztów uzyskania przychodu w wysokości rzeczywiście poniesionych wydatków oraz ich dokumentowania.
Czy strata powstała w wyniku dokonania Utylizacji 1-3 może zostać uznana przez Wnioskodawcę za koszt uzyskania przychodu?
W zakresie ustalenia, czy wobec wdrożenia w marcu 2021 r. planu naprawy na podstawie Uchwały Zarządu Banku w związku z wystąpieniem na koniec 2020 r. straty bilansowej oraz przekroczenia na koniec 2020 r. wskaźników, o których mowa w art. 141m ust. 3 pkt 2 Prawa bankowego, Bank począwszy od marca 2021 r. będzie korzystał ze zwolnienia od podatku od niektórych instytucji finansowych, na podstawie art
Kwestia możliwości uznania za koszty uzyskania przychodów „straty” poniesionej w związku z przymusowym umorzeniem obligacji.
Czy Wnioskodawczyni będzie uprawniona do rozliczenia straty podatkowej powstałej w wyniku przymusowego umorzenia obligacji?
Kwestia możliwości uznania za koszty uzyskania przychodów „straty” poniesionej w związku z przymusowym umorzeniem obligacji.
Czy Spółka będzie uprawniona do rozliczenia straty powstałej w wyniku przymusowego umorzenia obligacji Banku przez Bankowy Funduszu Gwarancyjny?
Czy w przypadku skutecznej windykacji kwoty odpowiadającej wartości utraconego sprzętu powstaje po stronie spółki przychód podatkowy z tytułu odszkodowania za szkody w składnikach majątku związanych z działalnością gospodarczą na podst. art. 12 ust. 1 u.p.d.o.p?
Strata poniesiona przez Wnioskodawcę w związku z nieodpłatnym przymusowym umorzeniem obligacji Banku spółdzielczego nie może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy (w tym do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 23 ust. 1 pkt 38 updof). Nie ma tez charakteru straty podatkowej w rozumieniu art. 9 ust. 2 updof.
Ustalenie, czy Wnioskodawca jako oddział instytucji kredytowej w sytuacji sprzedaży portfela wierzytelności kredytowych do niezależnego funduszu sekurytyzacyjnego prawidłowo będzie ustalał wysokość przychodów i kosztów uzyskania przychodów.
W zakresie ustalenia, czy bank dokonując sprzedaży do funduszu sekurytyzacyjnego nieprzedawnionych wierzytelności z tytułu kredytów i pożyczek, przejętych przez Bank ze SKOK będzie uprawniony do ujęcia w kosztach uzyskania przychodów ewentualnych strat ze zbycia kapitałów tych wierzytelności.