Prawo do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych przez usługodawców zewnętrznych realizujących Prace budowlane w zakresie prac adaptacyjnych i bieżącego utrzymania nieruchomości oraz prawa do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych przez usługodawców zewnętrznych realizujących Prace budowlane w zakresie wykonania zastępczego.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usług świadczonych w ramach konsorcjum.
Zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla prac budowlanych wykonywanych w wynajmowanym lokalu.
W przypadku 1 (wykończenia lokalu zgodnie z podstawowym standardem) jak i w przypadku 2 (wykończenia lokalu zgodnie z wyższym standardem) Wnioskodawca zobowiązany jest do rozliczenia podatku z tytułu nabycia od firm zewnętrznych robót budowlanych, natomiast firmy zewnętrzne nie powinny wykazywać kwoty podatku na fakturach dokumentujących wykonacie tych robót budowlanych (stanowiących usługę wymienioną
W zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w odniesieniu do nabywanych prac budowlanych w zakresie prac adaptacyjnych, bieżącego utrzymania oraz wykonania zastępczego.
Z początkiem roku ustawodawca wprowadził zmiany do naszego systemu podatkowego. W publikacji przedstawiamy przegląd wybranych zmian w przepisach podatkowych wraz z oceną nowych regulacji.
Czy Spółka prawidłowo określa obowiązek podatkowy w dacie protokolarnego przekazania przedmiotu umowy w przypadku, gdy podpisanie aktu notarialnego nastąpiło po tej dacie, jeżeli cała wartość przedmiotu nie została jeszcze zapłacona?
Czy przychód związany z wykonaniem dodatkowych prac, uzyskany na podstawie wydanego wyroku Sądu Arbitrażowego powinien zostać rozpoznany dla celów podatkowych w roku wydania wyroku przez Sąd Arbitrażowy, czy też w roku wykonania prac, będących przedmiotem tego wyroku?
Czy wynagrodzenie należne podwykonawcy w części w jakiej zostało zaliczone na poczet kaucji gwarancyjnej stanowi wynagrodzenie nieuregulowane w świetle art. 15b ust. 1 i 15b ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w związku z tym po przekroczeniu terminów zapłaty wskazanych w tym przepisie podlega rygorom polegającym na korekcie kosztu?
Czy w świetle przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2013 r. Spółka zatrzymując określony procent wynagrodzenia Generalnego Wykonawcy jako kaucję jest zobowiązana do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. l5b ust. 1, ust. 2 i ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych po upływie terminu wskazanego w tym przepisie o kwotę wynagrodzenia przypadającą na zatrzymaną kaucję?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodu.
Czy usługi opisane w ww. stanie faktycznym, powinny być uznane jako usługa budowlana i opodatkowane 5,5% podatkiem ryczałtowym?
Czy w latach 2007- 2012 usługi opisane w stanach faktycznych, powinny być uznane jako usługa budowlana i opodatkowane 5,5% podatkiem ryczałtowym?
Czy w latach 2007 - 2012 usługi opisane w stanach faktycznych, powinny być uznane jako usługa budowlana i opodatkowane 5,5% podatkiem ryczałtowym? Czy w latach 2011 - 2012, zgodnie z załącznikiem Nr 2, poz. 4 do ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, wyłączenie ex 42.1, wyklucza wykonywane przez Wnioskodawcę usługi z tego podatku
Czy w odniesieniu do kaucji potrącanej przez Spółkę znajdą zastosowanie przepisy art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. czy na mocy art. 15b powołanej ustawy, Spółka będzie zobowiązana do wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów części odpisów amortyzacyjnych, w proporcji jaką stanowi wartość potrąconej kaucji w wartości początkowej budynku lub budowli przyjętej do używania?
Do jakiego źródła przychodu będą kwalifikowane zyski podatnika będącego osobą fizyczną, z udziału w spółce komandytowo - akcyjnej?
Czy odstąpienie od umowy przez Inwestora w trakcie realizacji robót budowlanych anuluje fakt zgłoszenia wykonania robót i wcześniejsze częściowe odbiory robót budowlanych dokonane przez inspektora nadzoru w dzienniku budowy, a tym samym anuluje obowiązek wystawienia faktury VAT przez wykonawcę w terminie 30 dni od wykonania tych robót?
1. Czy w opisanym stanie faktycznym, rozwiązanie spółki cywilnej może spowodować powstanie po stronie Wnioskodawcy dochodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Jeżeli w powyższej sytuacji dojdzie do powstania dochodu, w jaki sposób powinna być obliczona podstawa opodatkowania?
Kiedy powstaje przychód Spółki ze sprzedaży mieszkań i lokali użytkowych: w momencie podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego i wydania tych nieruchomości z kluczami czy dopiero po podpisaniu aktu notarialnego? Spółka buduje mieszkania i lokale użytkowe na sprzedaż, jest czynnym płatnikiem VAT. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, na podstawie protokołów zdawczo-odbiorczych lokale przekazuje nabywcom
pytanie dotyczy momentu powstania przychodu z tytułu sprzedaży wybudowanych przez Spółkę apartamentów
Czy sprzedaż lokalu mieszkalnego i użytkowego wraz z ułamkową częścią udziału w gruncie w sytuacji gdy notarialne przeniesienie prawa własności lokalu wraz z gruntem nastąpi po 1 maja 2004r. podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?