Brak odpowiednich adnotacji w dowodach rejestracyjnych, potwierdzających wykonanie dodatkowego badania technicznego powoduje, że nie przysługuje Państwu prawo do odliczenia 100%, ale jedynie 50% kwoty podatku naliczonego od wydatków z tytułu użytkowania pojazdów oraz od importu usług najmu samochodów.
Prawo do pełnego odliczenia VAT od wydatków na zakup ww. pojazdu oraz wydatków związanych z jego eksploatacją.
Prawo do odliczenia podatku od wydatków związanych z nabyciem i eksploatacją samochodu.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów kosztów za prąd, gaz (ogrzewanie), podatku od nieruchomości, abonamentu za internet stacjonarny w proporcji powierzchni biura do całej powierzchni nieruchomości.
Ustalenie, czy wzniesienie obiektów – w ramach zawartej umowy PPP – stanowi odrębną od pozostałych obowiązków Partnera Prywatnego wynikających z ww. Umowy czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 8 ustawy oraz uznanie zwrotnego przekazania dzierżawionego grunt (wraz z nakładami) na rzecz Podmiotu Publicznego za czynność niepodlegającą
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od kosztów budowy oraz eksploatacji sieci wodnych.
Wydatki poniesione na usługę badania technicznego i określenia wartości rynkowej samochodów w celu ustalenia warunków ich sprzedaży, mogą zostać zaliczone w całości, bez jakichkolwiek ograniczeń, do kosztów uzyskania przychodu
Brak prawa do pełnego odliczenia VAT od wydatków na zakup ww. pojazdu oraz wydatków związanych z jego eksploatacją
Opodatkowanie podatkiem od przychodów z budynków art. 24b updop budynków wybudowanych na cudzym gruncie, oddanych do używania innemu podmiotowi, wyłącznie w celu świadczenia działalności usługowej przez ten podmiot na rzecz Wnioskodawcy.
Opodatkowanie podatkiem od przychodów z budynków art. 24b updop budynków wybudowanych na cudzym gruncie, oddanych do używania innemu podmiotowi, wyłącznie w celu świadczenia działalności usługowej przez ten podmiot na rzecz Wnioskodawcy.
Koszty uzyskania przychodów odsetki od kredytu, wydatki eksploatacyjne i na wyposażenie biura z wydzielonej części budynku mieszkalnego na prowadzenie działalności.
Prawo do odliczenia podatku od wydatków związanych z nabyciem i eksploatacją samochodu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości od wydatków na pojazdy samochodowe.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości od wydatków na pojazdy samochodowe.
Prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu leasingu samochodów oraz paliwa wykorzystywanego do ich napędu w przypadku braku zaświadczeń o przeprowadzonych badaniach technicznych i braku odpowiednich adnotacji w dowodach rejestracyjnych.
Prawo do odliczenia całego podatku naliczonego od zakupów związanych z eksploatacją ujęć wody, sieci wodnych i kanalizacyjnych oraz od zakupów związanych z budową infrastruktury wodnej i kanalizacyjnej.
Odzyskanie VAT-u zapłaconego podczas budowy, wyposażenia oraz później w czasie eksploatacji infrastruktury domu opieki całodobowej, w sytuacji gdy świadczone przez Wnioskodawcę usługi są zwolnione z VAT.
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia 50% podatku naliczonego od dnia 1 kwietnia 2014 r. do dnia 11 lutego 2016 r. oraz prawa do odliczenia 100% podatku naliczonego po dniu 11 lutego 2016 r. z faktur dokumentujących poniesione wydatki eksploatacyjne oraz zakup paliwa związany z samochodem marki Volkswagen Transporter 1.9 TDI.
Pokrycie przez Spółdzielnię mieszkaniową, z nadwyżki bilansowej wypracowanej w prowadzonej przez Spółdzielnię działalności gospodarczej niezwiązanej z zasobami mieszkaniowymi, wydatków związanych z eksploatacją nieruchomości, nie wiąże się w żaden sposób z otrzymywaniem przez członków Spółdzielni środków finansowych bądź innych świadczeń, a jedynie wpłynie w przyszłości na ustalenie wysokości opłat
Wskazanie, czy Spółka postąpiła prawidłowo celem zabezpieczenia możliwości odliczania 100% podatku naliczonego od wydatków dotyczących samochodów.
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym, wybudowana droga nie będzie miała charakteru środka trwałego, ani też inwestycji w obcym środku trwałym, a tym samym, nakłady na wybudowanie drogi nie będą podlegać amortyzacji podatkowej
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym nakłady na wybudowanie drogi stanowią koszty bezpośrednio związane z uzyskiwanymi przychodami w rozumieniu przepisu art. 15 ust. 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397 ze zm.), a tym samym Spółka powinna zaliczać je do kosztów uzyskania przychodów podatkowych proporcjonalnie