Zwolnienie z opodatkowania grantu otrzymanego od niemieckiej instytucji - art. 21 ust. 1 pkt 46 updof.
Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy o VAT, nie będzie Państwu przysługiwać prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
w zakresie ustalenia: - czy otrzymane przez Spółkę od Kontrahenta nieodpłatne świadczenia (w tym nakłady modernizacyjne dotyczące istniejących środków trwałych oraz nowe środki trwałe) będą stanowiły przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych; - czy odpisy amortyzacyjne od wartości przekazanych nieodpłatnie środków trwałych oraz nakładów modernizacyjnych będą stanowiły
Uzyskane w ramach Dofinansowania przysporzenie w postaci zastąpienia należącej do Wnioskodawcy starej sieci ciepłowniczej nową infrastrukturą stanowi dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 14 updop
Wyłączenie z przychodów podatkowych wartości otrzymanych nieodpłatnych świadczeń, finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej.
1. Czy, zakładając, że Wnioskodawca poprawnie dokonał wyboru ryczałtowego formy rozliczania kosztów pośrednich (zgodnie z wymogami prawnymi ubiegania się o dofinansowanie) przychód (nadwyżka) powstały w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem niż kwota otrzymanego dofinansowania będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym
1. Czy przychód (nadwyżka) powstała w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem niż kwota otrzymanego rzeczywiście dofinansowania na poniesienie tych kosztów będzie stanowiła dla Spółki przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w sytuacji otrzymania przez Spółkę kwoty dofinansowania na koszty pośrednie projektu rozliczane
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego z tytułu inwestycji realizowanej ze środków unijnych.
w zakresie ustalenia, czy nadwyżki powstałe z tytułu poniesienia przez Wnioskodawcę mniejszych niż wynikające z dotacji wydatków na koszty pośrednie i bezpośrednie rozliczane ryczałtowo będą stanowić przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług opieki nad osobami niepełnosprawnymi lub osobami w podeszłym wieku oraz prawa do odliczenia podatku z faktur dokumentujących zakupy materiałów i usług dotyczących budowy placówki zapewniającej całodobową opiekę.
Mo?liwooa zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 updof orodków otrzymanych przez Wnioskodawce w ramach programu X.
Czy wszystkie środki finansowe, które będą otrzymywane przez Wnioskodawcę, a wypłacane przez X na podstawie umowy projektowej, pochodzące z dotacji uzyskanych z EIT na podstawie umów grantowych zawieranych pomiędzy X a Wnioskodawcą, będą korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 23 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania środków pochodzących z bezzwrotnej pomocy finansowej.
Czy otrzymywane przez Wnioskodawcę środki finansowe wypłacane przez X na podstawie umowy projektowej w związku z realizacją projektu naukowo-badawczego pt. (), pochodzące z dotacji uzyskanych z Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii na podstawie umów grantowych zawieranych pomiędzy X a tym Instytutem, korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnień przedmiotowych.
Opodatkowanie wynagrodzenia finansowanego ze środków bezzwrotnej pomocy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnień przedmiotowych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnień przedmiotowych
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zwolnień przedmiotowych
Czy w opisanym stanie faktycznym wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na podstawie umów o pracę na użytek projektu realizowanego przez Wnioskodawcę w ramach Programu CIP (EIP) jako finansowane w 60% ze środków bezzwrotnej pomocy z funduszy Unii Europejskiej, podlegają zwolnieniu przewidzianemu w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dochody pracowników bezpośrednio realizujących zadania programu ramowego w części finansowanej z środków Unii Europejskiej korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 lit. a i b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Opodatkowanie dochodów osób fizycznych z tytułu wykonywania prac na rzecz projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Zwolnienie od podatku dochodowego wynagrodzenia otrzymywanego ze środków bezzwrotnej pomocy pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego.