Podatek od towarów i usług w zakresie wskazania podstaw opodatkowania.
w zakresie możliwości zwolnienia od opodatkowania środków finansowych otrzymanych od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków sfinansowanych z tych środków.
W zakresie stawki podatku obowiązującej dla usług świadczonych przez producenta węzłów cieplnych w budynku mieszkalnym.
Skutki podatkowe sprzedaży gruntów rolnych nabytych w drodze umowy darowizny w 2000 roku oraz w drodze umowy dożywocia zawartej w 2003 roku wraz z budynkiem w stanie surowym zamkniętym nie oddanym do użytkowania.
zastosowanie stawki podatkowej dla wykonania oraz montażu mebli i boazerii w części użytkowej budynku mieszkalnego
Czy zastosowana stawka 7% VAT przy świadczeniu usług budowlano - montażowych (zabudowa i zamontowanie okładzin schodów betonowych, balustrad schodowych, obudowa otworów i stropów drewnem) w budownictwie objętym społecznym programem mieszkaniowym w budynkach jednorodzinnych o pow. użytkowej poniżej 300 m2 zgodnie z art. 41 ust. 2 oraz ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług jest prawidłowa? Czy
Czy zastosowana stawka 7% VAT przy świadczeniu usług budowlano - montażowych (zabudowa klatki schodowej z drewna - montaż schodów wolnostojących) w budownictwie objętym społecznym programem mieszkaniowym w budynkach jednorodzinnych o pow. użytkowej poniżej 300 m2 zgodnie z art. 41 ust. 2 oraz ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług jest prawidłowa? Czy zastosowana stawka 7% przy świadczeniu usług
Jaka stawka podatku od towarów i usług winna być zastosowana przez Spółkę na montaż w bryłach budynków mieszkalnych węzłów cieplnych własnej produkcji oraz montaż w bryłach budynków mieszkalnych innych elementów systemu grzewczego zakupionych od poddostawców?
(po uwzględnieniu ww. odpowiedzi na wezwanie): Czy dopuszczalna jest dostawa usług montażu z wykorzystaniem wyprodukowanych przez siebie materiałów (parapetów) ze stawką 7%? Usługa ta wykonywana jest w lokalach mieszkalnych (PKOB 111).
Czy do czynności dostawy i montażu stolarki okiennej i drzwiowej dotyczącej budownictwa mieszkaniowego, w przedstawionej sytuacji należy zastosować obniżoną stawkę podatku 7% VAT?
Jaką stawkę podatku VAT Wnioskodawca powinien zastosować na fakturze dotyczącej montażu ogrodów zimowych na tarasach i balkonach domków jednorodzinnych?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług 7% czy 22% należy stosować w przypadku sprzedaży kotłów do centralnego ogrzewania na potrzeby robót budowalno-montażowych oraz remontów i robót konserwacyjnych związanych z budownictwem mieszkaniowym w przypadku sprzedaży kotłów dla indywidualnych odbiorców, składających oświadczenie, że kocioł służy wyłącznie celem budowy lub remontu lokalu mieszkalnego ?
Czy wykonując usługę modernizacji lub remontu kotłowni w obiektach budownictwa mieszkaniowego z użyciem własnych materiałów, można do całej wartości robót zastosować jednolitą stawkę podatku VAT w wysokości 7%?
Podatnik jest producentem mebli, drzwi oraz trwałych zabudów wnęk i przestrzeni wnękowych z materiałów drewnianych oraz drewnopodobnych. Produkcja i montaż elementów do zabudowy wnęk i kuchni wykonywana jest według indywidualnych zamówień klientów w obiektach, o których mowa w art. 2 pkt 12 ustawy z dnia 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.), tj. obiektach budownictwa
Pytanie Podatnika dotyczy zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w odniesieniu do opodatkowania podatkiem od towarów i usług polegających na montażu balustrad schodowych, balkonowych, ogrodzeń oraz bram wjazdowych których jest producentem.
Jaką stawką podatku VAT należy opodatkować usługi wykonane przez podatnika na rzecz budownictwa mieszkaniowego, obejmujące swym zakresem zarówno montaż jak i materiał, którego jest producentem?
Ze stanu faktycznego przedstawionego we wniosku wynika, że spółka jest producentem okien, wykonuje roboty budowlano-montażowe z własnych materiałów, w budynkach mieszkalnych /PKOB 111, 112, ex113/, na podstawie umów zawartych z klientami. W związku z powyższym wystąpiono z zapytaniem, czy montowana przez producenta stolarka okienna i drzwiowa z wykorzystaniem własnego materiału podlega opodatkowaniu
Jaką stawką podatku należy opodatkować montaż trwałych zabudów wnęki przestrzeni wnękowych z materiałów drewnianych i drewnopodobnych przez producenta w obiektach budownictwa mieszkaniowego oraz budynkach (PKOB 1130)?
Spółka jest producentem stolarki otworowej drewnianej (okna, drzwi, ościeżnice, parapety, progi drewniane) - PKWiU 20.30. Przedsiębiorstwo oprócz produkcji, świadczy również usługi montażowe wyrobów własnych. Wystawiając fakturę VAT wyroby własne opodatkowuje wg stawki 22 %, natomiast usługi montażowe ujmuje w osobnej pozycji, i opodatkowuje również wg stawki 22 %. Ponadto zaznacza, że sposób fakturowania
Jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować przy dostawie (przez producenta) stolarki budowlanej oraz montażu tychże okien na rzecz budownictwa mieszkaniowego?