Prawo do odliczenia podatku VAT w całości lub części od zakupionych ubrań.
Brak prawa do odliczenia od zakupu motocykli i przyczepy, prawo do częściowego odliczenia od zakupu odzieży roboczej.
Wypłacane pracownikom, ekwiwalenty za pranie i używanie odzieży roboczej stanowić będą dla nich przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podlegający zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ww. ustawy.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na zakup odzieży, biletów wstępu, usługi gastronomiczne.
Zwolnienie przedmiotowe z tytułu ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
Czy przy wykonywaniu wynikającego z art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązku obliczenia i pobrania zaliczki na podatek dochodowy, Wnioskodawca (płatnik) powinien uwzględnić jako przychód pracownika z tytułu stosunku pracy kwotę ryczałtu wypłacanego pracownikowi z tytułu prania przez pracownika we własnym zakresie jego odzieży roboczej?
zwolnienie z opodatkowania wypłaconego pracownikom zwrotu kosztów zakupu odzieży ochronnej i roboczej, ekwiwalentu za pranie odzieży ochronnej i roboczej oraz kosztu szkolenia BHP
Czy na Spółce spoczywa obowiązek naliczenia na dzień 31 grudnia 2013 r. oraz wpłacenia na rachunek bankowy właściwego organu podatkowego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych od naliczonych ale niewypłaconych dla Pani P.P. odsetek od pożyczki w kwocie 1 500 000 zł 00 gr za okres od dnia 3 marca 2011 r. do dnia 31 grudnia 2013 r. oraz od wydanych kontrahentom biletów na imprezy kulturalne
Czy Spółka ma prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu w roku 2013 wydatków poniesionych na zakup biletów na imprezy kulturalne wydanych dla potencjalnych klientów strony, zainteresowanych wynajmem lokali oraz wydatków na odzież oznaczoną logo strony i nieoznaczoną logo wnioskodawcy, wydanej pracownikom strony do celów służbowych?
Zwolnienie przedmiotowe z tytułu ekwiwalentu za pranie odzieży roboczej.
Zwolnienie przedmiotowe z tytułu ekwiwalentu za pranie, konserwację oraz naprawę odzieży roboczej i obuwia roboczego.
Zakres zwolnienia z opodatkowania ekwiwalentu za używanie i pranie własnej odzieży i obuwia.
Czy zwolnienieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych podlega ekwiwalent za używanie odzieży własnej wypłacany pracownikom socjalnym, przy wykonywaniu obowiązków służbowych w terenie wypłacanego na mocy art. 237 (7) § 1, § 2 i § 4 kodeksu pracy w własnego regulaminu?
Czy ekwiwalent za używanie odzieży własnej i obuwia własnego zamiast roboczego oraz ekwiwalent za pranie odzieży roboczej stanowi przychód pracownika ze stosunku pracy?
Czy koszty zakupu jednorodnych ubrań dla wyznaczonych pracowników opatrzonych trwale logo Banku oraz koszty ryczałtu za pranie lub czyszczenie tego ubioru należy uznać za wydatek ponoszony na cele reklamy, i w związku z tym Bank może zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodu na gruncie updop?
Czy ekwiwalent pieniężny wypłacony raz na trzy lata pracownikom dozoru stanowić będzie dla nich dochód wolny od podatku dochodowego, wymieniony w art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy ekwiwalent za używanie odzieży i obuwia własnego zamiast roboczego dla kierowców będzie korzystał ze zwolnienia z podatku dochodowego na mocy art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy kwota ekwiwalentu za używanie odzieży własnej i obuwia roboczego wypłaconego przez pracodawcę jest zwolniona z podatku dochodowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy wypłacane w 2005 r. pracownikom ekwiwalenty pieniężne za używanie własnej odzieży roboczej podlegają zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy ekwiwalenty pieniężne, wypłacane w 2005 r. pracownikom za używanie odzieży i obuwia własnego zamiast roboczego, a także za pranie odzieży roboczej, podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy ekwiwalenty pieniężne, wypłacane w 2005 r. pracownikom za używanie odzieży i obuwia własnego zamiast roboczego, a także za pranie odzieży roboczej są zwolnione z podatku dochodowego na podstawie art.21 ust.1 pkt 11 i 11a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy wartość zakupionych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych biletów do kina stanowi podstawę do naliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Czy z podatku dochodowego od osób fizycznych zwolniona jest wartość przyznanej pracownikom pomocy rzeczowej z funduszu socjalnego w postaci zakupionej odzieży, butów itp.?2. Czy pracownikowi biorącemu udział w wycieczce, finansowanej w całości