Obowiązek ewidencjonowania na kasie on-line działalności związanej z prowadzeniem klubu bilardowego, w którym serwowane są napoje.
Stawka podatku VAT dla usług wstępu na tor do gry w kręgle oraz udostępniania (wynajmowania) stosów do gry w bilard.
Jaką stawkę VAT należy zastosować dla usługi udostępniania basenu w oparciu o zawartą umowę i wykupu na jej podstawie biletów grupowych?
1. Czy w obowiązującym stanie prawnym podatek VAT od przychodów za wstęp na tor do gry w kręgle powinien być naliczony według art. 146a pkt 2 ustawy o VAT w stawce 8%? 2. Czy w obowiązującym stanie prawnym podatek VAT od przychodów za grę w bilard powinien być naliczony według art. 146a pkt 2 ustawy o VAT w stawce 8%?
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dotyczącej wstępu na basen z sauną, wstępu na siłownię wraz z basenem z sauną i zajęciami fitness, usługi sauny, solarium, siłowni, usługi wstępu na areobik, jogę, aquaareobik, zumbę, szkołę pleców, usługę bilardową, wstęp na jaskinię solną w celach rekreacyjnych, usługi masaży kosmetycznych, zabiegów wyszczuplających, body detox oraz usługi wypożyczenia
Czy Spółka ma słuszność sądząc, iż stawka podatku na usługi bowlingowe, wypożyczanie butów do bowlingu oraz usługi bilardowe powinna wynosić 8% VAT?
Czy stosowanie stawki 7% podatku od towarów i usług na przychody osiągane z prowadzenia sali bilardowej jest prawidłowe ?
Przedmiotem pytania jest określenie czy "usługa gra w kręgle i bilard oznaczona symbolem PKWiU 92.72.12 korzysta ze zwolnienia od podatku VAT (art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy)?".
Jaka stawka podatku VAT obowiązuje przy sprzedaży biletów wstępu na skałki wspinaczkowe PKWiU 92.72.12-00, udostępniania stołów bilardowych PKWiU 92.72.12-00, biletów wstępu na dyskotekę w czasie której prowadzone jest karaoke PKWiU 92.34.12.-00 ?