Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku - kredyt na budowę domu.
Stawka ryczałtu dla przychodów ze sprzedaży budynków mieszkalnych w stanie deweloperskim.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej w sytuacji wydatkowania całości środków pozyskanych ze sprzedaży kawalerek na nabycie gruntu pod budowę budynku mieszkalnego w terminie 3 lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło ich zbycie, na którym znajduje się budynek letniskowy.
Zwolnienie przedmiotowe - nabycie gruntu oraz budowa domku letniskowego.
Brak możliwość odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej, wskazanej w art. 26h ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wydatków poniesionych na zakup pompy ciepła.
Skutki podatkowe nabycia udziałów w pierwszym lokalu w sytuacji posiadania działki z domem letniskowym.
Realizacja własnych celów mieszkaniowych, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia wskazanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy w odniesieniu do wydatków poniesionych na budowę domu oraz remont domu.
Możliwości zastosowania zaniechania poboru podatku od kwot umorzonych wierzytelności z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
Skutki podatkowe nabycia działki zabudowanej budynkiem mieszkalnym, budynkiem gospodarczym i garażem.
Ustalenie momentu, od którego należy liczyć pięcioletni okres, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, dla odpłatnego zbycia działki, na której po nabyciu na własność w drodze darowizny, wybudowano dom i którą podzielono.
Sprzedaż nieruchomości po upływie okresu pięciu lat liczonego od końca roku, w którym nastąpiło nabycie działki, nie będzie stanowić źródła przychodu.
Ulga mieszkaniowa (rozpoczęcie budowy domu bez pozwolenia na budowę).
Skorzystanie z ulgi mieszkaniowej (poniesienie kosztów na budowę domu).
Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej w sytuacji poniesienia wydatków przed formalnym zakończeniem budowy budynku mieszkalnego w świetle przepisów prawa budowlanego.
Skutki podatkowe nabycia w wyniku odpłatnego działu spadku prawa własności nieruchomości oraz sprzedaży udziału w nieruchomości.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatków poniesionych na zakup i montaż pompy ciepła do limitu 53000 zł.
Ocena możliwości odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej całości wydatków na zakup i instalację pompy ciepła oraz fotowoltaiki, także poniesionych przez pozostałych współwłaścicieli.