Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku z faktur dokumentujących raty leasingu samochodów, które utraciły ważność certyfikatów i nie są już kwalifikowane jako bankowozy typu C.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wstępnej opłaty leasingowej.
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do pełnego odliczenia podatku VAT od faktur dokumentujących raty leasingowe za ten bankowóz, a co za tym idzie do odliczania VAT od zakupów paliwa do bankowozu?
Aby móc odliczyć w pełnej wysokości podatek naliczony z tytułu leasingu samochodu o specjalnym przeznaczeniu (np. bankowozu) z faktur dokumentujących raty leasingowe i podatek naliczony przy zakupie paliwa służącego do jego napędu, pojazd ten winien służyć działalności opodatkowanej podatnika i to takiej, w której jego wykorzystanie jest konieczne.
Czy opłata wstępna - zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych - powinna zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu proporcjonalnie do długości trwania okresu umowy (liczby rat) w wysokości nie pokrytej dofinansowaniem, czy powinna zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w wysokości nie pokrytej dofinansowaniem? (pytanie oznaczone
Wnioskodawczyni z tytułu zakupu lub zawartej umowy leasingu pojazdu specjalnego o przeznaczeniu bankowóz nie przysługuje prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupu lub z faktur dokumentujących raty leasingowe, jak również nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie paliwa do napędu ww. pojazdu
Czy opłata administracyjna - zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych - powinna zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu proporcjonalnie do długości trwania okresu umowy (liczby rat), czy powinna zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
W związku z nabyciem pojazdu specjalnego bankowozu, Wnioskodawczyni wykorzystująca ten pojazd w działalności gospodarczej związanej z prowadzeniem Kancelarii, nie może odliczyć podatku VAT w pełnej wysokości wykazanego na fakturach dokumentujących raty leasingowe. Ponadto nie jest możliwe odliczenie podatku VAT od zakupionego paliwa na potrzeby eksploatacji przedmiotowego bankowozu.
Czy Spółce będzie przysługuje prawo do odliczenia w całości podatku VAT od leasingowanego samochodu oraz podatku VAT od paliwa zakupywanego do niego?
Wnioskodawcy z tytułu zawartej umowy leasingu pojazdu specjalnego o przeznaczeniu bankowóz nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących raty leasingowe, jak również nie będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego przy zakupie paliwa do napędu ww. pojazdu.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w razie zawarcia umowy będzie on uprawniony dokonywać podatkowych odpisów amortyzacyjnych od budynku biurowego wchodzącego w skład przedmiotu leasingu w wysokości obliczonej od wartości początkowej tego budynku, a nie w wysokości proporcjonalnej do kwoty rat leasingowych uregulowanych finansującemu na moment dokonania danego odpisu?
Czy możliwe jest odliczenie podatku VAT od zakupu paliwa i rat leasingowych dla tankowozu typu C w pełnej wysokości, tj. 23%?
brak prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu leasingu pojazdu o przeznaczeniu specjalnym (bankowozu) oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu paliwa służącego do jego napędu
Brak prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego od rat leasingowych z tytułu leasingu pojazdu o przeznaczeniu specjalnym (bankowóz) oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu paliwa służącego do jego napędu.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu leasingu pojazdu o przeznaczeniu specjalnym (bankowozu) oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego przy nabyciu paliwa służącego do jego napędu.
Czy po przekształceniu auta w bankowóz typu C Zainteresowany będzie mógł odliczyć 100% podatku VAT od zakupu samochodu oraz 100% podatku VA T od zakupu paliwa do tego auta?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu rat leasingowych z tytułu użytkowania samochodu i brak prawa do odliczenia paliwa.
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów ponoszonych wydatków w zakresie realizacji projektu budownictwa mieszkaniowego.
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków w zakresie realizacji projektu budownictwa mieszkaniowego.
Czy w przypadku zawarcia z bankiem umowy o wykup wierzytelności leasingowych otrzymane od banku wynagrodzenie (tj. suma rat kapitałowych) nie stanowi dla leasingodawcy przychodu i czy przychód podatkowy stanowi wymagalna od leasingobiorcy rata odsetkowa w momencie upływu terminu płatności wynikający z umowy leasingu?
Prawo do odliczenia podatku od towarów i usług w związku z zakupem motocykla na podstawie umowy leasingu finansowego lub użytkowania na podstawie umowy leasingu operacyjnego.
Czy w świetle obowiązujących przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia podatku VAT w całości z faktur od rat leasingowych wynikających z zawartej umowy?
Czy zerwanie umowy podleasingowej i oddanie samochodu do użytkowania leasingobiorcy nie spowoduje utraty prawa do odliczenia podatku VAT w pełnej wysokości przez leasingobiorcę, czyli Spółkę z o.o. T.?
Prawo do odliczenia podatku do towarów i usług od rat leasingowych do samochodu o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, zaliczonego do pijazdów, o których mowa w art. 86 ust. 4 pkt 4 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.).