Skutki podatkowe otrzymania w ramach zawartej ugody z bankiem, kwoty tytułem zwrotu nadpłaconego kapitału, kwoty tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego oraz połowy kwoty tytułem opłaty od wniesienia pozwu
Skutki podatkowe otrzymania w ramach ugody zawartej z bankiem "kwoty dodatkowej".
W zakresie ustalenia, czy Spółka powinna rozpoznać przychody (będące dodatnimi różnicami kursowymi) lub koszty (będące ujemnymi różnicami kursowymi) w związku ze zwrotem błędnie przekazanego przez bank na jej rachunek bankowy kapitału, o których mowa odpowiednio w art. 15a ust. 2 pkt 3 lub art. 15a ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów operacyjnych banku.
Obniżenie kapitału prostej spółki akcyjnej oraz zwrot środków akcjonariuszowi nie powoduje powstania obowiązku podatkowego w PCC, gdyż nie jest objęta zakresem tej ustawy.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku na podstawie planowanego zawarcia ugody z bankiem dla kwot kredytu mieszkaniowego (kapitału i odsetek) przeznaczonego na zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku na podstawie zawartej ugody z bankiem dla kwot kredytu mieszkaniowego (kapitału) przeznaczonego na zakup lokalu mieszkalnego i na refinansowanie zadatku na zakup tego lokalu.
Dotyczy obowiązków płatnika w związku z wypłatą klientom wynagrodzenia z tytułu obniżenia wartości nominalnej posiadanych przez nich akcji.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą klientom wynagrodzenia z tytułu obniżenia wartości nominalnej posiadanych przez nich akcji.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą klientom wynagrodzenia z tytułu obniżenia wartości nominalnej posiadanych przez nich akcji.
Konsekwencją zakwalifikowania przychodów z tytułu umowy o pracę jest ich opodatkowanie za pośrednictwem płatnika. Na Spółce jako na płatniku wypłacającym przedmiotowe świadczenia ciążyć będą obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych.
Spółka nie będzie zobowiązana do pobrania i odprowadzenia z tytułu przeniesienia części kapitału rezerwowego na kapitał zapasowy podatku dochodowego od osób prawnych do właściwego urzędu skarbowego.
W zakresie ustalenia, czy w przypadku powstania w przyszłości przychodu podatkowego dla Wspólnika z tytułu podwyższenia kapitału zakładowego Spółki ze środków zgromadzonych na innych kapitałach (kapitale zapasowym lub kapitale rezerwowym), Spółka jako płatnik na podstawie art. 26 ust. 1 oraz ust. 2e Ustawy CIT, będzie mogła potraktować ten przychód jako zwolniony z opodatkowania podatkiem CIT na podstawie
w zakresie ustalenia obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej transakcji z podmiotem powiązanym
w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odsetek od kredytu bankowego
1. Czy w przypadku gdy dochód KM za dany rok podatkowy zostanie zatrzymany i przekazany na kapitał (fundusz) własny KM, z którego to kapitału (funduszu) finansowane będą wyłącznie cele (wydatki) wymienione w art. 5 ust. 3-5 Ustawy to dochód taki na moment zarachowania na taki kapitał (fundusz) podlegać będzie zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust.
Czy Spółka, jako płatnik, będzie zobowiązana do pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od płatności dokonywanych na rzecz Banku z tytułu zwrotu kapitału udzielonego w ramach gwarancji ?
Czy Spółka, jako płatnik, będzie zobowiązana do pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego od osób prawnych od płatności dokonywanych na rzecz Banku z tytułu zwrotu kapitału udzielonego w ramach gwarancji ?
Czy uzyskane przez Bank, w związku z zajściem zdarzenia ubezpieczeniowego, świadczenie ubezpieczeniowe, w części odpowiadającej kwocie niespłaconego kapitału udzielonego kredytobiorcy kredytu, nie będzie stanowiło dla Banku przychodu podlegającego opodatkowaniu?