Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na:organizację spotkań roboczych, w których uczestniczą byli pracownicy Spółki;zakup prezentów przekazywanych na rzecz byłych pracowników Spółk
Czy wydatki ponoszone w związku z zakupem kwiatów dla osób odchodzących na emeryturę oraz wiązanek pogrzebowych dla zmarłych pracowników, byłych pracowników oraz najbliższej rodziny pracownika bądź byłego pracownika można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy od uczestników wycieczek w których dofinansowany jest przejazd autokarem nalicza się podatek dochodowy od osób fizycznych w sytuacji, gdy nie można dokładnie wyliczyć na każdego jej uczestnika ilości przejechanych kilometrów? Czy podatek nalicza się gdy organizator wycieczki nie jest w stanie ustalić listy jej uczestników?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup kwiatów oraz drobnych upominków z okazji odejścia na emeryturę pracownika, jubileuszu, czy też innych okazji
skutki podatkowe przyznania świadczeń emerytom i rencistom byłym pracownikom Spółki z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w postaci bonów towarowych i bonów nietowarowych w formie kart przedpłaconych
Czy wydatki wymienione w stanie faktycznym ponoszone w związku ze śmiercią pracownika byłego pracownika, emeryta, rencisty oraz najbliższej rodziny pracownika lub byłego pracownika (emeryta, rencisty), można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Otrzymane przez pracownika świadczenie z ZFŚS w postaci okolicznościowych bonów towarowych, zróżnicowane co do wartości w zależności od dochodu przypadającego na tego członka rodziny czy też w równej wysokości nie będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Otrzymane świadczenie stanowić będzie przychód zakwalifikowany do przychodów ze stosunku pracy, a w
1) Czy ulga od nabytej nieruchomości przez najemcę jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych w całości, tj.: od lokalu niemieszkalnego wraz z przynależnym gruntem? 2) Czy prawidłowym drukiem rozliczeniowym będzie druk PIT-8C, który zobowiązuje do rozliczenia nabywcę: byłego pracownika lub wdowę po zmarłym pracowniku z przychodu z innych źródeł?
Sposób opodatkowania wypłacanego świadczenia pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego.
1) Czy ulga od nabytej nieruchomości przez najemcę jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych w całości, tj.: od lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym gruntem? 2) Czy wystąpi podatek dochodowy od osób fizycznych od obniżki ceny (ulgi) odpowiadającej różnicy między ceną rynkową a ceną zakupu lokalu niemieszkalnego- gospodarczego wraz z przynależnym gruntem? Jeśli nabywcą jest obecny pracownik
Sposobu opodatkowania wypłacanego świadczenia pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego.
Czy Miejski Zakład Komunikacji winien szacować wartość zrealizowanych bezpłatnych przewozów dla pracowników, emerytów i rencistów Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz członków ich rodzin na podstawie przyznanego uprawnienia przez Radę Miasta i odprowadzić należny podatek od towarów i usług VAT w myśl art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług od ich oszacowanej wartości
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu z tytułu wyrównania zaniżonych emerytur wypłacanych osobom uprawnionym do renty rodzinnej.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu stanowiącego wyrównania z tytułu zaniżonych emerytur wypłacanych spadkobiercom.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu stanowiącego wyrównania z tytułu zaniżonych emerytur wypłacanych emerytom.
1. Czy jest zgodne z prawem pobieranie od emeryta 10% podatku zryczałtowanego od wypłat z ZFŚS przeznaczonych na refundację wypoczynku wakacyjnego? 2. Czy w przypadku pobierania ww. podatku, były zakład pracy ma obowiązek wystawiania PIT-u?
Czy otrzymane przez emerytów i rencistów bony towarowe są świadczeniem rzeczowym zwolnionym od podatku od osób fizycznych do kwoty 2280 zł w roku podatkowym 2009?
Czy otrzymywane przez emerytów świadczenia rzeczowe w postaci bonów towarowych, sfinansowane w całości ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Czy Wnioskodawca ma obowiązek wykazać kwotę rabatu jako dochód? Czy ubezpieczyciel ma obowiązek sporządzania dla Niego PIT (jaki?), który stanowiłby podstawę do rozliczenia rocznego?- w kontekście uzyskanego przez Zainteresowanego rabatu pracowniczego w wielkości ustalonej regulaminem udzielania zniżki m.in. emerytom, rencistom.
Czy wypłacany emerytom (byłytm pracownikom) ekwiwalent za świadczenie wypoczynkowe korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych?
142799, 138355, 137400 Czy od bonów towarowych przekazanych emerytowanym pracownikom należy potrącić podatek dochodowy od osób fizycznych?
Czy należy potrącić zryczałtowany podatek dochodowy od ekwiwalentu pieniężnego wypłaconego emerytom - byłym pracownikom szkoły - w zamian za bon świąteczny ?
Czy otrzymywane przez emerytów i rencistów bony towarowe ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych są zwolnione od opodatkowania do kwoty 2280 zł.