Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z zakupem przez pracodawcę imiennych biletów miesięcznych dla pracowników.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej diet z tytułu podroży służbowych.
Czy wydatki z tytułu wypłacanych wynagrodzeń, ponoszone przez Spółkę w związku z wykonywaniem czynności zarządzania przez Zarządzających (Prezesa/Wiceprezesa/Członka Zarządu) a także czy dodatkowe koszty wynikające z Umowy ( Kontraktu) do których pokrycia Spółka się zobowiązała (tj. podróże służbowe np. bilety P , koszty związane z dysponowaniem samochodu oraz inne uzasadnione wydatki) będą mogły być
Czy wydatki poniesione przez pracodawcę na zakup lekarstw oraz na dokonanie szczepień ochronnych w celu zapobieżenia zachorowaniu na tropikalne choroby zakaźne pracowników odbywających podróż służbową lub mogących odbyć taką podróż do kraju, w którym występuje realne ryzyko zachorowalności na jedną z zakaźnych chorób tropikalnych, korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego na podstawie art. 21
zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów refaktur wydatków związanych z organizacją Oddziału wystawionych przez spółkę macierzystą
W zakresie skutków podatkowych związanych ze zwrotem pracownikowi równowartości wydatków związanych z wyjazdem pracownika w ramach świadczenia usług przez Spółkę.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków dot. podróży służbowych poniesionych na: 1. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone kartą służbową, 2. usługi parkingowe i usługi taksówek osobowych zapłacone gotówką, 3. usługi parkingowe, usługi taksówek osobowych, przejazdy "a"/"b" lub przejazdy autostradami zapłacone kartą
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów należności wypłaconych przez Wnioskodawcę (komplementariusza spółki komandytowej) z tytułu stosunku pracy w związku z realizacją projektu budownictwa mieszkaniowego.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu zagranicznej podróży służbowej
Czy koszt niewykorzystanego z powodu odwołania przez kontrahenta spotkania z pracownikiem spółki, a co za tym idzie odwołania podróży służbowej pracownika, biletu lotniczego stanowi dla wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów?
Na jakich zasadach korzystają ze zwolnienia z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych przyznane biegłym świadczenia z tytułu kosztów podróży? Jak udokumentowane powinno być zwolnienie w przypadku wypłaty biegłemu należności z tytułu zwrotu kosztów przejazdu samochodem prywatnym?
Czy wydatki poniesione przez pracowników spółki w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych, udokumentowane: 1. Paragonami fiskalnymi podpisanymi przez tych pracowników, 2. Fakturami wystawionymi na pracowników, 3. Biletami lotniczymi wystawionymi na pracowników, 4. Biletami kolejowymi i biletami dotyczącymi przejazdów za granicą, podpisanymi przez tych pracowników, 5. Oświadczeniami
Czy zwrot kosztów zakupu biletów stanowi przychód ze stosunku pracy dla wnioskodawcy?
Czy wydatki : - koszty zużycia materiałów biurowych i komputerowych oraz prenumeraty gazet, (pkt 2 poz. 54 Wniosku) - koszty rozmów telefonicznych (telefon stacjonarny oraz telefon komórkowy do wysokości rozmów określonych w umowie), (pkt 3 poz. 54 Wniosku) - koszty podróży służbowych z tytułu delegacji na szkolenia związkowe w tym między innymi - koszty materiałów szkoleniowych, koszty pobytu czyli
Czy kwoty wypłacane pracownikom na podstawie regulaminu wynagradzania obowiązującego w spółce za przejazdy środkami komunikacji publicznej w podróży służbowej na terenie kraju w wysokości cen biletów przewoźników w przypadku ich braku korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych?
1. Czy poniesione wydatki na: noclegi (faktury za hotele), przejazdy (bilety kolejowe, autobusowe, paliwo do samochodu) oraz diety (nie przekraczające wartości diet ustalonych odrębnymi przepisami dla pracowników) stanowią koszty uzyskania przychodów? 2. Czy poniesione miesięczne opłaty czynszu najmu samochodu, na podstawie zawartej umowy, stanowią koszty uzyskania przychodu ewidencjonowane w poz.
Czy kwoty zwracane pracownikom, na podstawie wewnątrzzakładowych przepisów, za przejazd środkami komunikacji publicznej w podróży służbowej na obszarze kraju, w wysokości ceny biletu PKP lub PKS w przypadku jego braku, będą kosztem uzyskania przychodu zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych?
Zwrot dla pracownika za przejazdy środkami komunikacji publicznej w podróży służbowej.
Czy kwoty zwracane pracownikom na podstawie wewnątrzzakładowych przepisów za przejazd środkami komunikacji publicznej w podróży służbowej na obszarze kraju, w wysokości ceny biletu PKP lub PKS w przypadku jego braku podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy wydatki poczynione przez Wnioskodawcę na zakup biletów lotniczych w związku z wyjazdem pracowników w ramach oddelegowania ich do pracy w Norwegii stanowią przychód tych pracowników podlegający zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, czy koszty te nie stanowią przychodu pracowników?Czy
Czy wnioskodawca może zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów wartość diet z tytułu podróży służbowej za każdy dzień pobytu w Belgii, także w soboty i niedziele, celem realizacji kontraktu w wysokości diet przysługujących pracownikom zatrudnionym w państwowej lub samorządowej jednostce budżetowej określonej w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19.12.2002 r. ?
Czy wydatki na podróże służbowe pracowników Spółki, poniesione na podstawie wydrukowanych ze strony internetowej rezerwacji biletów kolejowych, mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.