Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej (wymiana stolarki okiennej, wymiana dachu - nadbudowa, instalacja c.o.)
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej - faktura wystawiona na małżonka, niebędącego właścicielem nieruchomości.
Czy może Pani odliczyć od podstawy obliczenia podatku ustalonej zgodnie z art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym osób fizycznych ulgę termomodernizacyjną (art. 26h ust. 1 wskazanej ustawy na termomodernizację budynku mieszkalnego wchodzącego w skład majątku wspólnego Pani i męża, w wysokości pełnych wydatków na termomodernizację poniesionych w danym roku podatkowym z Państwa
Stawki podatku dla usługi polegającej na montażu okien, drzwi i bram garażowych wraz ze sprzedażą materiałów.
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki na usługę zawierającą sprzedaż materiałów wraz z montażem, dotyczącej obiektu zaliczanego do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.
Stawka 7% dla usług wymiany stolarki okiennej przez spółdzielnie mieszkaniowe w lokalach mieszkalnych.
Stawka podatku przy świadczeniu usług remontowo-budowlanych w budynkach mieszkalnych wynosi 7%.
Czy do czynności dostawy i montażu stolarki okiennej i drzwiowej dotyczącej budownictwa mieszkaniowego, w przedstawionej sytuacji należy zastosować obniżoną stawkę podatku 7% VAT?
Czy dostawa wraz z montażem okien na rzecz budownictwa mieszkaniowego może korzystać ze stawki 7%?
Czy sprzedaż okna przez producenta oraz sprzedaż rolet, żaluzji, parapetów wraz z usługą montażu w obiektach użytkowych winna być opodatkowana stawką w wysokości 22% ?
Jaką stawką VAT należy opodatkować sprzedaż okien i drzwi bez montażu i z montażem niewyprodukowanych przez Podatnika ?.
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że spółka jest producentem okien, wykonuje roboty budowlano-montażowe z własnych materiałów, w budynkach mieszkalnych /PKOB 111, 112, ex113/, na podstawie umów zawartych z klientami. W związku z powyższym wystąpiono z zapytaniem, czy montowana przez producenta stolarka okienna i drzwiowa z wykorzystaniem własnego materiału podlega opodatkowaniu
Jaką należy zastosować stawkę podatku VAT na fakturze dla usług remontowo-budowlanych w budownictwie mieszkaniowym, jeśli podatnik na fakturze w jednej pozycji chce usługę wraz z materiałem?
Czy producent okien i drzwi ma prawo do zastosowania 7% stawki podatku VAT, dokonując montażu tych okien w mieszkaniu klienta ?
Czy świadczenie usługi polegającej na montażu stolarki okiennej (kupno okien od producenta, demontaż starych okien i montaż nowych, wymiana parapetów i położenie tynków) w budownictwie mieszkaniowym, podlega opodatkowaniu według stawki VAT 7% ?
Jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować czynności polegające na montażu artykułów branży budowlanej dokonywanych przez podatnika prowadzącego działalność handlowo-usługową (usługa ta jest wykonywana przez podwykonawców)?
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że prowadzi Pani działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych, w tym głównie stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonywaniem prac remontowo - montażowych w obiektach budownictwa mieszkaniowego. Pani firma pozyskuje klientów, zawiera umowy na prace remontowo-montażowe w oparciu o własne materiały i w końcowym etapie wystawia
Spółka jest producentem stolarki otworowej drewnianej (okna, drzwi, ościeżnice, parapety, progi drewniane) - PKWiU 20.30. Przedsiębiorstwo oprócz produkcji, świadczy również usługi montażowe wyrobów własnych. Wystawiając fakturę VAT wyroby własne opodatkowuje wg stawki 22 %, natomiast usługi montażowe ujmuje w osobnej pozycji, i opodatkowuje również wg stawki 22 %. Ponadto zaznacza, że sposób fakturowania
Czy prawidłowym jest opodatkowanie całej kwoty należności z tytułu wykonania usługi budowlanej montażu stolarki okiennej i drzwi w obiektach budownictwa mieszkaniowego 7 % stawką podatku VAT, w sytuacji gdy świadczący usługę jest jednocześnie dostawcą towarów niezbędnych do jej wykonania ?