Ustalenie czy amortyzacja części oddanej w nieodpłatne użytkowanie nieruchomości będzie stanowiła koszty uzyskania przychodu.
Przypadek gdy zaktualizowana analiza porównawcza przygotowana dla zawartej transakcji udzielenia pożyczki wskaże, że oprocentowanie takiej transakcji w roku aktualizacji analizy nie mieści się już w przedziale międzykwartylowym wynikającym ze zaktualizowanej analizy, mimo że pierwotna analiza potwierdzała rynkowość transakcji i poziom oprocentowania na moment udzielenia finansowania (i w okresie ważności
Ustawienie sposobu zaliczania do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od nieruchomości nabytej w wyniku umowy renty oraz ustalenie wartości początkowej nieruchomości nabytej w wyniku umowy renty.
Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że zgodnie z art. 16 ust. 5b ustawy o CIT, nie musi on wyłączać z kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wartości samochodu osobowego przekraczającej 150 000 zł, ponieważ samochody te są oddawane do odpłatnego używania na podstawie umowy najmu, a najem samochodów stanowi przedmiot działalności Wnioskodawcy.
Amortyzacja Nieruchomości, na którą składa się stara i dobudowana część.
Czynności wykonywane przez (...) występującego w charakterze Pool Leadera na rzecz Wnioskodawcy i innych Uczestników Systemu stanowią na gruncie ustawy o VAT podlegające opodatkowaniu świadczenie usług.
Czy Spółka, jako Uczestnik Cash Poola, świadczy usługi w rozumieniu art. 8 Ustawy o VAT, Czy obrót z tego tytułu powinien być zwolniony z VAT i nie powinien wchodzić do proporcji obliczanej w oparciu o art. 90 Ustawy o VAT .
W myśl art. 9 pkt 10 lit. i) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych: Zwalnia się od podatku pożyczki udzielane przez wspólnika (akcjonariusza) spółce kapitałowej. Powyższe zwolnienie nie znajdzie jednak zastosowania w niniejszej sprawie, ponieważ opisane we wniosku umowy pożyczki w ogóle nie podlegają opodatkowaniu – są wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku
Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych, określonych w art. 18d ust. 3 updop opisane w stanie faktycznym/zdarzeniu przyszłym odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia za wykonywanie czynności agencyjnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu importu towarów (sprzętu) należącego do Offsetodawcy, które mają zostać przekazane Spółce na własność po zrealizowaniu całości konkretnego zobowiązania offsetowego.
1) Czy Opłata Programowa należna Bankowi od Spółki za świadczenie przez Bank Usługi, stanowi zyski przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 7 ust. 1 Umowy Polsko-Austriackiej i w konsekwencji nie podlega ona opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce, którego podatnikiem byłby Bank, a płatnikiem Spółka? 2) Czy płatności otrzymane przez Spółkę od Dłużników z tytułu spłaty Wierzytelności,
W zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego w związku z aportem nieruchomości gruntowych.
W zakresie skutków podatkowych wniesienia wkładu niepieniężnego do nowo zawiązanej spółki akcyjnej.
Z tytułu świadczenia usług nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na podstawie umowy zlecenia, za które otrzymuje Pan od Stowarzyszenia wynagrodzenie, nie jest Pan zobowiązany do odprowadzenia podatku od towarów i usług.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia: • czy odpłatne udostępnienie Infrastruktury na podstawie umowy dzierżawy na rzecz Spółki stanowi po stronie Gminy transakcję podlegającą opodatkowaniu VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z opodatkowania VAT; • czy wniesienie aportem Infrastruktury do Spółki przez Gminę, w terminie do dwóch lat od jej oddania do użytkowania, będzie stanowiło transakcję
Przepis określający zwolnienie od podatku dotyczący udzielania pożyczek przez wspólnika spółce kapitałowej, nie może mieć zastosowania do umowy spółki komandytowo-akcyjnej i jej zmiany. W związku z tym w opisanej sytuacji nie ma zastosowania zwolnienie określone w art. 9 pkt 10 lit. i) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Przepis określający zwolnienie od podatku dotyczący udzielania pożyczek przez wspólnika spółce kapitałowej, nie może mieć zastosowania do umowy spółki komandytowo-akcyjnej i jej zmiany. W związku z tym w opisanej sytuacji nie ma zastosowania zwolnienie określone w art. 9 pkt 10 lit. i) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe odstąpienia przez Bank od wymagania spłaty kwoty wynikającej z błędnie naliczonych odsetek od kredytu.
Możliwość skorzystania przez Spółkę z ulgi B+R oraz ulgi na innowacyjnych pracowników.
Wpłata dodatkowego kapitału na kapitał akcyjny PSA przez akcjonariusza nie spowoduje obowiązku zapłaty PCC, ponieważ umowa PSA czy też jej zmiana – a więc również wpłata dodatkowego kapitału - nie jest objęta regulacją uPCC.