Nieopodatkowanie podatkiem VAT udostępniania autobusów na podstawie umowy użyczenia oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Dotyczy ustalenia czy wydatki poniesione przez Korzystającego na relokację i podłączenie maszyn używanych na podstawie umowy użyczenia stanowią inwestycję w obcym środku trwałym oraz czy wydatki poniesione przez Korzystającego na relokację i podłączenie maszyn używanych na podstawie umowy użyczenia – podlegają amortyzacji u Korzystającego czy też są potrącalne w dacie ich poniesienia.
Czy należne jest opłacanie podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie przychodów z tytułu otrzymania nieodpłatnych świadczeń?
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od składników majątkowych (specjalistycznych stanowisk wystawowych)
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od składników majątkowych (specjalistycznych stanowisk wystawowych)
Czy w opisanym przypadku powstaje przychód z tytułu otrzymania nieodpłatnego świadczenia w postaci użyczenia adresu spółce cywilnej?
Czy w przypadku promocyjnej sprzedaży przez Spółkę (za symboliczną kwotę) towarów, Spółka będzie mogła skorzystać z prawa do odliczenia VAT naliczonego w związku z nabyciem/wytworzeniem tych towarów na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy o VAT w pełnej wysokości?
Czy nieodpłatne użyczenie przez Spółkę towarów marketingowych w postaw: banerów, flag i ekspozytorów będzie stanowiło czynność opodatkowaną VAT, tj. nieodpłatną dostawę towarów lub nieodpłatne świadczenie usług w rozumieniu odpowiednio art. 7 ust. 2 lub art. 8 ust. 2 pkt 1 ustawy o VAT, a w związku z tym, czy Spółka będzie zobowiązana do naliczania VAT należnego?
Czy w przypadku promocyjnej sprzedaży przez Spółkę (za symboliczną kwotę) towarów, tj. gadżetów oraz wzorników o znacznie wyższej cenie nabycia/koszcie wytworzenia, podstawą opodatkowania VAT tej sprzedaży w rozumieniu art. 29 ust. 1 ustawy o VAT będzie kwota faktycznie należna od nabywcy (symboliczna kwota) pomniejszona o kwotę należnego podatku?
Spółka zamierza zawrzeć ze swoim pracownikiem umowę użyczenia samochodu osobowego. Pojazd ten będzie użytkowany przez pracownika do celów niezwiązanych z działalnością spółki. Jakie są skutki tej umowy w podatku dochodowym od osób prawnych?
Można zaryzykować twierdzenie, że każda firma korzysta z samochodów w celach służbowych. Rozliczenia podatkowe związane z korzystaniem z samochodów będących własnością firm, leasingowanych oraz prywatnych, mają swoją specyfikę. W opracowaniu tym przedstawiamy rozwiązania podatkowych problemów podatników związanych z korzystaniem z samochodów do celów służbowych.
Umowa użyczenia jest umową nazwaną, uregulowaną przez przepisy art. 710-719 Kodeksu cywilnego. Przez umowę użyczenia użyczający zobowiązuje się zezwolić biorącemu, przez czas oznaczony lub nieoznaczony, na bezpłatne używanie oddanej mu w tym celu rzeczy. Przedmiotem użyczenia mogą być zarówno rzeczy ruchome (np. samochód, maszyna, meble), jak i nieruchomości (np. lokal użytkowy lub jego część, działka
Spółka w ramach prowadzonej działalności zawiera umowy o współpracę z odbiorcami produkowanych przez nią wyrobów. Na podstawie tych umów spółka - w zamian za zobowiązanie do zakupu określonej ilości produktów, ich odpowiednią ekspozycję, aktywne współdziałanie w zakresie prowadzonych przez spółkę akcji promocyjnych, stosowanie jej polityki cenowej - udostępnia kontrahentom regały chłodnicze umożliwiające
brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją przez Gminę projektu Budowa kanalizacji sanitarnej , tj. wybudowania sieci kanalizacyjnej, przekazania tej sieci na 5 lat w użyczenie, a następnie wniesienie aportem do Spółki
Skutki podatkowe nieodpłatnego użyczenia lokalu oraz jego amortyzacja
Czy wydatki poniesione na dostosowanie placu do potrzeb prowadzonej działalności na podstawie nieodpłatnego użyczenia będą stanowić koszt uzyskania przychodu?
Czy poniesione przez podatnika wydatki na wykończenie budynku w części stanowiącej własność szwagra podatnika będą stanowiły dla podatnika inwestycję w obcym środku trwałym, podlegającą amortyzacji ?
Czy istnieje możliwość wprowadzenia do ewidencji środków trwałych samochodu osobowego zarejestrowanego na męża oraz amortyzacji tego samochodu bez konieczności podpisania umowy użyczenia lub przekazania między małżonkami?
Dityczy ustalenia przychodu z nieodpłatnych świadczeń w związku z umową uzyczenia autobusu do testowania. PDFI/415-18/05/06, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy powinien ustalić przychód z nieodpłatnych świadczeń użyczonego autobusu do jazd testowych. PB2/005-SIP-45/06, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy wydatkowanie przychdu uzyskanego w 2003 roku z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego, na adaptację strychu na cele mieszkaniowe w 2004r. , do którego posiada podatnik tytuł prawny w postaci umowy użyczenia jest zwolniony z opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych , jeśli w czerwcu 2005 roku