Prawo do odliczenia podatku VAT od faktury wystawionej na nabywcę, gdzie płatnikiem jest Firma.
Skutki podatkowe w zakresie uznania sprzedaży Działu (...) za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, a tym samym wyłączenie Transakcji od opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy oraz prawo do odliczenia VAT naliczonego zawartego w fakturze dokumentującej Transakcję, bądź nieujmowanie przedmiotu Transakcji w rozliczeniach VAT Nabywcy.
Dot. obowiązku Wnioskodawcy jako płatnika podatku u źródła z tytułu korzystania z oprogramowania komputerowego, dostępu do wersji elektronicznych baz danych, licencji do wyświetlania filmów produktowych; pobierania certyfikatów rezydencji oraz sporządzania deklaracji CIT-10 oraz informacji IFT-2/IFT-2R.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur zawierających nieprawidłowości dotyczące oznaczenia nabywcy bez konieczności korygowania takich faktur.
Opodatkowanie podstawową stawką podatku VAT dostawy działki, na której został wybudowany budynek przez przyszłego Nabywcę.
Opodatkowanie sprzedaży na rzecz właściciela nakładów gruntu zabudowanego oraz zastosowanie zwolnienia od podatku w sytuacji sprzedaży gruntu zabudowanego na rzecz podmiotu niebędącego właścicielem nakładów.
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania sprzedaży przez Wnioskodawcę 1 Zbywanych Aktywów za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz wskazania, czy czynność ta podlega opodatkowaniu; w zakresie opodatkowania dostawy Działki wraz z Budynkami i Naniesieniami oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem Nieruchomości przez Wnioskodawcę
Dostawa części budynku i budowli, które zostały wynajęte przez Wnioskodawcę na co najmniej 2 lata przed planowaną datą transakcji, będą zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT, w konsekwencji Wnioskodawca oraz Kontrahent będą zrezygnować ze zwolnienia i wybrać opodatkowanie dostawy w myśl art. 43 ust. 10 i 11 ustawy o VAT.
Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia opisanej Nieruchomości, na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy o VAT.
Prawidłowość wystawianych przez kontrahenta faktur VAT oraz prawidłowość odmowy akceptacji przez kontrahenta not korygujących. Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych na Wnioskodawczynię i jej małżonka.
Wnioskodawca nie dokonał nabycia towarów i usług udokumentowanych fakturami VAT, nie może być mowy o możliwości obniżenia podatku należnego o podatek naliczony.
możliwość pomniejszania przychodu z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej o udzielone nabywcom leków bonifikaty.
1. Czy w przypadku wystawionych przez bank instrumentów pochodnych realizowanych w sposób nierzeczywisty, jak również w sposób rzeczywisty przychody z premii opcyjnej oraz wpływy wynikające z wykonania rozliczenia transakcji należy rozpoznawać w dacie faktycznego otrzymania płatności od nabywcy kontraktu: tj. po upływie terminu wykonania i terminie realizacji: jeżeli występuje opróżnienie w dokonaniu
1. Czy prawa do bazy danych ofert oraz klientów, które są informacjami o potencjalnych nabywcach (rynku zbytu) odczynników hematologicznych niezbędnych dla prawidłowej pracy analizatorów, mogą być uznane za informację zawiązaną ze zdobytym doświadczeniem w dziadzienie handlowej (know-how), o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ? 2. Czy wobec tego w świetle
Jeżeli faktury VAT potwierdzające nabycie towarów i usług w związku z realizacją projektu wystawione są na inny podmiot, to Wnioskodawca nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Czy badania naukowe i prace rozwojowe finansowane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach środków budżetowych przeznaczonych na finansowanie projektów badawczych realizowane przez Politechnikę A, jako jednostkę współwykonującą, w ramach zawartej Umowy konsorcjum dla realizacji projektu Nowe metody i technologie dezodoryzacji w produkcji przemysłowej, rolniczej i gospodarce komunalnej podlegają
Zdaniem Wnioskodawcy, obowiązek podatkowy w odniesieniu do każdego z półrocznych okresów, w których świadczona była na jego rzecz usługa doradcza, zgodnie z art. 19 ust. 19 w związku z art. 19 ust. 4 ustawy o VAT, powstał:za pierwsze półrocze 2005r. - 7 lipca 2005r.;za drugie półrocze 2005r. - 7 stycznia 2006r.;za pierwsze półrocze 2006r. - 7 lipca 2006r.Oznacza to, zdaniem Wnioskodawcy, iż tylko w
1. Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę rachunku z niepełną nazwą nabywcy, Spółka może zaliczyć w poczet kosztów uzyskania przychodów wydatki zawarte w tymże rachunku ?"2. Jaki dokument służy skorygowaniu błędu w oznaczeniu nabywcy na rachunku ?"
Pytanie dotyczy określenia miejsca świadczenia/opodatkowania usług badania rynku, rachunkowo - księgowych oraz inżynierskich, świadczonych na rzecz podmiotu mającego siedzibę w Norwegii, w świetle ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy podwykonawca może odliczyć podatek naliczony wynikający z faktur VAT wystawionych na wykonawcę generalnego ?
Czy w przypadku sprzedaży przez Internet biletów, będących fakturami VAT na rzecz podatników VAT, spełniony będzie obowiązek wystawienia faktury, wynikający z art. 106 ust.1 ustawy o VAT z dnia 11 marca 2004r. oraz paragraf 24 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, zasad wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania