1. Czy Rekompensaty otrzymane przez Wnioskodawcę w ramach opisanego Programu nie są zaliczane do przychodów, stosownie do przepisu art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o CIT; 2. W przypadku uznania stanowiska Wnioskodawcy w zakresie pytania nr 1 za nieprawidłowe, czy Rekompensaty otrzymane przez Wnioskodawcę w ramach opisanego Programu stanowić będą przychód zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 17 ust
Zwolnienie z opodatkowania grantu otrzymanego od niemieckiej instytucji - art. 21 ust. 1 pkt 46 updof.
1. Czy Rekompensaty otrzymane w ramach Programu "Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej 2023” nie są zaliczane do przychodów, stosownie do przepisu art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o CIT? 2. W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, czy Rekompensaty otrzymane przez Wnioskodawcę w ramach opisanego Programu stanowić będą przychód
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług otrzymanej pomocy w ramach programu rządowego
Uznanie finansowego wsparcia ze środków Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego za przychód korzystający ze zwolnienia od opodatkowania.
Czy Fundacji nieprowadzącej działalności gospodarczej będzie przysługiwać prawo do odliczenia podatku VAT od środków z bezzwrotnej pomocy zagranicznej, które będzie wydatkować w 2017 r.? Czy w związku z dokonaniem rejestracji do celów VAT w lutym 2017 r. Fundacja może wystąpić o zwrot podatku od towaru i usług od środków otrzymanych w 2016 r. i będzie miała prawo do takiego zwrotu?
Mo?liwooa zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 updof orodków otrzymanych przez Wnioskodawce w ramach programu X.
Opodatkowanie wynagrodzeń, diet za oficjalne wyjazdy pochodzących ze środków bezzwrotnej pomocy oraz opodatkowania zwróconych kosztów dobrowolnego ubezpieczenia społecznego (UNDP).
Czy przeznaczając nadwyżkę środków finansowych na składki do wysokości 100% wyszczególnione w art. 16 ust. 1 pkt 37 lit. c Wnioskodawca nie utraci zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 47?
Czy od otrzymanej dotacji (netto po potrąceniu i odprowadzeniu podatku VAT) stanowiącą dopłatę do przewozów z tytułu stosowania ulg należy naliczać i odprowadzać podatek dochodowy od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnień przedmiotowych.
Opodatkowanie wynagrodzenia finansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy.
Zwolnienie od podatku dochodowego wynagrodzenia otrzymywanego ze środków bezzwrotnej pomocy pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Czy w opisanym stanie faktycznym wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na podstawie umów o pracę na użytek projektu realizowanego przez Wnioskodawcę w ramach Programu CIP (EIP) jako finansowane w 60% ze środków bezzwrotnej pomocy z funduszy Unii Europejskiej, podlegają zwolnieniu przewidzianemu w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochody osób fizycznych za 2007 rok z tytułu wynagrodzenia za pracę przy realizacji programu IW EQUAL spełniają przesłanki do zastosowania zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 oraz 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Dotyczy stosowania zwolnienie przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.
Czy wynagrodzenia osób zatrudnionych przy realizacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (zakres obowiązków: marketing, zarządzanie i nadzór nad realizacją projektu oraz sprawozdawczość) są zwolnione z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Zwolnienie przedmiotowe od podatku dochodowego wynagrodzenia otrzymywanego ze środków pochodzących ze środków Unii Europejskiej w ramach inicjatywy wspólnotowej Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III oraz wynagrodzenia otrzymywanego za realizację celów 6 Programu Ramowego Badań.
Zwolnienie przedmiotowe od podatku dochodowego wynagrodzenia otrzymywanego ze środków pochodzących ze środków Unii Europejskiej w ramach inicjatywy wspólnotowej Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III oraz wynagrodzenia otrzymywanego za realizację celów 6 Programu Ramowego Badań.
Czy wynagrodzenia osób zatrudnionych na podstawie umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych biorących udział w realizacji projektu naukowego finansowanego z bezzwrotnych środków pochodzących z Mechanizmu Finansowego EOG i/lub Norweskiego Mechanizmu Finansowego w wys. 85% kosztów kwalifikowanych całości projektu i w 15 % finansowane z Budżetu Państwa podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnień przedmiotowych.
Czy zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 46 i 47c ustawy o podatku dochodowym (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) dochody osób zatrudnionych z tytułu umów zleceń, umów o dzieło, umów o pracę, osiągnięte z tytułu bezpośredniej realizacji celów projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego są wolne od podatku dochodowego