Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania na podstawie ugody sądowej.
Opodatkowanie przychodów uzyskanych po rozwiązaniu stosunku służbowego.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym, która została rozwiązana oraz umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Obowiązków płatnika przy wypłacie kwoty byłemu pracownikowi za rozwiązanie umowy o pracę, na mocy porozumienia stron, a zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 3 i pkt 3b ustawy o PIT.
Świadczenie określone w ugodzie sądowej stanowi przychód ze stosunku pracy, który nie korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym.
Świadczenie określone w ugodzie sądowej, która została zawarta pomiędzy Panią a byłym pracodawcę, stanowi dla Pani przychód ze stosunku pracy, który nie korzysta ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Obowiązek płatnika do naliczenia, pobrania i odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od odszkodowania wypłaconego byłemu pracownikowi na podstawie ugody sądowej.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą odszkodowania na podstawie zawartej ugody sądowej.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą odszkodowania na podstawie zawartej ugody sądowej.
Obowiązki płatnika związane z wypłatą świadczenia na podstawie zawartej ugody sądowej.
Czy Wnioskodawca (osoba prawna) jako płatnik był zobowiązany na podstawie art. 31 w związku z art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych do obliczenia, pobrania od byłego pracownika i odprowadzenia do urzędu skarbowego podatku dochodowego od przychodu z tytułu odszkodowania wypłaconego na podstawie ugody sądowej, zawartej z byłym pracownikiem?
Czy odszkodowanie wypłacone przez Wnioskodawcę na rzecz byłego pracownika na podstawie zawartej ugody sądowej w sprawie o przywrócenie do pracy korzysta ze zwolnienia z PDOF w oparciu o art. 21 ust. 1 pkt 3b ustawy i tym samym na Wnioskodawcy nie ciążą żadne obowiązki płatnika?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków platnika.
Czy możliwe jest zaliczenie do kosztów podatkowych opłat związanych z przedterminowym rozwiązaniem umów:a) terminowego najmu lokalu biurowego oraz pomieszczeń produkcyjnych tytułem: ^wydatków poniesionych przez wynajmującego na klimatyzatory oraz dźwig;odszkodowania z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy;opłaty równej wysokości dwumiesięcznego czynszu;b) dzierżawy urządzeń biurowych w wysokości
1. W przypadku gdy Spółka wskutek zakończenia najmu przestanie użytkować inwestycję w obcym środku trwałym (związaną przykładowo z adaptacją lub modernizacją budynku) i dokona jej księgowej likwidacji, czy niezamortyzowaną wartość inwestycji w obcym środku trwałym Spółka słusznie zamierza ująć w kosztach podatkowych? 2. W przypadku gdy Spółka zakończy użytkowanie budynku znajdującego się na cudzej
PIT - w zakresie skutków podatkowych wypłaty należności byłemu pracownikowi.
CIT - w zakresie kosztów uzyskania przychodów dotyczących zapłaconej kwoty z tytułu wcześniejszego rozwiązania umowy najmu
Późniejsze rozwiązanie umowy sprzedaży przez jej strony, nie uzasadnia zwrotu prawidłowo naliczonego oraz zapłaconego podatku od czynności cywilnoprawnych.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu:1) wynagrodzeń Członków Zarządu wypłacanych przez Spółkę pomimo, że członek Zarządu jest zawieszonych lub w trakcie okresu wypowiedzenia,2) wydatków ponoszonych na rzecz byłych pracowników w związku z zawartą umową o zakazie konkurencji,3) rekompensat wypłacanych przez Spółkę w ramach Programu dobrowolnych odejść pracowników,4) odpraw wypłacanych
Czy koszt uzyskania przychodów z tytułu straty powstałej w momencie zamknięcia opcji powstał w stosunku do części umorzonej w momencie umorzenia, a w części nieumorzonej będzie kosztem podatkowym dopiero w momencie zaliczenia go do kosztów bilansowych?