Opodatkowanie podatkiem akcyzowym oraz opłatą paliwową zużycia sprężonego gazu.
momentu powstania obowiązku podatkowego dla usługi parkingowej dokonanej za pośrednictwem automatów / wrzutomatów oraz obowiązku ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej sprzedaży ww. usługi
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu z tytuł sprzedaży voucherów.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania odpłatnego zbycia prawa własności działek
Podatek od towarów i usług w zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie rozpoznania dostawy towarów, obowiązku podatkowego w zakresie podatku VAT, podstawy opodatkowania oraz możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego z tytułu transakcji przeniesienia prawa własności działek w zamian za odszkodowanie.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania przeniesienia z mocy prawa prawa własności nieruchomości Wnioskodawcy na rzecz Skarbu Państwa oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT, według stawki podstawowej sprzedaży Nieruchomości w sytuacji wyboru opcji opodatkowania, o której mowa w art. 43 ust. 10 ustawy.
Czy przeniesienie z mocy prawa prawa własności nieruchomości Gminy na rzecz Województwa, w wyniku decyzji Wojewody o ustaleniu lokalizacji drogi publicznej (wojewódzkiej) stanowi czynność opodatkowaną podatkiem VAT na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT?
1. Obowiązek podatkowy przy sprzedaży wysyłkowej - przesyłki kurierskie, za pobraniem, przelew bankowy, systemy płatności elektronicznej. 2. Obowiązek ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej - sprzedaż wysyłkowa.
1. Obowiązek podatkowy przy sprzedaży wysyłkowej - przesyłki kurierskie, za pobraniem, przelew bankowy, systemy płatności elektronicznej. 2. Obowiązek ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej - sprzedaż wysyłkowa.
Podatek od towarów i usług w zakresie określenia podstawy opodatkowania dla czynności nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Miasta środków trwałych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Miasta środków trwałych, oraz w zakresie udokumentowania czynności nieodpłatnego przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Miasta środków trwałych.
Sama wymiana pieniędzy na punkty nie stanowi czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, natomiast środki pieniężne, które Wnioskodawca otrzyma w związku z odpłatnym przekazaniem tych punktów swoim klientom nie stanowią zaliczki ani przedpłaty w rozumieniu art. 19 ust. 11 ustawy o VAT.
W przedmiotowej sprawie Wnioskodawczyni nie jest zobowiązana do opodatkowania kwoty należności (w momencie jej otrzymania) wpłaconej przez kontrahenta w związku z nabyciem kuponów. Obowiązek podatkowy powstaje dopiero w momencie wydania towaru klientowi wraz z dołączonym dowodem sprzedaży.
Czy sprzedaż części nieruchomości (nabycie w 2003 r.) w opisanej sytuacji rodzi powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku dochodowego?
Czy w przypadku sądowego stwierdzenia nabycia spadku po 1 stycznia 2007r. nabytego przez wnioskodawcę w 1994r. zastosowanie znajdzie zwolnienie uregulowane w treści art. 4 ust. 1 pkt 13 ustawy o podatku od spadków i darowizn w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006r.?
Jaką stawkę w zakresie podatku od towarów i usług Spółka winna zastosować do wykonanych prac?
Czy w wyniku wyodrębnienia samodzielnego lokalu mieszkalnego w dobudowanej części budynku nastąpi nieodpłatne zniesienie współwłasności, które podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn zgodnie z ustawą z dnia 28 lipca 1993r. o podatku od spadków i darowizn PM-43-436/5/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy przychód ze sprzedaży działki zabudowanej budynkiem mieszkalnym podlega opodatkowaniu oraz, czy pięcioletni okres powinien być liczony od końca roku, w którym podatnik nabył grunt czy od końca roku, którym zakończono budowę domu ?
Czy otrzymanie przez Spółkę od wynajmującego kwoty rekompensaty za skrócenie okresu najmu wiąże się z koniecznością rozpoznania obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług.
Ze stanu faktycznego przedstawionego w piśmie wynika, że podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie rzeczoznawstwa majątkowego. Jest również podatnikiem podatku VAT.Równocześnie wykonuje opinie dla sądów w charakterze biegłego sądowego. Przychody te traktowane są jako przychody z samodzielnej działalności. Sąd rozlicza podatek dochodowy i odprowadza zaliczkę do Urzędu Skarbowego, natomiast
Czy otrzymany kredyt należy opodatkować 7 % podatkiem VAT?W konsekwencji czego kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przedmiotowej sprawie, czy jest uzależniony od momentu podpisania umowy, czy otrzymania transz - części kredytu, czy po podpisaniu umowy o ustanowienie prawa lokatorskiego do lokalu, czy też po całkowitej spłacie kredytu ?