Wniosek o wydanie interpretacji indywidulanej w zakresie ustalenia podatku od budynków w przypadku odrębnych lokali mieszkalnych
Brak możliwości zaliczenia zwróconej bonifikaty do kosztów uzyskania przychodu, gdy dotyczy darowanego lokalu mieszkalnego. Jej uiszczenie nie stanowi powodu do składania korekty zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w roku 2021.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia wyodrębnionych lokali mieszkalnych.
Opodatkowania podatkiem VAT ponownego ustanowienia dla siebie odrębnej własności poszczególnych lokali, zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy sprzedaży prawa własności wyodrębnionych lokali oraz opodatkowania podatkiem VAT darowizny lokali wyodrębnionych na parterze budynku.
Cele mieszkaniowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 a zakup domu i spłata kredytu zaciągniętego na zbytą nieruchomość.
Możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia lokali mieszkalnych stanowiących odrębne nieruchomości
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży lokali mieszkalnych.
Ustalenie daty nabycia lokalu mieszkalnego oraz opodatkowanie jego zbycia w drodze umowy o dożywocie.
Sprzedaż przedmiotowej nieruchomości nabytej w 2003 r., na której wybudowano budynek jednorodzinny nie będzie stanowić źródła przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jako że przychód ten zostanie uzyskany został po upływie 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie gruntu. Oznacza to, że przychód uzyskany ze sprzedaży
Skutki podatkowe sprzedaży lokali mieszkalnych wyodrębnionych w 2011 r. w budynku wybudowanym na fundamentach nabytych w 2006 r. wraz z prawem użytkowania wieczystego gruntu.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu ze sprzedaży lokali mieszkalnych.
Czy wydzielenie odrębnej własności lokali spowoduje zmianę wpływająca na prawo do ulgi z tytułu budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego z przeznaczeniem znajdujących się w nim lokali mieszkalnych na wynajem?
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy, dochodu uzyskanego z tytułu odsetek od środków finansowych zgromadzonych na rachunku bieżącym i rachunku lokat terminowych tworzonych z środków finansowych na pokrycie rzeczywistych kosztów budowy lokali mieszkalnych, użytkowych, garaży o statusie spółdzielczych własnościowych praw, prawie odrębnej własności
Spłata kredytu zaciągniętego na zakup lokalu użytkowego a zwolnienie przedmiotowe określone w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Ustalenie daty nabycia lokalu mieszkalnego oraz opodatkowanie jego zbycia w drodze umowy o dożywocie.
Czy od 1 stycznia 2008 r. w przypadku wyodrębnienia lokalu, do którego przysługiwało lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego ustanowione od 1 maja 2004 r., należy naliczyć podatek należny VAT i jaka powinna być stawka tego podatku?
Dot. stawki podatku od towarów i usług m. in. przy wpłatach wkładów budowlanych na miejsca postojowe oraz wpłatach wpisowego.
Prezydent miasta reprezentujący gminę ustanawia odrębną własność lokalu mieszkalnego w budynku wielorodzinnym i sprzedaje ten lokal głównemu najemcy oraz oddaje w użytkowanie wieczyste na 99 lat część działki z tym lokalem związaną. Umowa o ustanowieniu odrębnej własności lokalu dokonywana jest w formie aktu notarialnego. Pierwsza opłata z tytułu wieczystego użytkowania gruntu stanowi 25-krotność ustalonej