Zgodnie z art. 86 ust. 1 ustawy o VAT, nie będzie Państwu przysługiwać prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Obowiązki płatnika z tytułu wypłaty stypendium za praktykę/staż zawodowy, które otrzymują uczestnicy projektu współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków własnych oraz zastosowanie kosztów uzyskania przychodów do wypłacanych stypendiów za praktykę/staż zawodowy.
Czy zakupiony majątek firmy, nabyty przy wykorzystaniu jednorazowych środków przyznanych bezrobotnemu z Urzędu Pracy przy wykorzystaniu środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na podjęcie działalności gospodarczej Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej?
Wydatki poniesione na zakup wskazanych we wniosku towarów i wyposażenia wykorzystywanych na potrzeby prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej mogą stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej.
Sfinansowanie zakupu wyposażenia i innych wydatków firmowych (tj. na nabycie składników majątkowych o wartości nieprzekraczającej 10 000 zł, które nie zostaną zaliczone do środków trwałych ani wartości niematerialnych i prawnych) ze środków przyznanych Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej - nie wyklucza możliwości zaliczenia tych wydatków do kosztów uzyskania przychodów, mimo że przyznane
Uznanie za przychód odsetek od środków projektu z tytułu udzielonych pożyczek, odsetek od lokat bankowych i odsetek od środków zgromadzonych na rachunkach bankowych pochodzących z projektu finansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny (EFS)
Opodatkowanie stypendiów naukowych oraz stypendiów z tytułu podróży służbowych finansowanych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Czy przychód (nadwyżka) powstała w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem (wynikająca z niższych cen usług) niż kwota otrzymanego dofinansowania (% kosztów bezpośrednich przedstawionych do rozliczenia) będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych zgodnie z przepisem: -art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy z
Czy przychód (nadwyżka) powstała w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na usługi dotyczące szkoleń językowych (wynikająca z niższych cen usług) niż kwota otrzymanego dofinansowania za tą samą ilość usług przemnożonych przez stawkę jednostkową będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 47 dotacje otrzymane
w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania dofinansowania projektu oraz wskazania podstawy prawnej tego zwolnienia
Czy przeznaczając nadwyżkę środków finansowych na składki do wysokości 100% wyszczególnione w art. 16 ust. 1 pkt 37 lit. c Wnioskodawca nie utraci zwolnienia przedmiotowego określonego w art. 17 ust. 1 pkt 47?
Czy dochody osób fizycznych za 2007 rok z tytułu wynagrodzenia za pracę przy realizacji programu IW EQUAL spełniają przesłanki do zastosowania zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 46 oraz 47a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Dotyczy stosowania zwolnienie przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Czy zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 46 i 47c ustawy o podatku dochodowym (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) dochody osób zatrudnionych z tytułu umów zleceń, umów o dzieło, umów o pracę, osiągnięte z tytułu bezpośredniej realizacji celów projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego są wolne od podatku dochodowego
Czy zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 46 i 47c ustawy o podatku dochodowym (Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) dochody osób zatrudnionych z tytułu umów zleceń, umów o dzieło, umów o pracę, osiągnięte z tytułu bezpośredniej realizacji celów projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego są wolne od podatku dochodowego
Zwolnienie przedmiotowe od podatku dochodowego wynagrodzenia otrzymywanego ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego (art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych)
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych otrzymania dotacji oraz Ordynacji podatkowej w zakresie konieczności dokonania korekty zeznania w związku z otrzymaną dotacją.
Czy przychód (nadwyżka) powstała w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem (wynikające z niższych cen usług) niż kwota otrzymanej dotacji (9% kosztów bezpośrednich przedstawionych do rozliczenia), pozostająca w Stowarzyszeniu jako środki własne, będzie stanowić dla Stowarzyszenia przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym?
Czy przychód (nadwyżka) powstała w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na usługi dotyczące szkoleń z języka niemieckiego i angielskiego (wynikająca z niższych cen usług) niż kwota otrzymanej dotacji za tą samą ilość usług przemnożonych przez stawkę jednostkową, pozostająca w Stowarzyszeniu jako środki własne, będzie stanowić dla Stowarzyszenia przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym
Czy w opisanym stanie faktycznym zastosowanie znajdzie przepis art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i w związku z tym dochody Wnioskodawczyni uzyskane przy realizacji projektu O. współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego są wolne od podatku dochodowego?
Wynagrodzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Zwolnienie z opodatkowania wynagrodzeń finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, wypłacanych pracownikom oraz osobom fizycznym zatrudnianym na podstawie umów cywilnoprawnych.