W zakresie ustalenia czy po planowanym Połączeniu Spółki ze Spółką Celową odsetki wynikające z Umów Finansowania zawartych przez Spółkę z bankiem oraz podmiotami powiązanymi będą mogły być zaliczone przez Spółkę, do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich zapłaty, kapitalizacji lub uregulowania w innej formie (w tym poprzez potrącenie), bez względu na moment naliczenia odsetek, z uwzględnieniem
Czy w przypadku, gdy oferowane przez Bank usługi finansowe będą prowadziły do powstania odsetek spełniających definicję odsetek z art. 11 ust. 4 UPO, Bank wypłacając lub kapitalizując takie odsetki na rzecz instytucji rządowych wskazanych w ust. 4 Protokołu nie będzie zobowiązany do poboru zryczałtowanego podatku dochodowego w dniu wypłaty lub kapitalizacji odsetek?
1)Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na zapłatę Odsetek na rzecz Spółki Kapitałowej podlegają ograniczeniom w zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodu wynikającym z przepisów art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o CIT, jeżeli odsetki zostaną zapłacone przed dniem 31 grudnia 2015 r.?2)Czy wydatki poniesione przez Wnioskodawcę na zapłatę Odsetek na rzecz Spółki Kapitałowej podlegają ograniczeniom
1. Czy w przypadku spłaty odsetek od pożyczki/ pożyczek udzielonych przez Udziałowca, w wartości zadłużenia, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o PDOP, spółka powinna uwzględnić zadłużenie jedynie wobec Udziałowca i wspólników Udziałowca posiadających co najmniej 25% udziałów (akcji) Udziałowca?2. Czy do wartości zadłużenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o PDOP uwzględnia
Czy splata przez Spolke na rzecz Pozyczkodawcy 2 odsetek od pozyczki, udzielonej pierwotnie przez Pozyczkodawce 1, niebedacego w momencie udzielenia pozyczki tzw. pozyczkodawca kwalifikowanym, bedzie podlegala ograniczeniom wynikajacym z art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 UPDOP?
Czy wyniku Umowy subrogacji spłata przez Wnioskodawcę do U. odsetek od kredytu zaciągniętego od Pożyczkodawcy nie będzie podlegała ograniczeniom przewidzianym w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym przed dniem 1 stycznia 2015 i w związku z tym Wnioskodawca będzie miał prawo zaliczenia spłacanych odsetek do kosztów uzyskania przychodów?
Czy odsetki od pożyczki pierwotnie zaciągniętej od Banku niebędącego tzw. podmiotem kwalifikowanym na gruncie przepisów o niedostatecznej kapitalizacji, a następnie przejętej (w drodze subrogacji) przez Udziałowca jako nowego wierzyciela będą podlegały ograniczeniom przewidzianym w art. 16 ust. 1 pkt 60 Ustawy o CIT?
1. Czy w przedstawionym stanie faktycznym oraz zdarzeniu przyszłym obowiązek podatkowy w zakresie poboru podatku u źródła powstanie w momencie doliczenia kwoty odsetek do salda wykazywanego na rachunku stanowiącego kapitalizację w rozumieniu art. 26 ust. 7 UPDOP?2. Czy pokrycie ujemnego salda na rachunku prowadzonym przez Bank poprzez wpłatę środków Spółki spowoduje wyłącznie spłatę kapitału pożyczki
Czy Spółdzielnia Mieszkaniowa powinna zapłacić podatek od kapitalizacji odsetek (od rachunku pomocniczego fundusz remontowy i rachunku pomocniczego fundusz udziałowy) w banku i od odsetek ustawowych uzyskanych od dłużników i przeznaczonych w całości na cele mieszkalne?
1) Czy dla Spółki, jako Uczestnika Struktury, przychodem będą kwoty odsetek otrzymanych w związku z udziałem w Strukturze, a kosztem uzyskania przychodów wydatki poniesione z tytułu zapłaconych odsetek oraz prowizje, opłaty i wynagrodzenie należne V. oraz bankom obsługującym strukturę za świadczone usługi, natomiast pozostałe środki finansowe przelewane pomiędzy Rachunkiem Bieżącym Spółki a Rachunkiem
Czy odsetki wypłacane w ramach Systemu nie będą podlegały przepisom art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2011 r., Nr 74, poz. 397 ze zm.; dalej: ustawa pdop)?
Czy odsetki od salda ujemnego wygenerowanego w ramach struktury cash-poolingu oraz od zaciągniętych pożyczek należy zaliczać do kosztów uzyskania przychodów w momencie ich kapitalizacji (dopisania na rachunku przypisanym Spółce w ramach struktury cash-poolingu lub dopisania do kwoty głównej pożyczki)?Czy odsetki od salda dodatniego wygenerowanego w ramach struktury cash-poolingu oraz od udzielonych
1. Czy skapitalizowane odsetki w związku z uczestnictwem w systemie cash pool stanowią koszty uzyskania przychodów/przychody podatkowe w podatku CIT w momencie kapitalizacji?2. Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka obowiązana będzie do sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ustawy o PDOP?
1. Czy skapitalizowane odsetki w związku z uczestnictwem w systemie cash pool stanowią koszty uzyskania przychodów/przychody podatkowe w podatku CIT w momencie kapitalizacji?2. Czy w opisanym stanie faktycznym Spółka obowiązana będzie do sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ustawy o PDOP?
Czy wydatki Spółki z tytułu zapłaty odsetek od zaciągniętego kredytu od konsorcjum bankowego podlegają w całości zaliczeniu w koszty uzyskania przychodów?