Czy Fundacji nieprowadzącej działalności gospodarczej będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku VAT od środków z bezzwrotnej pomocy zagranicznej, które będzie wydatkować w 2017 r.? Czy w związku z dokonaniem rejestracji do celów VAT w lutym 2017 r. Fundacja może wystąpić o zwrot podatku od towaru i usług od środków otrzymanych w 2016 r. i będzie miała prawo do takiego zwrotu?
Mo?liwooa zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 updof orodków otrzymanych przez Wnioskodawce w ramach programu X.
Czy wynagrodzenie (dochód) uzyskany przez podatnika (osoby fizycznej prowadzące zajęcia, warsztaty) w ramach projektu realizowanego z programem R. podlega zwolnieniu na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy istnieje możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z otrzymaniem przez Wnioskodawcę wynagrodzenia za realizację projektów E. w latach 2009 2011, finansowanych z bezzwrotnej pomocy finansowej Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności?
Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku w trybie art. 86 ust. 1, gdyż dokonane zakupy nie mają związku z czynnościami opodatkowanymi, jednakże ma prawo do zwrotu podatku VAT naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki poniesione na zakup towarów i usług finansowanych ze środków bezzwrotnej pomocy zagranicznej.
Należy stwierdzić, iż wynagrodzenie Wnioskodawczyni wypłacone w związku z realizacją projektu finansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego nie podlega zwolnieniu od podatku dochodowego, gdyż nie została spełniona przesłanka art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. b) ustawy. Należy bowiem podkreślić, że przepis art. 21 ust. 1 pkt 46 wskazuje na dwie przesłanki, które muszą być spełnione łącznie aby
Czy wynagrodzenie (dochód) uzyskany przez podatnika (osoby fizycznej prowadzącej zajęcia i warsztaty) w ramach projektu realizowanego z programem Równać Szanse 2009 podlega zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków Spółki poniesionych za zleconą usługę doradczą na opracowanie wniosku o dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-20013 wraz z biznesplanem jako wydatki związane z pozyskaniem funduszy unijnych na dofinansowanie planowanej inwestycji
Zwolnienie przedmiotowe określone w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Czy Wnioskodawca jako osoba prawna, która pierwsza otrzymała bezzwrotną pomoc zwolnioną, zatrudniająca osoby fizyczne na podstawie umowy o pracę, jak i zatrudniająca osoby w ramach innej umowy (umowy zlecenia, umowy o dzieło) ma prawo jako płatnik zastosować zwolnienie od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy dochody osiągnięte w latach 2005-2007 jako dochody osoby bezpośrednio realizującej cele projektu podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy dochody osiągnięte w latach 2005-2007 jako dochody osoby bezpośrednio realizującej cele projektu podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w świetle obowiązujących przepisów, przy pracy na kontrakcie finansowanym ze środków unijnego Funduszu Spójności, należy się Wnioskodawcy zwrot płaconego podatku w wysokości 83 %, czyli proporcjonalnie do wysokości finansowania kontraktu ze środków unijnych ?
Czy poniesione przez Spółkę wydatki związane z realizacją projektów w Ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich finansowanych z budżetu państwa i Europejskiego Funduszu Społecznego mogą być przez Spółkę zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, w przypadku gdy dochód uzyskany z dofinansowania tych projektów nie będzie zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych
Podatnik ma wątpliwości, czy koszty zastępstwa procesowego w postępowaniu przed Zespołem Arbitrów w sprawie odwołania w postępowaniu o udzielenie zamówienia w ramach programu infrastruktura dostępu do rejonu Nabrzeża Przemysłowego nr SPOT/1.2.2./17.04 podwyższają wartość inwestycji w sposób umożliwiający w późniejszym okresie zaliczenie odpisów amortyzacyjnych do kosztów uzyskania przychodu.
Podatnik ma wątpliwości, czy wynagrodzenie dla zleceniobiorcy za przeprowadzenie audytu, do którego zlecenia Spółka akcyjna zobowiązana jest na mocy zawartych umów o dofinansowanie projektów, jest kosztem uzyskania przychodów.
dot. kwestii dochodu wolnego od podatku z art. 17 ust. 1 pkt 23 ustawy o pdop, tj. bezzwrotnej pomocy zagranicznej i różnic kursowych związanych z tymi środkami 1435/DP1/423-21/05/JS, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy Starostwo Powiatowe, dokonując wypłaty jednorazowo kwoty wyższej niż 380,00 zł, będącej kumulacją stypendiów z kilku miesięcy, sfinansowanych w części ze środków unijnych i części ze środków budżetu państwa - jako płatnik powinien pobrać zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy otrzymywane kwoty na sfinansowanie realizacji w/w umowy stanowią dla Spółki cywilnej przychody podlegające opodatkowaniu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
dotyczy zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych dochodów uzyskanych przez osoby fizyczne realizujące umowy zlecenia polegające na zabezpieczeniu i obsłudze imprez w ramach programu finansowanego z bezzwrotnej pomocy
Czy Gmina, która otrzyma bezzwrotną pomoc z zagranicznych środków finansowych jako beneficjent Funduszu Spójności na budowę kanalizacji, a po zakończeniu inwestycji przekaże nieodpłatnie eksploatację urządzeń kanalizacyjnych do Gminnego Zakładu Komunalnego (GZK), jednostki organizacyjnej Gminy działającej w formie zakładu budżetowego, będzie miała możliwość odliczenia bądź zwrotu podatku naliczonego