W zakresie podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z przystąpieniem do umowy cash poolingu.
Interpretacja w zakresie zastosowania przepisów art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61 ustawy, dotyczących tzw. niedostatecznej kapitalizacji w przypadku udzielonej pożyczki przez SKA w okresie kiedy nie była podatnikiem CIT.
Czy ograniczenia w zakresie możliwości ujmowania w kosztach podatkowych odsetek od pożyczek uzyskanych od podmiotów powiązanych, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 61 ustawy o PDOP w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2015 r., powinny znajdować zastosowanie w sytuacji, gdy podmiotem posiadającym w kapitale spółek będących stronami umowy pożyczki udział bezpośredni lub pośredni przekraczający poziom
Czy ograniczenia w zakresie możliwości zaliczania odsetek od pożyczek uzyskanych od podmiotów powiązanych do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 61 ustawy o PDOP, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2015 r., powinny znajdować zastosowanie w sytuacji, gdy Wnioskodawca otrzyma pożyczkę od podmiotu zależnego? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Czy do wartości zadłużenia Wnioskodawcy wobec Spółki córki, ustalanej na ostatni dzień miesiąca poprzedzającego miesiąc zapłaty odsetek, należy wliczyć wartość kwoty głównej zadłużenia, której spłata nastąpiła przed tym dniem? (pytanie oznaczone we wniosku nr 3)
Czy odsetki od pożyczki ustalone na opisanych w stanie faktycznym warunkach, będą mogły stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu?
1. Czy do wartości zadłużenia Spółki wobec Akcjonariuszy na dzień zapłaty Odsetek należy wliczyć jedynie zadłużenie z tytułu Pożyczek, czy też całość zadłużenia Spółki wobec Akcjonariuszy z jakiegokolwiek tytułu?2. Czy do wartości zadłużenia Spółki wobec Akcjonariuszy na dzień zapłaty Odsetek należy wliczyć wartość samych spłacanych Odsetek?3. Czy do wartości zadłużenia Spółki wobec Akcjonariuszy na
Czy Spółce przysługuje prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu za rok podatkowy 2013 naliczonych, ale niewypłaconych dla Pani P. P. do dnia 31 grudnia 2013 r. odsetek od pożyczki w kwocie 1.500.000,00 zł za okres od dnia 03 marca 2011 r. do dnia31 grudnia 2013 r.?
Czy w świetle art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przy kalkulacji wartości zadłużenia na dzień zapłaty odsetek należy wziąć pod uwagę (tj. uwzględnić) również kwotę spłaconego kapitału i odsetek, które zostały dokonane tego samego dnia?
Czy wobec możliwości zaciągnięcia w przyszłości pożyczek od udziałowca Spółki posiadającego nie mniej niż 25% udziałów Spółki lub udziałowców posiadających łącznie nie mniej niż 25% udziałów Spółki lub innych podmiotów z Grupy w tym spółek siostrzanych, w przypadku całkowitej bądź częściowej spłaty kapitału takich pożyczek przed spłatą odsetek od tych pożyczek i tym samym wystąpienia zadłużenia nieprzekraczającego
Czy z perspektywy obowiązujących przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w przypadku całkowitej lub częściowej spłaty kapitału zaciągniętej pożyczki przed spłatą odsetek od tej pożyczki i tym samym wystąpienia zadłużenia nieprzekraczającego trzykrotnej wartości kapitału zakładowego, na dzień zapłaty odsetek znajdą zastosowanie ograniczenia wynikające z treści art. 16 ust. 1 pkt 60 i
Ustalenie kwoty odsetek podlegających wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy do ustalenia wysokości zadłużenia Spółki wobec udziałowca na moment zapłaty odsetek, zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 60, uwzględnia się tylko wysokość pozostałych do spłaty zobowiązań z tytułu udzielonej pożyczki oraz z tytułu pozostałych do spłaty odsetek?
Czy w rozumieniu art. 16 ust. l pkt 60 i pkt 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych za właściwy moment dla ustalenia, że dający pożyczkę jest udziałowcem spółki wnioskodawcy, posiadającym nie mniej, niż 25 % udziałów w kapitale zakładowym spółki, należy przyjąć wyłącznie datę zawarcia umowy pożyczki i ewentualne późniejsze zmiany w ilości posiadanych przez dającego pożyczkę udziałów w kapitale
Czy pojęcie wartość zadłużenia, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, oznacza wyłącznie zadłużenie z tytułu pożyczek według definicji zawartej w art. 16 ust. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. zadłużenie z tytułu każdej umowy, w której dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy, a biorący
Czy w przypadku spłaty przez Wnioskodawcę na rzecz spółki osobowej odsetek od udzielonej przez tą spółkę pożyczki, możliwość zaliczenia tych odsetek do kosztów uzyskania przychodów będzie podlegać ograniczeniom wynikającym z przepisów o niedostatecznej kapitalizacji, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Możliwość pomniejszenia dochodu z tytułu sprzedaży nieruchomości nabytej w 2012 r. w drodze darowizny o kredyty i inne zobowiązania ciążące na nieruchomości a także o wysokość wycenionej przez wnioskodawcę służebności osobistej ustanowionej na rzecz rodziców. Możliwość uwzględnienia wśród wydatków na własne cele mieszkaniowe wydatków poniesionych na budowę, adaptację i wykończenie budynku mieszkalnego
Czy w przypadku spłaty przez Wnioskodawcę na rzecz spółki osobowej odsetek od pożyczek wniesionych aportem do spółki osobowej, z tytułu których wierzycielem jest ta spółka możliwość zaliczenia tych odsetek do kosztów uzyskania przychodów będzie podlegać ograniczeniom wynikającym z przepisów o niedostatecznej kapitalizacji, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osób
Czy z perspektywy obowiązujących przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w przypadku całkowitej spłaty kapitału zaciągniętej pożyczki przed spłatą odsetek od tej pożyczki i tym samym wystąpienia zadłużenia nieprzekraczającego trzykrotnej wartości kapitału zakładowego, na dzień zapłaty odsetek znajdą zastosowanie ograniczenia wynikające z treści art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy?
Czy wobec możliwości zaciągnięcia w przyszłości pożyczek od udziałowca Spółki posiadającego nie mniej niż 25% udziałów Spółki albo udziałowców posiadających łącznie nie mniej niż 25% udziałów Spółki, w przypadku całkowitej spłaty kapitału takich pożyczek przed spłatą odsetek od tych pożyczek i wystąpienia zadłużenia nieprzekraczającego trzykrotności wartości kapitału zakładowego Spółki, na dzień zapłaty
Czy w przypadku spłaty odsetek dokonanej po spłacie kwoty głównej pożyczek, Spółka będzie miała prawo rozpoznania tych odsetek jako kosztu uzyskania przychodu na zasadach ogólnych bez ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 60 oraz 61 updop, tj. przepisówo niedostatecznej kapitalizacji?
Czy wydatki poniesione na wypłatę przez Wnioskodawcę odsetek na rzecz Pożyczkodawcy 2 będącego jedynym udziałowcem Wnioskodawcy, z tytułu Pożyczki, która została udzielona przez podmiot nie powiązany z Wnioskodawcą (tj. Pożyczkodawcę 1) podlegają ograniczeniom w zakresie zaliczania do kosztów uzyskania przychodu wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
W zakresie ustalenia wartości zadłużenia, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W zakresie ustalania wartości zadłużenia, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 61 ustawy, w ramach sesji nettingowej.