Miejsce opodatkowania zakupu oraz sprzedaży energii elektrycznej; wskazania podmiotu zobowiązanego do rozliczenia podatku z tytułu zakupu oraz sprzedaży energii elektrycznej; stosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia w przypadku sprzedaży lub zakupu energii elektrycznej, dokonywanych z polskimi podmiotami oraz powstania obowiązku podatkowego; w zakresie podatku akcyzowego – brak opodatkowania w Polsce
Opodatkowania podatkiem VAT transakcji wniesienia aportem do Spółki nieruchomości niezabudowanych, opodatkowania podatkiem VAT transakcji wniesienia aportem do Spółki nieruchomości zabudowanych, opodatkowania podatkiem VAT transakcji wniesienia aportem do Spółki ruchomości.
Niepodleganie opodatkowaniu transakcji wniesienia tytułem wkładu niepieniężnego do Nabywcy całego majątku wykorzystywanego przez Wnioskodawczynię w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
opodatkowanie akcyzą glikolu propylenowego i gliceryny nieprzeznaczonych przez Spółkę do wykorzystania w papierosach elektronicznych
opodatkowanie nabytego alkoholu etylowego oraz wódek wyprodukowanych na bazie tego alkoholu etylowego
opodatkowanie nabytego alkoholu etylowego oraz wódek wyprodukowanych na bazie tego alkoholu etylowego
Czy w świetle art. 8 ust. 6 ustawy o podatku akcyzowym w stosunku do alkoholu etylowego zawartego w aromatach stosowanych do produkcji napojów alkoholowych (wódek smakowych), od których zapłacono akcyzę w cenie zakupu obowiązek podatkowy powstaje ponownie w momencie wydania ze składu podatkowego wyrobu finalnego (wódki smakowej)?
Podatek akcyzowy w zakresie zwolnienia od akcyzy wyrobów węglowych zużywanych do produkcji alkoholu.
Czy po takiej zmianie składu chemicznego preparatu, Wnioskodawca może X zaklasyfikować pod kodem CN 3820 i preparat ten będzie zwolniony od podatku akcyzowego?
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług oraz udokumentowania transakcji wniesienia aportem nieruchomości do spółki komandytowej.
Czy jeżeli przedmiot wkładu jest wyceniony przez rzeczoznawcę wraz z należnym podatkiem VAT (brutto), wówczas faktura dokumentująca dokonanie wkładu niepieniężnego do S.K. powinna zawierać wartość sprzedaży netto równą części wartości wkładu niepieniężnego określonego w umowie S.K., odpowiadającą części wartości rynkowej przedmiotu wkładu oszacowanej przez rzeczoznawcę bez podatku VAT?
Czy Spółka będzie zobowiązana do wystawienia faktury VAT dokumentującej dostawę?