Skutki podatkowe nabycia nieruchomości gruntowej z bonifikatą na cel publiczny
Czy odpisy amortyzacyjne od wartości majątku przekazanego Spółce w nieodpłatne użytkowanie na czas określony 40 lat będą stanowiły koszty uzyskania przychodów?
Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przekształcenia Szpitala w spółkę kapitałową za transakcję spełniającą definicję zawartą w art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług
Uznanie czynności wniesienia do spółki w drodze aportu zespołu składników majątkowych za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług.
uznanie czynności przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej tj. Szpitala Specjalistycznego w spółkę kapitałową za zbycie przedsiębiorstwa, a także wyłączenie tej czynności z opodatkowania podatkiem VAT
uznanie czynności przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej w spółkę kapitałową za zbycie przedsiębiorstwa, a także wyłączenie tej czynności z opodatkowania podatkiem VAT
Czy powstała w wyniku przekształcenia sp zoz-u Spółka może uwzględnić w rozliczeniu podatku dochodowego od osób prawnych stratę Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital w X?
Czy Spółka ma prawo naliczoną amortyzację od nieruchomości, wniesionych w formie wkładu niepieniężnego, zaliczać do kosztu uzyskania przychodów? Czy odpisy amortyzacyjne od części nieruchomości, która została wniesiona w formie aportu na kapitał zapasowy będą kosztem uzyskania przychodów?
Czy w Spółce (po przekształceniu) będzie kosztem uzyskania przychodów odpis amortyzacyjny od tych części nieruchomości, które zostały sfinansowane dotacją z różnych źródeł (Unii Europejskiej, PFRON, Województwa) a pozostałe przychody operacyjne powstałe na skutek zapisu równoległego będą przychodami opodatkowanymi podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy też odpis amortyzacyjny nie będzie kosztem
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji podatkowej nieruchomości, których spółka kapitałowa stała się właścicielem w wyniku przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej.
Skutki w podatku VAT przekształcenia SP ZOZ w spółkę kapitałową
Czy Spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości rynkowej przekazanych jej przez Województwo na własność nieruchomości zgodnie z ustawą z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej?
Czy biorąc pod uwagę istotę procesu przekształcenia Samodzielnego Publicznego Szpitala () w spółkę kapitałową i przeniesienie działalności medycznej ze Szpitala na tworzoną spółkę, przy jednoczesnym wykorzystywaniu zasobów ludzkich oraz mienia Szpitala przez tworzoną spółkę, jak również przy uwzględnieniu zachowania zasady kontynuacji świadczeń medycznych jednostki przez tworzoną spółkę przyjąć należy
Uznanie czynności wniesienia do spółki w drodze aportu zespołu składników majątkowych za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług
Opodatkowanie przez Powiat aportu majątku nieruchomego do spółki z o.o. powstałej w wyniku przekształcenia zakładu opieki zdrowotnej.
Skutki podatkowe przekształcenia ZOZ w spółkę z o.o. oraz wniesienia do tej spółki nieruchomości.
Czy w związku z transakcją wniesienia wkładu niepieniężnego obejmującego wskazany we wniosku zespół składników majątkowych i niemajątkowych w ramach przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej w spółkę kapitałową na podstawie przepisów ustawy o działalności leczniczej, po stronie Wnioskodawcy nie powstanie przychód do opodatkowania na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o
Czy transakcja wniesienia wkładu niepieniężnego obejmującego wskazany we wniosku zespół składników majątkowych i niemajątkowych w ramach przekształcenia samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej w spółkę kapitałową w myśl przepisów ustawy o działalności leczniczej nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT?
Czy przekształcenie SP ZOZ-u w spółkę kapitałową na podstawie ustawy o działalności leczniczej przy jednoczesnym wniesieniu nieruchomości na własność, można uznać za zbycie przedsiębiorstwa a w związku z tym na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług czynności te nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem VAT?
Czy zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 18 i art. 43 ust. 17 ustawy, zwolnieniem od podatku od towarów i usług objęte będą następujące usługi świadczone przez Szpital: 1. Kserokopie dokumentacji medycznej wykonywane dla pacjentów do celów dalszego leczenia, organom rentowo-emerytalnym, instytucjom upoważnionym do pozyskiwania odszkodowania. 2. Odpisy wypisów szpitalnych, duplikaty zapisów badań obrazowych
Podatek akcyzowy w zakresie zwolnienia od podatku wyrobów węglowych.
Czy Spółka może dokonać ustalenia wartości początkowej nabytych przez Nią środków trwałych w oparciu o art. 16g ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. w wysokości ustalonej na podstawie wartości wniesionego aportem wkładu, nie wyższej jednak od ich wartości rynkowej?
Wniesienie aportu, którego przedmiotem będą ww. budynki stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Aport ten będzie jednak zwolniony od podatku VAT na mocy art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy o VAT, o ile na moment dostawy (aportu) zostaną spełnione warunki określone tym przepisem.
Czy Powiat jako jedyny udziałowiec i wspólnik nowo powstającej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będzie zobowiązany do zapłaty podatku VAT od wnoszonego w postaci aportu majątku użytkowanego obecnie przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Ż.?