Opodatkowanie ryczałtem przychodów zagranicznych osób przenoszących miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Transakcja przekazania infrastruktury w drodze aportu nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT. Nie będzie przysługiwało Państwu prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków poniesionych przy realizacji ww. inwestycji w związku z zamiarem wniesienia jej aportem do Spółki.
Odliczenie pełnych kwot podatku naliczonego z faktur dokumentujących nabycie basenu w drodze aportu oraz od wydatków ponoszonych z tytułu dzierżawy basenu i wydatków bieżących związanych z basenem.
Uznanie czynności wniesienia aportem do Spółki działki za transakcję niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Możliwość zastosowania art. 15 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług skutkującego uznaniem, że gmina w zakresie czynności wniesienia aportem działki do spółki nie będzie działała jako podatnik VAT, a w konsekwencji przedmiotowa transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia aportem do Spółki wytworzonej inwestycji; - prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego od wydatków na realizację inwestycji.
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia aportem do Spółki środków trwałych w postaci paneli fotowoltaicznych oraz prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Aport do spółki jawnej zespołu składników materialnych, stanowiących przedsiębiorstwo, wyłączony od opodatkowania VAT
1. Czy nabycie przez Wnioskodawcę udziałów w kapitale zakładowym Spółki 2 w zamian za udziały wydane przez Spółkę 1 i objęte przez Udziałowca 1 spowoduje powstanie u Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie updop? 2. Czy aport, w tym w szczególności otrzymanie udziałów Wnioskodawcy przez Udziałowca 1, będzie skutkował powstaniem dochodu opodatkowanego CIT w Polsce?
Podleganie opodatkowaniu VAT i prawo do odliczenia odliczenia podatku VAT czynności wniesienia aportem infrastruktury oświetleniowej.
Brak podlegania opodatkowaniu wniesienia aportem nieruchomości niezabudowanej do spółki.
Uznanie aportu majątku powstałego w ramach inwestycji do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z tego podatku oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji. Podstawa opodatkowania.
Podatek od towarów i usług w zakresie: braku wyłączenia z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy wniesienia aportem Starej i Nowej Oczyszczalni do Spółki, opodatkowania czynności wniesienia aportem Starej i Nowej Oczyszczalni do Spółki, ustalenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności, prawa do odliczenia w całości podatku naliczonego związanego z realizacją Inwestycji zwanej Nową Oczyszczalnią
Zwolnienie od podatku aportu działki zabudowanej sieciami niebędącymi własnością zbywającego.
Aport zespołu składników majątkowych i niemajątkowych do nowo utworzonej Spółki komandytowej, pomimo wyłączenia z niego nieruchomości, będzie stanowił transakcje zbycia przedsiębiorstwa, a w konsekwencji planowana transakcja nie będzie podlegała opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Uznania wniesienia aportem Infrastruktury do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu, niekorzystającą ze zwolnienia oraz prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków związanych z budową kanalizacji.
Uznanie aportu majątku powstałego w ramach inwestycji do Spółki za czynność podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z tego podatku oraz prawo do odliczenia pełnej kwoty VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji
Nieuznania przedmiotu aportu za przedsiębiorstwo lub zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym braku wyłączenia transakcji aportu z opodatkowania podatkiem VAT oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację inwestycji na cudzym gruncie.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji polegającej na wybudowaniu budynku pływalni, która będzie przedmiotem aportu.
Uznanie majątku będącego przedmiotem Aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a tym samym za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie