Zwolnienie od podatku VAT usługi wynajmu lokali mieszkalnych z przeznaczeniem wyłącznie na cele mieszkaniowe - § 3 ust. 1 pkt 22 lit. a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień (t .j. Dz. U. z 2023 r. poz. 955).
Zakup budynku w stanie surowym, nieoddanego jeszcze do użytkowania nie korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 9 ust. 17 upcc.
Zakup domu jednorodzinnego w trakcie budowy, nieoddanego jeszcze do użytkowania nie korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 9 ust. 17 upcc.
Możliwość odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych przez Gminę w związku z realizacją zadania inwestycyjnego.
Zakup domu jednorodzinnego w budowie, nieoddanego jeszcze do użytkowania nie korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 9 ust. 17 upcc.
Zwolnienie z VAT usługi wynajmu budynków mieszkalnych jednorodzinnych wraz z gruntem stanowiącym wjazd na teren posesji a także ogródkiem i podwórkiem przydomowym oraz budynkami gospodarczymi .
Jeżeli całoroczny budynek letniskowy będzie służył zaspokojeniu własnych potrzeb mieszkaniowych Wnioskodawczyni, tj. będzie spełniał funkcję mieszkalną (lokum, w którym koncentruje się życie rodzinne), to po spełnieniu wszystkich warunków określonych w ustawie przysługuje Wnioskodawczyni prawo do ubiegania się o zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych w związku z realizowaną
Czy wnioskodawczyni mając taką fakturę i podkładki do niej może skorzystać z odpisu podatku VAT od materiałów budowlanych?
Jeżeli Wnioskodawca nie dokonywał zakupów jako podatnik podatku VAT na potrzeby prowadzonej przez siebie działalności w celu wybudowania budynku mieszkalno usługowego, w którym prowadzona miałaby być działalności gospodarcza, wówczas po zmianie pozwolenia na budowę oraz zmianie przeznaczenia budynku w całości na budynek mieszkalny, Wnioskodawcy przysługiwać będzie prawo ubiegania się o zwrot części
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości.
Należy stwierdzić, iż trzyletni okres trwania inwestycji, o którym mowa w art. 26b ust. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, należy liczyć od końca roku, w którym przeniesiono na Wnioskodawcę pozwolenie na budowę, a więc od końca 2005 r. Wnioskodawcy przysługuje prawo do skorzystania z ulgi odsetkowej z tytułu sfinansowania inwestycji mieszkaniowej mającej na celu zaspokojenie
Jeżeli Wnioskodawca dokonał korekty oraz zwrotu podatku naliczonego w związku z budową budynku wówczas usługowego, którego przeznaczenie zostało zmienione na budynek usługowo mieszkalny i fakt ten został potwierdzony w stosownej decyzji wówczas Wnioskodawcy przysługuje prawo do ubiegania się o zwrot części podatku VAT od materiałów budowlanych (w proporcji przypadającej na część mieszkalną) zakupionych
Czy Wnioskodawca może skorzystać z ulgi podatkowej, określonej w art. 26b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wnioskodawca może się ubiegać o zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych dotyczących części mieszkalnej, na które po dniu 30 kwietnia 2004r. wzrosła stawka podatku VAT z 7% na 22%?
Czy wnioskodawczyni jako osoba mieszkająca obecnie poza granicami Polski i budująca dom na własne potrzeby mieszkaniowe w Polsce ma prawo do zwrotu podatku VAT w związku z wydatkami na zakup materiałów budowlanych?
dotyczy odliczenia od dochodu odsetek od kredytu udzielonego na sfinansowanie inwestycji mającej na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych
Czy podatnikowi realizującemu inwestycję, zgodnie z przepisami prawa budowlanego, mającą na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych podatnika i członków jego rodziny, polegającą na budowie budynku mieszkalnego rekreacyjnego całorocznego wypoczynku, w którym zamierza on wraz z rodziną zamieszkać na stałe i będzie tam zameldowany, (na sfinansowanie której zostanie udzielony kredyt z banku przez
Czy wydatki związane z zakupem wanny z hydromasażem oraz wybudowaniem w budynku mieszkalnym basenu mogą zostać odliczone w zeznaniu rocznym za 2004r. w ramach dużej ulgi budowlanej na rozbudowę budynku mieszkalnego, w przypadku kiedy podatnik nabył prawo do odliczenia wydatków na rozbudowę przed 2002r.?