Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży Nieruchomości oraz udokumentowanie transakcji fakturą.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy Nieruchomości oraz prawo do obniżenia podatku VAT należnego o podatek VAT naliczony lub zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w związku z nabyciem Nieruchomości
Prawo do odliczenia podatku naliczonego VAT wykazanego na fakturach dotyczących wydatków związanych z budową, podstawowym wyposażeniem oraz bieżącym utrzymaniem budynków mieszkalnych.
Zwolnienie z opodatkowania dostawy Nieruchomości, rezygnacjia ze zwolnienia oraz prawa do odliczenia podatku VAT przez Nabywcę oraz Najemcę.
Nieuznanie Sprzedaż Nieruchomości za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, opodatkowanie Dostawy Nieruchomości oraz prawo Nabywca do obniżenia kwoty podatku VAT z tytułu Transakcji oraz do zwrotu nadwyżki podatku VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od: wydatków ponoszonych na budowę i utrzymanie Budynku, prowadzenie w nim działalności polegającej na świadczeniu usług zakwaterowania i najmu (tylko w zakresie lokali użytkowych) oraz wydatków poniesionych w związku z nabyciem gruntu pod budowę Budynku oraz innych budynków z lokalami mieszkalnymi i niemieszkalnymi na sprzedaż
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki ponoszone w ramach realizacji projektu polegającego na tworzeniu miejsc spotkań, rekreacji i integracji dla lokalnej społeczności poprzez modernizację (przebudowę) świetlic wiejskich.
Skutki podatkowe wycofania budynków i budowli z majątku wykorzystywanego do prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej do majątku prywatnego i przekazania ich do tzw. najmu prywatnego.
Dotyczy ustalenia, czy wypłata czynszu na rzecz Wspólnika, z tytułu zawartych umów najmu Lokalu i Budynku, stanowi dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek jako wypłata z tytułu ukrytych zysków, na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. z ust. 3 i 4 u.p.d.o.p.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10b dla budynku i placu na dzień likwidacji działalności gospodarczej.
• Czy Wnioskodawca, który reguluje jedynemu wspólnikowi za najem jego majątku nieruchomego czynsz na warunkach rynkowych na podstawie umów, które obowiązują od wielu lat przed przejściem Wnioskodawcy na CIT estoński, jest zobowiązany traktować te czynsze jako benefity podlegające opodatkowaniu tym CIT-em na podstawie art. 28m ust. 3 w związku z art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy CIT; • Czy jako podmiot zobowiązany
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wycofania nieruchomości z działalności gospodarczej w celu jej dalszego wynajmu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w odniesieniu do nakładów dotyczących tej nieruchomości.
Podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku sprzedaży budynku mieszkalno-użytkowego.
Brak uznania planowanej sprzedaży Nieruchomości za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz zwolnienia z opodatkowania dostawy Nieruchomości i wyłączenia prawa do odliczenia podatku VAT z faktur dokumentujących Najem zwrotny nieruchomości.
Uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą Nieruchomości oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT dla tej dostawy.