1. Czy nabycie przez Wnioskodawcę udziałów w kapitale zakładowym Spółki 2 w zamian za udziały wydane przez Spółkę 1 i objęte przez Udziałowca 1 spowoduje powstanie u Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu na podstawie updop? 2. Czy aport, w tym w szczególności otrzymanie udziałów Wnioskodawcy przez Udziałowca 1, będzie skutkował powstaniem dochodu opodatkowanego CIT w Polsce?
Ustalenie, czy zbycie udziałów oraz akcji Spółek zależnych w zamian za nabycie od Akcjonariusza akcji własnych celem ich umorzenia podlega opodatkowaniu oraz czy czynności te korzystają ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40a i pkt 41 ustawy.
Czy przychody Fundacji Rodzinnej z tytułu odpłatnego zbycia udziałów albo akcji w spółkach kapitałowych prawa handlowego nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 25 updop
Skutki podatkowe połączenia spółek po stronie wspólnika oraz sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów przy odpłatnym zbyciu udziałów spółki przejmującej.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że przychody Fundacji z tytułu odpłatnego zbycia udziałów i akcji w kapitałowych spółkach prawa handlowego nie będą opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Aport udziałów, koszty uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów.
Dobrowolne umorzenie udziałów, które są majątkiem wspólnym małżonków i zostały objęte w zamian za wkład w postaci przedsiębiorstwa w 2007 roku.
Wniesienie udziałów w spółce z o.o. z siedzibą w RP do spółki holenderskiej (aport) nie będzie opodatkowany podatkiem dochodowym od niezrealizowanych zysków (exit tax) - zgodnie z art. 30da i art. 30dh ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Okres posiadania Udziałów przez Spółkę Przejmowaną przed dokonaniem Połączenia zaliczany dla celów zwolnienia z art. 22 ust. 4 i art. 17 ust. 1 pkt 58a ustawy o CIT
Dotyczy ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów w spółce z o.o. objętych w zamian za aport przedsiębiorstwa.
w zakresie ustalenia, czy w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w Spółce Zależnej Spółka powinna ustalić koszty uzyskania przychodu w wysokości odpowiadającej sumie wartości wkładu pieniężnego oraz wartości środków przekazanych z kapitału Spółki Zależnej określanego jako agio na jej kapitał zakładowy.
Ustalenie kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia akcji na skutek likwidacji spółki kapitałowej
Przy sprzedaży udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na rzecz podmiotu trzeciego objętych w zamian za wkład niepieniężny w postaci wniesionego przedsiębiorstwa, Wnioskodawca winien rozpoznać koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 22 ust. 1f pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tj. w wysokości przyjętej dla celów podatkowych wartości poszczególnych składników przedsiębiorstwa
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży udziałów w spółkach przejmowanych.
Jeżeli w wyniku wniesienia przez Wnioskodawcę posiadanych przez niego udziałów w PolCo, nabywająca je SPV uzyska bezwzględną większość praw głosu w PolCo lub mając taką większość uzyska dodatkowe udziały w spółce przy spełnieniu pozostałych warunków określonych w powołanych przepisach zastosowanie znajdzie wyłączenie z przychodów, o którym mowa w art. 24 ust. 8a ustawy o podatku dochodowym od osób
Czy na gruncie podatku od towarów i usług skutek przekazania spółce-matce dywidendy w formie papierów wartościowych (akcji), które Spółka posiada w innych spółkach krajowych (dywidenda rzeczowa) będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT?
W art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, za przychody z kapitałów pieniężnych prawodawca uznał nominalną wartość udziałów w spółce objętych w zamian za wkład niepieniężny.
skutki podatkowe wniesienia przedsiębiorstwa osoby fizycznej, jako wkładu do spółki jawnej
Czy koszty związane z kredytem zaciąganym na potrzeby wskazanej powyżej transakcji, w szczególności takie jak odsetki od kredytu czy prowizje za rozpatrzenie wniosku lub udzielenie kredytu, stanowić będą koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. w momencie zapłaty lub w dacie kapitalizacji?