brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku nabyciem Prezentów, które następnie przekazuje Pracownikom/Współpracownikom brak obowiązku naliczenia podatku VAT należnego w związku z ich przekazaniem
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku vat z tytułu sprzedaży Kart przedpłaconych różnego przeznaczenia; Prawo do ewidencjonowania na własnej kasie kwot pobranych od konsumentów z tytułu wydania Kart z zastosowaniem zera technicznego; Możliwość wykazania na paragonie fiskalnym kwot pobranych od konsumentów z tytułu wydania Kart w innej pozycji paragonu jako dodatkowe informacje.
dostawa uszkodzonych monet do banku w celu ich zamiany na pieniądz w postaci zapisów na rachunku bankowym jest nie podlega opodatkowaniu VAT
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania różnic kursowych w związku z transferami sald w ramach umowy cash-poolingu
Podatek dochodowego od osób prawnych w zakresie przychodów w odniesieniu do odsetek otrzymanych w związku z umową cash-poolingu oraz kosztów uzyskania przychodów w odniesieniu do odsetek zapłaconych w związku z umową cash-poolingu.
w zakresie uznania wydania nagród rzeczowych i nagród pieniężnych (kart przedpłaconych i kart paliwowych) za odrębną od usługi marketingowej czynność, dokumentowania czynności wydania nagród oraz prawa do odliczenia podatku VAT zawartego w cenie towarów, które w wyniku realizacji zobowiązań określonych umową zostaną wydane jako nagrody uczestnikom programów
brak obowiązku udokumentowania czynności wymiany pieniędzy na punkty, za które klienci otrzymują bony towarowe uprawniające do nabycia towaru.
Czy w takim wypadku, przekazując darowiznę swojemu dziecku kilka dni po otrzymaniu jej od brata, Wnioskodawczyni podlega opodatkowaniu w myśl ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn?
1. Czy kwoty pieniężne otrzymywane przez Wnioskodawczynię z USA w 2013 r. pochodzące z konta, którego jest właścicielką stanowią źródło przychodów i czy powinna drugi raz opodatkować je w Polsce? 2. Jeżeli należałoby opodatkować te kwoty to z jakiego artykułu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i jakim procentem?
Sama wymiana pieniędzy na punkty nie stanowi czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, natomiast środki pieniężne, które Wnioskodawca otrzyma w związku z odpłatnym przekazaniem tych punktów swoim klientom nie stanowią zaliczki ani przedpłaty w rozumieniu art. 19 ust. 11 ustawy o VAT.
Opodatkowanie wartości przekazanych świadczeń w postaci bonów sfinansowanych ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.
Traktowanie świadczenia związanego z konwojowaniem środków pieniężnych z i do bankomatu oraz innych urządzeń oraz czynności techniczne związane z tymi urządzeniami jako dwóch odrębnych usług.
Nie można uznać opisanej we wniosku usługi głównej i usług pomocniczych jako jednej usługi kompleksowej podlegającej jednolitej stawce podatku VAT, bowiem usługa transportowania i ochrony wartości pieniężnych może istnieć jako odrębna usługa, przy czym rozdzielenie jej nie miałoby wpływu na realizację usługi głównej polegającej na liczeniu, sortowaniu, konfekcjonowaniu i przechowywaniu wartości pieniężnych
moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu sprzedaży karty podarunkowej
1. Czy w momencie zajęcia przez banki środków pieniężnych Wnioskodawcy w walucie obcej zgromadzonych na rachunkach (lokatach) bankowych, w ramach zaspokojenia się przez banki z przedmiotu udzielonego przez Wnioskodawcę zabezpieczenia finansowego, powstaną po stroni Wnioskodawcy różnice kursowe podlegające podatkowi dochodowemu od osób prawnych (dalej: CIT) w kwocie różnicy pomiędzy wartością środków
Czynność odpłatnego przekazania karty upominkowej nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, bowiem nie mieści się w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu tym podatkiem, wymienionych w art. 5 ust. 1 ustawy.
czy czynność odpłatnego przekazania karty podarunkowej jest czynnością opodatkowaną podatkiem VAT ?
Konieczność opodatkowania udzielonych stałym kontrahentom premii pieniężnych za terminowe i szybkie regulowanie neleżności pieniężnych oraz interpretacja pojęcia przekazania towaru w przypadku gdy podatnikowi nie przysługiwało prawo do obniżenia podatku należnego.