Bank wykonywał szereg czynności związanych z zawarciem umowy sprzedaży, jednakże to nie oznacza, że sama umowa została zawarta za jego pośrednictwem. Pośrednictwo firmy inwestycyjnej (tutaj Banku) to przyjmowanie i przekazywanie zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych (np. akcji) oraz wykonywanie takich zleceń na rachunek dającego zlecenie. W analizowanej sprawie takie działania – jak wynika
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia akcji oraz certyfikatów inwestycyjnych przez rezydenta podatkowego Arabii Saudyjskiej.
Skutki podatkowe umowy sprzedaży akcji za pośrednictwem domów maklerskich
Przedstawione w opisie stanu faktycznego nabycie akcji w ramach Umowy sprzedaży będzie zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. (14c)
Przedstawiona w opisie stanu faktycznego sprzedaż akcji, dokonana za pośrednictwem firmy inwestycyjnej lub zagranicznej firmy inwestycyjnej, spełnia wszystkie warunki zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. (14c)
Przedstawiona w opisie stanu faktycznego sprzedaż akcji, dokonana za pośrednictwem firmy inwestycyjnej lub zagranicznej firmy inwestycyjnej, spełnia wszystkie warunki zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 9 pkt 9 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. (14c)
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia akcji nabytych przed dniem 1 stycznia 2004 r.
Czy Bank, w przypadku potencjalnej sprzedaży akcji uprzywilejowanych serii C preffered stock V Inc. będzie uprawniony do rozpoznania kosztu uzyskania przychodów w wartości uprzednio rozpoznanego przychodu na objęciu akcji uprzywilejowanych serii C preffered stock V Inc.?
Czy w przypadku sprzedaży przez Wnioskodawcę akcji Spółki na rzecz Menedżerów poniżej wartości rynkowej, nie powstanie po stronie Wnioskodawcy dodatkowy dochód stanowiący różnicę między otrzymaną ceną a wartością rynkową akcji?
Czy w przypadku sprzedaży przez Wnioskodawcę akcji własnych Spółki rzecz Spółki w celu realizacji Programu poniżej wartości rynkowej, nie powstanie po stronie Wnioskodawcy dodatkowy dochód stanowiący różnicę między otrzymaną ceną a wartością rynkową akcji?
Ewentualne zbycie akcji spółki belgijskiej przez pracowników Spółki, przekazanych uczestnikom w ramach opisanych Planów nabycia akcji (SOP i SAP) również nie będzie rodzić po stronie Spółki obowiązków płatnika oraz obowiązków informacyjnych. Przychód, który pracownicy Spółki osiągną z odpłatnego zbycia akcji zobowiązani będą opodatkować samodzielnie w stosownym zeznaniu podatkowym, składanym za rok
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na nabycie akcji wydawanych beneficjentom w ramach Programu Motywacyjnego? A jeśli tak, to w którym momencie?
1. Czy dochód stanowiący różnicę pomiędzy wartością rynkową Akcji bonusowych objętych (nabytych) przez Wnioskodawcę a wydatkami poniesionymi na ich objecie (nabycie) nie będzie podlegać opodatkowaniu w momencie tego objęcia (nabycia), lecz dopiero w momencie zbycia Akcji bonusowych jako dochód z kapitałów pieniężnych?2. W razie odpowiedzi twierdzącej na pytanie 1 czy ta sama zasada będzie miała zastosowanie
Czynność zbycia papierów wartościowych dostępnych do sprzedaży, które zasadniczo nie są przeznaczone, zdaniem Wnioskodawcy, do dalszego obrotu stanowi po jego stronie świadczenie usługi pośrednictwa finansowego podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT w konsekwencji Wnioskodawca jest zobowiązany do uwzględnienia w rozliczeniach podatku VAT obrotu uzyskanego z tytułu sprzedaży tych papierów. Bez znaczenia
Czy nabycie udziałów i akcji w przedstawionych powyżej wariantach, przy uwzględnieniu opisanego stanu faktycznego, podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy do ustalenia wysokości przychodu z tytułu objęcia udziałów (akcji) w zamian za wkład niepieniężny, o jakim to dochodzie mowa w art. 17 ust. 1 pkt 9 oraz art. 30b ust. 2 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, znajdzie zastosowanie art. 19 ust. 1 zd. 2 wskazanej ustawy, przewidujący ustalenie przez organ podatkowy ceny rynkowej w sytuacji, gdy wartość podana przez podatnika znacznie
Czy można kumulować w roku podatkowym 2005, dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych z dochodami uzyskanymi z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, która to działalność opodatkowana była jednolitą stawką 19% (tzw. podatek liniowy) ?