skutki podatkowe: wniesienia na współwłasność łączną nieruchomości do spółki cywilnej, wystąpienia wspólnika ze spółki cywilnej, dla wspólnika pozostającego w spółce cywilnej w związku z wystąpieniem z tej spółki innego wspólnika
skutki podatkowe wniesienia aportem wierzytelności do spółki komandytowej oraz zbycia udziału (ogółu praw i obowiązków) w spółce komandytowej
skutki podatkowe wniesienia aportem wierzytelności do spółki komandytowej oraz zbycia udziału (ogółu praw i obowiązków) w spółce komandytowej
Kosztem uzyskania przychodu z tytułu objęcia udziałów w zamian za wkład niepieniężny w postaci wierzytelności własnej będą wydatki faktycznie poniesione na nabycie nieruchomości, która została jako aport wniesiona do spółki osobowej (spółki komandytowej). Jak słusznie zauważył sam Wnioskodawca - przy ustalaniu kosztów należy wziąć pod uwagę koszt historyczny tzn. wartość wydatków poniesionych przez
Czy kuter rybacki o symbolu statystycznym Klasyfikacji Środków Trwałych grupa 7 podgrupa 77 nadanym przez GUS nabyty w tej formie mógł Pan, jako mały podatnik amortyzować jednorazowo w wysokości 50.000 EURO od wartości początkowej zgodnie z art. 22k ust 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy obniżenie wkładu w spółce komandytowej powoduje po stronie Spółki przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym, a jeśli tak, to jaki jest koszt uzyskania tego przychodu? 2. Czy wypłata dokonana Spółce w przypadku likwidacji spółki komandytowej powoduje po stronie wspólników przychód do opodatkowania podatkiem dochodowym, a jeśli tak, to jaki jest koszt uzyskania tego przychodu?
Jakie skutki podatkowe powoduje wystąpienie wspólnika z SKA dla spółki jako jednego z pozostałych wspólników SKA? Czy wystąpienie wspólnika powoduje jakiekolwiek konsekwencje administracyjne po stronie Spółki? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
Jakie skutki podatkowe powoduje wystąpienie wspólnika z SKA dla Spółki P jako wspólnika pozostałego w SKA? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku zwrotu całości lub części wkładu niepieniężnego wniesionego do spółki komandytowej?
Czy wartość początkową środka trwałego w postaci nieruchomości wniesionej przez Wnioskodawczynię (i jej męża) aportem do spółki jawnej stanowić będzie wartość nieruchomości ustalona przez wspólników w umowie spółki jawnej, nie wyższa jednak od jej wartości rynkowej z dnia wniesienia nieruchomości aportem?
W jaki sposób należy potraktować wartość wniesionych wkładów w sytuacji, gdy komplementariusz wystąpi ze spółki komandytowej i te wkłady zostaną mu zwrócone?
W jaki sposób należy potraktować wartość wniesionych wkładów do Spółki komandytowej w sytuacji gdy komplementariusz sprzeda prawa do udziału w zyskach spółki komandytowej innemu podmiotowi?
Jak należy określić wartość dla celów podatkowych wnoszonej nieruchomości w ewidencji spółki komandytowej? Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży nieruchomości przez spółkę komandytowej, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?