Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania otrzymanych dopłat do cen biletów, jak również rekompensaty otrzymanej w związku ze zmianą porozumień gminnych.
Wypłata rekompensaty pieniężnej w przypadku nieprawidłowo wykonanych usług bankowych nie stanowi przychodu podlegającego opodatkowaniu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji na Wnioskodawcy nie ciąży obowiązek wystawienia na rzecz Klienta informacji PIT-8C, o której mowa w art. 42a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy w przypadku zakupu akcji giełdowych przez Wnioskodawcę za pieniądze na rynku pierwotnym w ofercie publicznej w roku 1998, z którymi Wnioskodawca nie dokonywał żadnych operacji aż do momentu sprzedaży w lipcu 2014 roku zobowiązany jest zapłacić podatek dochodowy?
Opodatkowanie odszkodowania otrzymanego za poniesione straty w związku ze zniszczeniem plonów obsianych na dzierżawionym gruncie przejętym przez GDDKiA na podstawie ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych.
dokumentowanie otrzymanej przez Wnioskodawcę rekompensaty oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z zakupami związanymi ze świadczeniem usług
Czy zwrot poniesionych kosztów budowy wodociągu ulicznego wraz ze zwrotem kosztów sądowych zasądzonych przez sąd jest przychodem Wnioskodawczyni i stanowi podstawę do opodatkowania podatkiem od osób fizycznych?
Opodatkowanie rekompensaty stanowiącej udział Związku Gmin w kosztach utrzymania kursów i połączeń komunikacyjnych;- Opodatkowanie rekompensaty stanowiącej refundację kosztów stosowania uprawnień do ulgowych przejazdów stanowionych przez Związek Gmin.
Przychód z tytułu zbycia przez Wnioskodawcę w 2013 r. akcji Banku P. S.A., otrzymanych na skutek podziału banku w trybie art. 529 § 1 pkt 4 ustawy Kodeks spółek handlowych w zamian za akcje Banku B. S.A. nabyte przed dniem 1 stycznia 2004 r. podlega opodatkowaniu; nie ma do nich zastosowania zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 19 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 stycznia 2003 r. o zmianie ustawy
opodatkowanie rekompensaty otrzymywanej przez Wnioskodawcę z budżetu gminy za świadczone usługi w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.
Brak opodatkowania otrzymywanej rekompensaty jako dofinansowania działalności operacyjnej.
stwierdzenie czy otrzymywana przez Wnioskodawcę rekompensata na pokrycie poniesionych kosztów w związku z realizacją obowiązku świadczenia usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego na warunkach określonych przez Gminę zwiększa obrót i stanowi podstawę opodatkowania podatkiem VAT
1. Czy otrzymane wynagrodzenie (rekompensata) z budżetu danej gminy stanowi obrót będący podstawą opodatkowania podatkiem od towarów i usług? 2. Czy Spółka powinna dokumentować obrót z tego tytułu fakturą VAT, czy wystarczy innym dokumentem księgowym np: notą księgową - obciążeniową?
Otrzymywana rekompensata jako dofinansowanie działalności operacyjnej nie zwiększa obrotu w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy, a w konsekwencji nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu:1) wynagrodzeń Członków Zarządu wypłacanych przez Spółkę pomimo, że członek Zarządu jest zawieszonych lub w trakcie okresu wypowiedzenia,2) wydatków ponoszonych na rzecz byłych pracowników w związku z zawartą umową o zakazie konkurencji,3) rekompensat wypłacanych przez Spółkę w ramach Programu dobrowolnych odejść pracowników,4) odpraw wypłacanych
Czy powyższa kwota winna być ujęta w zeznaniu rocznym jako podstawa do opodatkowania ?
Czy dotacja otrzymywana przez Zakład stanowi obrót będący podstawą opodatkowania podatkiem od towarów i usług?
Czy zwrot poniesionych kosztów budowy wodociągu ulicznego o długości 40 m.b. będącego dalszym odcinkiem sieci wodociągowej przy ul. A. Książka wraz ze zwrotem kosztów sądowych zasądzonych przez Sąd Rejonowy jest przychodem Wnioskodawczyni i stanowi podstawę do opodatkowania podatkiem od osób fizycznych?
1. Czy dotacja przedmiotowa, stanowiąca dopłatę do ceny biletów, sprzedawanych pasażerom za przewóz, podlega opodatkowaniu podatkiem VAT? 2. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy czy w miesiącu, za który rozlicza się sprzedaż biletów wg paragonów z kasy fiskalnej, czy w momencie uznania rachunku bankowego zakładu kwotą przekazanej dotacji przedmiotowej?
Czy podatek VAT naliczony związany z realizacją usług publicznych w zakresie komunikacji miejskiej będzie podlegał w całości odliczeniu?
Czy rekompensata na pokrycie kosztów wynikających ze świadczenia usług publicznych w zakresie usług komunikacji miejskiej na terenie Gminy, którą otrzymuje Wnioskodawca od Gminy stanowi w 2011 r. i 2012 r. (oraz w latach następnych) obrót podlegający opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy Zainteresowany powinien dokonać korekty wszystkich faktur VAT wystawionych dotychczas i zwierających podatek od towarów i usług poprzez naliczenie rekompensaty z pominięciem podatku VAT oraz skorygować deklaracje VAT za te okresy?