Ustalenie, czy planowana przez Wnioskodawcę czynność zrzeczenia się prawa wieczystego użytkowania działek oraz prawa własności posadowionych na tych działkach obiektów stanowić będzie dostawę towarów, o której mowa w art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy oraz wskazanie, czy w odniesieniu do wydatków na ulepszenie dokonanych w przeszłości względem budynku 1 (przez Wnioskodawcę) oraz budynku 2 (przez państwową
W przedmiotowej sprawie do sporządzenia oraz przesłania podatnikowi oraz właściwemu urzędowi skarbowemu wskazanych we wniosku imiennych informacji oraz deklaracji rocznych, tj. PIT-11, IFT-1, IFT-1R, PIT-8C, PIT-4R, PIT-8AR, w stosunku do pracowników części wydzielanej oraz innych osób fizycznych, zobowiązany będzie Bank Przejmujący.
Czy prawa wynikające z zastosowania się przed dniem połączenia przez Bank przejmowany do wydanych po dniu 1 lipca 2007r. na jego wniosek interpretacji indywidualnych przeszły w wyniku połączenia na Bank przejmujący, jako następcę prawnego Banku przejmowanego, tj. dalsze stosowanie się po dniu połączenia przez Bank przejmujący do ww. interpretacji, chroni również ten Bank stosownie do art. 14k i nast
Brak prawa do skorzystania z ulgi na złe długi w odniesieniu do wierzytelności, które zostały wniesione aportem do Spółki w ramach przedsiębiorstwa spółki z o.o.
Brak obowiązku korygowania podatku naliczonego wynikającego z faktur wystawionych przez Spółkę B na Wnioskodawcę w sytuacji braku ich zapłaty na moment połączenia przez przejęcie.
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej przepisów Ordynacji podatkowej
Wnioskodawca - Starostwo Powiatowe zwraca się z prośbą o interpretację podatkową w zakresie płatności podatku dochodowego od osób prawnych wskazanego w bilansie likwidacyjnym sporządzonym przez SP ZOZ w likwidacji przez następcę prawnego Wnioskodawcę - Starostwo Powiatowe.
1. Kto powinien sporządzić informację PIT-4R oraz PIT-11 i PIT-40 za przejmowanych pracowników? Kto powinien sporządzić informację PIT- 8AR (Bank pobiera podatek od odsetek od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach podatnika lub w innych formach oszczędzania, przechowywania lub inwestowania) oraz informację PIT-8C dotyczącą przeważnie umorzeń kapitału pożyczek? 2. Czy prawidłowym będzie jeśli
Czy prawa wynikające z interpretacji indywidualnych, wydanych dla Banku przejmowanego po dniu 1 lipca 2007 r., przejdą po połączeniu na Bank przejmujący, jako następcę prawnego Banku przejmowanego?
Szpital jako następca prawny nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z remontem i modernizacją budynku.
Wnioskodawca - Starostwo Powiatowe zwraca się z prośbą o interpretację podatkową w zakresie płatności podatku dochodowego od osób prawnych wskazanego w bilansie likwidacyjnym sporządzonym przez SP ZOZ w likwidacji przez następcę prawnego Wnioskodawcę - Starostwo Powiatowe.
Jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży określonych w punktach 1-4 stanu faktycznego budynków i budowli?
Zgodnie z zasadą racjonalności ustawodawcy podatkowego, uznać należy, że skoro w uregulowaniach obowiązujących po 1 lipca 2009r. nie zawarto przepisu odpowiadającego uchylonemu art. 14d Ordynacji podatkowej w brzmienia obowiązującym przed dniem 1 lipca 2007 r., to w odniesieniu do wydawanych po 1 lipca 2007r. w indywidualnej sprawie pisemnych interpretacji przepisów prawa podatkowego przepisy art.
określenie czy wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz konsekwencji podatkowych w postaci korekty podatku VAT odliczonego od zakupu środków trwałych i zapasów wnoszonych do nowej spółki
Czy wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa, na podstawie art. 528 § 1 pkt 4 ustawy Kodeks spółek handlowych, podlega pod opodatkowanie podatkiem VAT jako aport? Czy w związku z powyższym u Wnioskodawcy (Spółce z o.o. A.) powstanie obowiązek korekty podatku naliczonego odliczonego od zakupu środków trwałych i zapasów przechodzących do nowej spółki w związku z wydzieleniem zorganizowanej
Czy w związku z przekształceniem Spółki z o.o. w S. A. (uchwała o przekształceniu z 12 sierpnia 2005 r.) Spółka powinna złożyć CIT-8, Bilans i Rachunek Wyników Spółki z o.o., wykonane na dzień zamknięcia ksiąg rachunkowych Spółki z o.o., czy też złożyć zeznanie CIT-8 na koniec przyjętego w Sp. z o.o. okresu obrachunkowego, tj. za: 01.01.2005 r. - 28.02.2006 r.?
Czy Spółka Akcyjna, przekształcona ze Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nadal może opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtowej i w kwocie, jaką do czasu przekształcenia płaciła Spółka z o.o.?
Czy Spółka Akcyjna, przekształcona ze Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nadal może opłacać podatek dochodowy w formie ryczałtowej i w kwocie, jaką do czasu przekształcenia płaciła Spółka z o.o.?