Nieuznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku od towarów i usług w związku z planowaną sprzedażą działek będących we współwłasności małżeńskiej oraz brak opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży ww. działek.
Opodatkowanie odsetek uzyskanych od środków zgromadzonych na wspólnej lokacie małżonków.
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania dochodu osiągniętego z odpłatnego zbycia działki.
Ustalenie czy przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży działki na spłatę byłego małżonka oraz spłatę kredytu na spłatę byłego małżonka w związku z podziałem majątku wspólnego i przyznaniem na wyłączną własność lokalu mieszkalnego będzie wydatkiem na własne cele mieszkaniowe, a tym samym czy będzie uprawniać do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust.
Skutki podatkowe zakupu lokalu mieszkalnego w sytuacji posiadania działki z budynkiem gospodarczym.
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej - faktura wystawiona na małżonka, niebędącego właścicielem nieruchomości.
Prawo do uwzględnienia wydatków na budowę domu poniesionych przed rozszerzeniem wspólności majątkowej małżeńskiej w ramach ulgi wskazanej w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Odliczenie wydatków poniesionych, w ramach ulgi termomodernizacyjnej, na zakup materiałów budowlanych związanych z wymianą pokrycia dachowego oraz rynien wraz z usługą montażu dachówki.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług sprzedaży niezabudowanej działki, powstałej z podziału będącej we współwłasności majątkowej małżeńskiej.
Odliczenie wydatków poniesionych w ramach ulgi termomodernizacyjnej na remont dachu, wymianę pokrycia dachowego wraz z jego dociepleniem w budynku mieszkalnym jednorodzinnym będącym we współwłasności.
Interpretacja indywidualna w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Czy Wnioskodawca będzie mógł skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT w zakresie sprzedaży udziałów w 1/12, od których nabycia nie upłynął pięcioletni termin przed zawarciem umowy sprzedaży, wobec przeznaczenia dochodu z ich sprzedaży na zakup, przed upływem dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiła
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości w części nabytej w drodze darowizny
Nieuznanie Wnioskodawczyni za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą udziału w działkach, powstałych po podziale działki.
Samo wydatkowanie w wymaganym terminie środków ze sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze dziedziczenia na nabycie wspólnie z mężem lokalu mieszkalnego – wbrew twierdzeniu Wnioskodawczyni nie przesądza o prawie do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podkreślić należy, że Wnioskodawczyni w przedmiotowej sprawie nie jest inwestorem
Skutki podatkowego zbycia nieruchomości stanowiącej majątek wspólny małżonków, darowanej do majątku odrębnego małżonka. Zaliczenie wydatków z tytułu budowy i remontu budynku do ulgi mieszkaniowej.
Zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy działka zabudowana (ogrodzenie). Obowiązek podatkowy tytułu dostawy przedmiotowej nieruchomości zabudowanej powstanie z chwilą dostawy ww. nieruchomości.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na wytworzenie wyrobów gotowych w pełnej wysokości.
Możliwość przeznaczenia środków uzyskanych ze sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym na budowę domu, położonego na działce należącej wyłącznie do żony Wnioskodawcy, jako wydatku poniesionego na realizację własnych celów mieszkaniowych, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy Wnioskodawca będzie mógł skorzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT w zakresie sprzedaży udziałów w 1/12, od których nabycia nie upłynął pięcioletni termin przed zawarciem umowy sprzedaży, wobec przeznaczenia dochodu z ich sprzedaży na zakup, przed upływem dwóch lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiła