Obowiązek wykazania w remanencie likwidacyjnym towarów wykorzystanych do zaniechanej inwestycji polegającej na rozbudowie i przebudowie poddasza.
Skutki podatkowe sprzedaży nakładów poniesionych, na podstawie Umowy, na wybudowanie jednorodzinnego budynku mieszkalnego posadowionego na działce o numerze 1 i na wybudowanie fundamentów na działce o numerze 2 oraz sprzedaży działki 1.
Skutki podatkowe zbycia nakładów poniesionych na budowę i remont lokalu handlowo-usługowego.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości zabudowanej - po upływie 5 lat od nabycia gruntu, na którym wybudowano budynek.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Inwestycji Drogowej. Nieodpłatne przekazanie Gminie nakładów poniesionych w związku z Inwestycją Drogową nie będzie stanowiło czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Nieuznania przedmiotu aportu za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym braku wyłączenia transakcji aportu z opodatkowania podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację inwestycji na cudzym gruncie.
Ustalenie podstawy opodatkowania przy umowie o nieodpłatne zniesienie współwłasności działek, na których współwłaściciele wybudowali swoje budynki mieszkalne.
Interpretacja indywidualna w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej do majątku prywatnego wspólników spółki.
Ustalenie możliwości uznania wydatków tytułem Fit-out za koszty uzyskania przychodu poprzez odpisy amortyzacyjne oraz koszty pośrednie rozliczane proporcjonalnie do okresu trwania umowy najmu.
Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych przez Spółkę na realizację Inwestycji Drogowych.
Odnosząc się do nakładów jakie zostały przez Pana poniesione na działce w postaci wykonania ogrodzenia i cokolika ogrodzeniowego i faktu, że wydatki te ma Pan udokumentowane fakturami VAT, to należy stwierdzić, że mogą one być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży nieruchomości zabudowanej na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT.
Powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu sprzedaży udziału w prawie użytkowania wieczystego gruntu wraz z rozpoczętą budową ze względu na brak upływu sześciu lat, o których mowa w art. 14 ust. 3 pkt 12 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Kwestii czy przedmiotem dostawy działek zabudowanych domkami campingowymi, stanowiącymi nakład poniesiony przez dzierżawcę, na rzecz dzierżawcy jest sam grunt oraz czy czynność ta nie korzysta ze zwolnienia od podatku VAT, opodatkowania dostawy działek zabudowanych domkami campingowymi, stanowiącymi nakład poniesiony przez dzierżawcę na rzecz podmiotu niebędącego właścicielem nakładów.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia Towarów i Usług Budowlanych związanych z realizacją Infrastruktury Drogowej.
Ustalenie, czy wzniesienie obiektów – w ramach zawartej umowy PPP – stanowi odrębną od pozostałych obowiązków Partnera Prywatnego wynikających z ww. Umowy czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 8 ustawy oraz uznanie zwrotnego przekazania dzierżawionego grunt (wraz z nakładami) na rzecz Podmiotu Publicznego za czynność niepodlegającą
zastosowanie zwolnienia od podatku dla czynności wniesienia aportu w postaci Nieruchomości do spółki jawnej oraz możliwości wyboru opodatkowania tej transakcji.
Koszty uzyskania przychodów (koszty nabycia i nakłady) z tytułu sprzedaży nieruchomości oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (spłata kredytu zaciągniętego na budowę na sprzedanej nieruchomości budynku mieszkalnego oraz zakup nowego lokalu mieszkalnego).
powstanie przychodu z tytułu wniesienia wkładu niepieniężnego i podziału majątku w wyniku rozwiązania spółki jawnej
Wydatki poniesione na rzecz dożywotników do czasu zbycia tego lokalu oraz związanych z nabyciem lokalu mieszkalnego, jako koszty uzyskania przychodów ze sprzedaży tego lokalu.
Przeniesienie przez spółkę cywilną na rzecz wspólnika – Właściciela gruntu – bez wynagrodzenia, nakładów inwestycyjnych poniesionych na budynek gospodarczy, posadowiony na gruncie niebędącym własnością Spółki, będzie stanowić nieodpłatne świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy, zrównane z odpłatnym świadczeniem
Podatek od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania nieodpłatnego przekazania Infrastruktury przez Spółkę na rzecz Gminy.
aport nakładów poniesionych na budowę zaplecza warsztatowego (budynku warsztatowego i placu manewrowego) jako odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu VAT, aport składników majątku ruchomego jako odpłatna dostawa towarów podlegająca opodatkowaniu VAT, prawo do odliczenia podatku naliczonego oraz ewentualna korekta, podstawa opodatkowania.