Obowiązki płatnika w związku z finansowaniem udziału w Szkoleniach dla członków Rady Nadzorczej.
Opodatkowanie diet wypłacanych delegatom z tytułu udziału w zebraniu przedstawicieli banku.
Opodatkowanie diet wypłacanych delegatom z tytułu udziału w zebraniu przedstawicieli banku.
Czy od diet wypłacanych delegatom za udział w zebraniu przedstawicieli Wnioskodawca powinien pobrać 18% zryczałtowanego podatku dochodowego, czy zaliczkę na ogólnych zasadach po uwzględnieniu kosztów uzyskania przychodu 111,25 zł?
Stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej opisanego zaistniałego stanu faktycznego w zakresie kwalifikacji do źródła przychodów wynagrodzenia z tytułu usług biegłego, świadczonych na zlecenie sądów, wykonywanych w ramach działalności gospodarczej oraz kosztów uzyskania przychodów, jest nieprawidłowe. Natomiast w pozostałym zakresie jest prawidłowe. W konsekwencji należało, z urzędu, dokonać zmiany
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
wynagrodzenie z tytułu usług pomocy prawnej na rzecz Sądu jest przychodem z tytułu działalności wykonywanej osobiście, określonej w art. 10 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
W jaki sposób należy wyliczyć wynagrodzenie dla delegatów za udział w zebraniu przedstawicieli i czy należy wystawić PIT-11?
Przychody biegłych, wykonywane na zlecenie Prokuratury należy zaliczyć do źródła jakim jest działalność wykonywana osobiście, tj. do źródła, o którym mowa w art. 10 ust.1 pkt 2 w związku z art. 13 ust. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, bez względu na fakt, czy biegły prowadzi i w jakim zakresie pozarolniczą działalność gospodarczą. Nie ma tu znaczenia czy prokurator w postępowaniu powołuje
1. Czy prawidłowym jest stanowisko Wnioskodawcy, że skoro otrzymuje w kwocie brutto (zawierające kwotę VAT należnego) wynagrodzenie z tytułu sporządzania opinii na zlecenie sądów, powinien samodzielnie dokonać korekty dotychczas złożonych zeznań w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w ten sposób, że podstawę opodatkowania (czyli dochód), o której mowa w art. 26 ust. 1 ustawy o PDoF stanowić
Opodatkowanie zryczałtowanym 18% podatkiem dochodowym należności wypłacanych ławnikom, biegłym, mediatorom, kuratorom adwokatom, tłumaczom.
Czy Sąd Okręgowy słusznie opodatkowuje przychody określone w art. 13 pkt 5 i 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych uzyskiwane przez ławników sądowych, biegłych sądowych, tłumaczy, adwokatów, mediatorów i kuratorów sądowych na zasadach ogólnych, uznając, że zapisy art. 30 ust. 1 pkt. 5a nie mają w ich przypadku zastosowania?
1. Czy Wnioskodawca prawidłowo stosuje zasady opodatkowania zaliczką na podatek dochodowy, a nie podatek zryczałtowany dla osób wymienionych w art. 13 pkt 5, 6 i 8 ustawy pdof tj. ławników, biegłych, tłumaczy przysięgłych, kuratorów zawodowych, adwokatów i lekarzy sądowych, jeżeli kwota należności nie przekracza 200 zł? 2. W przypadku gdy stanowisko jest błędne i w miejsce pobieranej zaliczki na podatek
Dochód uzyskany przez Wnioskodawcę z odpłatnego zbycia broszury Wnioskodawca może rozliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym bez konieczności podejmowania pozarolniczej działalności gospodarczej.
1. Czy w przypadku uznania wynagrodzenia uzyskanego przez autora na podstawie umowy wydawniczej za przychód z działalności wykonywanej osobiście określonej w art. 13 pkt 2 i/lub pkt 8 lit a) podatku dochodowego od osób fizycznych z ustawy, przepis art. 30 ust. 1 pkt 5a podatku dochodowego od osób fizycznych z ustawy ma zastosowanie wyłącznie do należności wypłaconych na podstawie umów w których wynagrodzenie
Czy wydając opinię dla sądu, prokuratury w konkretnej sprawie jako biegły sądowy, czyli osiągając przychód z czynności wykonywanych osobiście, a nie przychód z działalności gospodarczej traci się prawo do opodatkowania przychodów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Czy Wnioskodawca jest uprawniony do stosowania art.41 ust.2 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. z 2000r. Dz.U.nr 14, poz.176 ze zm.) i ma obowiązek honorować oświadczenia składane w tym trybie? Jeśli ma taki obowiązek to jakie dane powinny zawierać oświadczenia biegłych, tłumaczy i adwokatów i jak często powinni je składać.
Do jakiego ze źródeł przychodów określonych w art. 10 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zaliczyć należy wynagrodzenie wypłacone biegłemu sadowemu lekarzowi psychiatrze z tego tytułu ?
dotyczy kwestii pomniejszenia przychodów z działalności wykonywanej osobiście /biegłych w postępowaniu sądowym/ opodatkowanych podatkiem dochodowym od osób fizycznych, o zapłacony od tych przychodów należny podatek od towarów i usług
Czy zasadnym jest odliczenie, przez biegłego sądowego przy rozliczeniu rocznym za 2005 r., od sumy dochodów wykazanych przez płatników w formularzach PIT-8B kwoty podatku od towarów i usług odprowadzonego za okres od 1 stycznia do 31 lipca br.