Otrzymanie środków pieniężnych przez Spółkę od Dostawców zagranicznych w ramach Modelu transgranicznego nie wywołuje dla Spółki skutków w podatku VAT, w szczególności Spółka nie jest zobowiązana do obniżenia odliczonego podatku VAT naliczonego w związku z otrzymanymi „rabatami pośrednimi”.
Opodatkowanie podatkiem VAT Transakcji dostawy Nieruchomości, rezygnacji ze zwolnienia od podatku VAT, opodatkowana podatkiem VAT, braku zwolnienia, obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę podatku VAT naliczonego oraz zwrotu nadwyżki podatku VAT naliczonego nad podatkiem VAT należnym.
Gmina nie będzie miała prawa do odzyskania podatku naliczonego VAT w całości jak i w części.
Brak prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony jaki wynika z faktur dokumentujących nabycie towarów/usług w toku realizacji Projektu.
prawo do obniżenia lub zwrotu kwoty podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn.
Prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacja projektu.
Czy jako osoba, która zarejestruje działalność gospodarczą korzystając ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług, Zainteresowany będzie miał możliwość obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dotyczących dokonanych zakupów, których koszt poniósł jeszcze jako osoba fizyczna, w związku z realizacją
Możliwość zastosowania zwolnienia od podatku przy dostawie nieruchomości zabudowanej budynkiem handlowym oraz korekta podatku naliczonego.
Nieodpłatne przekazanie na rzecz Gminy gruntów należących do Spółki, przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego: pod drogi gminne (publiczne) wraz z poczynionymi na nich nakładami w postaci nawierzchni dróg, ulic, chodników i oświetlenia, pod drogi wewnętrzne wraz z poczynionymi na nich nakładami w postaci nawierzchni dróg, ulic, chodników i oświetlenia, pod place zabaw i tereny
Odliczenie podatku naliczonego w związku z wybudowaniem budynku wykorzystywanego do wykonywania czynności opodatkowanych przed dokonaniem rejestracji dla potrzeb podatku od towarów i usług.
Czy w przytoczonym stanie faktycznym ma miejsce świadczenie usług pomiędzy X (świadczącym) a Spółką (beneficjentem świadczenia), z tytułu którego wynagrodzeniem jest premia wypłacana przez Wnioskodawcę, a w konsekwencji czy Wnioskodawca jest uprawniony do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przez X w celu udokumentowania usługi świadczonej w zamian za przyznaną premię,
Czy Wnioskodawca powinien swoje działanie uznać jako świadczenie usługi w rozumieniu art. 8 ust. 1 przedmiotowej ustawy i w przedstawionym stanie faktycznym otrzymanie bonusu (premii pieniężnej) rodzi obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług?
Czy otrzymanie premii od dostawcy przez Podatnika jest opodatkowane podatkiem od towarów i usług?Czy udzielenie premii przez Podatnika swoim odbiorcom jest opodatkowane podatkiem od towarów i usług?Jak należy udokumentować otrzymanie premii?Czy Podatnikowi, na podstawie faktur VAT wystawionych przez odbiorców dokumentujących otrzymanie premii od Podatnika, przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego
Jak należy traktować przekazaną premię pieniężną? Jako świadczenie usługi w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT przez odbiorcę towarów, korektę obrotu w rozumieniu art. 29 ust. 4 ustawy o VAT, czy też świadczenie wyłączone spod opodatkowania?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego i znowelizowanego z dniem 1 stycznia 2008 r. przepisu art. 88 ust. 3a pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług należy przyjąć, że premia pieniężna stanowić będzie usługę, a spółka zachowa prawo do odliczenia podatku naliczonego na dotychczasowych zasadach?