Uznanie planowanej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości (w ramach egzekucji komorniczej) za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i opodatkowaną tym podatkiem według właściwej stawki.
1) Czy Opłata Programowa należna Bankowi od Spółki za świadczenie przez Bank Usługi, stanowi zyski przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 7 ust. 1 Umowy Polsko-Austriackiej i w konsekwencji nie podlega ona opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce, którego podatnikiem byłby Bank, a płatnikiem Spółka? 2) Czy płatności otrzymane przez Spółkę od Dłużników z tytułu spłaty Wierzytelności,
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w ramach licytacji komorniczej.
W kosztach podatkowych 2024 r. nie można rozliczyć straty finansowej (zapłaconych zaliczek) w latach 2021-2013 związanych z budową budynku.
Czy Wnioskodawca postąpił w prawidłowy sposób zaliczając do KUP 2022 r. wartość netto wierzytelności objętych Fakturami, które zostały odpisane jako nieściągalne na dzień 31 grudnia 2022 r.?
Zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży w trybie egzekucji dwóch zabudowanych nieruchomości.
Uznanie dłużnika za podatnika podatku VAT z tytułu sprzedaży nieruchomości, uznanie że sprzedaż nieruchomości stanowić będzie dostawę sześciu towarów oraz brak możliwości zastosowania zwolnienia od podatku dla dostawy udziału w działce nr 1 oraz budynków posadowionych na działce nr 2.
W zakresie ustalenia, czy w związku z zakończeniem postępowania egzekucyjnego względem dłużnika rzeczowego - oraz mając na uwadze ogłoszenie upadłości wobec dłużnika głównego - pozostała kwota dochodzonego przez Wnioskodawcę roszczenia, która nie została wyegzekwowana w toku postępowania egzekucyjnego, może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodu przez Bank wobec udokumentowania nieściągalności
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
W momencie przedawnienia zobowiązania pożyczkowego powstał przychód podatkowy, w myśl art. 11 ust. 1 w związku z art. 20 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z dokumentu celnego.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży w drodze licytacji egzekucyjnej nieruchomości zabudowanej w której zarejestrowana jest działalność gospodarcza.
niepodlegania opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanej działki nr w drodze licytacji publicznej
1. Czy Bank będzie miał prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisaną wierzytelność z tytułu kredytu (pożyczki), w momencie spełnienia jednej z przesłanek udokumentowania jej nieściągalności wskazanych w art. 16 ust. 2 updop w związku z art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b updop, lub w momencie jej umorzenia w trybie wskazanym w art. 16 ust. 1 pkt 43 updop? 2. Czy zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 43
Zwolnienie od podatku VAT dostawy nieruchomości zabudowanej budynkiem biurowo-usługowym.
zwolnienia z opodatkowania sprzedaży nieruchomości w trybie licytacji komorniczej
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości niezabudowanych w drodze licytacji komorniczej oraz opodatkowania sprzedaży nieruchomości zabudowanych w drodze licytacji komorniczej.
Opodatkowanie transakcji zbycia nieruchomości w drodze licytacji komorniczej.
Sądowe postanowienie o umorzeniu zobowiązania upadłego bez ustalenia planu spłaty wierzycieli stanowi wystarczającą przesłankę pozytywną dla dokonania kwalifikacji podatkowej, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 25 UCIT.
Brak możliwości wystawienia faktury przez Komornika Sądowego w imieniu dłużnika w sytuacji zajęcia komorniczego należności z tytułu usługi wynajmu nieruchomości oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktury wystawionej na rzecz Wnioskodawcy w ww. sytuacji.
Obowiązki informacyjne związane z przedawnieniem się roszczenia Banku o spłatę wierzytelności dłużnika wobec Banku.
Czy spis inwentarza sporządzony przez komornika, z którego wynika, że brak jest odpowiedniego, w stosunku do wierzytelności Banku, majątku dłużnika, stanowi dokument, o którym mowa w art. 16 ust. 2 pkt 1 updop, a Bank na jego podstawie może udokumentować nieściągalność wierzytelności w związku z art. 16 ust. 1 pkt 25 lit. b updop