Skutki podatkowe zwrotu kwoty przez Bank w związku z podpisaniem ugody.
Skutki podatkowe otrzymania kwoty zwrotu wpłaconego kapitału w wyniku ugody z bankiem.
Brak przychodu podlegającego opodatkowaniem podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu zwrotu świadczenia w związku z przewalutowaniem kredytu przez Bank.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem oraz sądowego stwierdzenia nieważności umowy kredytowej.
Skutki podatkowe umorzenia kredytu hipotecznego i zwrotu kwoty dodatkowej.
Skutki podatkowe zawarcia ugody z bankiem - wypłata przez bank ustalonych w ugodzie kwot.
Zastosowanie zaniechania poboru podatku dochodowego w stosunku do świadczenia związanego z zastosowaniem ujemnego oprocentowania kredytu oraz kwoty dodatkowej.
Skutki podatkowe otrzymania w ramach ugody zawartej z bankiem "kwoty dodatkowej".
Skutki podatkowe otrzymania „kwoty dodatkowej” na podstawie ugody z bankiem.
Skutki podatkowe otrzymania „kwoty dodatkowej” na podstawie ugody z bankiem.
Ustalenie możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania - brak powstania przychodu z tytułu wypłaconej przez Bank nadpłaty oraz kwoty dodatkowej na podstawie zawartej ugody.
Skutki podatkowe umorzenia części wierzytelności z tytułu kredytu hipotecznego i zwrotu kwoty nadpłaty w związku z podpisaniem ugody z bankiem.
Skutki podatkowe planowanego zawarcia ugody z bankiem i otrzymania zwrotu środków.
W wyroku z 22 lutego 2024 r. w sprawie C-674/22 TSUE orzekł, że organ podatkowy nie musi zwracać podatnikowi VAT-u z odsetkami naliczonymi od dnia wpłaty VAT, w sytuacji gdy VAT ten został pobrany z naruszeniem prawa Unii Europejskiej z powodu błędów księgowych podatnika lub zmiany przez podatnika zasad obliczania proporcji odliczenia VAT. Wyrok zapadł w sprawie podatnika holenderskiego, ale ma bezpośrednie
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dokonywanych zwrotów na rzecz klientów w związku z zawartymi ugodami.