Powstanie przychodu w związku z nabyciem od Akcjonariuszy akcji za wynagrodzeniem w celu ich umorzenia.
Obowiązki płatnika w związku z dobrowolnym umorzeniem udziałów za wynagrodzeniem.
Ustalenie, czy zbycie udziałów oraz akcji Spółek zależnych w zamian za nabycie od Akcjonariusza akcji własnych celem ich umorzenia podlega opodatkowaniu oraz czy czynności te korzystają ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40a i pkt 41 ustawy.
Czy dokonanie nabycia akcji w celu Umorzenia akcji Wspólnika/Wspólników stanowić będzie dla Spółki posiadanie (akcji) w kapitale innej spółki w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 5 ustawy o CIT. Czy dokonanie nabycia akcji w celu Umorzenia przez Wspólnika/Wspólników skutkować będzie utratą przez Spółkę prawa do opodatkowania Ryczałtem zgodnie z art. 28l ust. 1 pkt 4 lit. a) ustawy o CIT.
Skutki podatkowe dobrowolnego i przymusowego umorzenia oraz odpłatnego zbycia części akcji spółki akcyjnej przekształconej ze spółki z o.o., w której to udziałowiec nabył udziały za środki pieniężne.
Skutki podatkowe umorzenia akcji bez wynagrodzenia i wydania Wnioskodawcy świadectw użytkowych.
Czy w przypadku dokonania odpłatnego zbycia akcji [...] przez Wnioskodawcę w celu ich dobrowolnego umorzenia za wynagrodzeniem Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania straty podatkowej w źródle przychodów zyski kapitałowe (w rozumieniu art. 7 ust. 2 ustawy o CIT) stanowiącej nadwyżkę podlegających potrąceniu jako koszty uzyskania przychodu (zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o CIT) sumy kosztów
W zakresie ustalenia: 1. czy niezależnie od nabycia akcji własnych w ramach procedury dobrowolnego umorzenia akcji, Wnioskodawca w dalszym ciągu będzie spełniał warunek, o którym mowa w art. 28j ust. 1 pkt 5 Ustawy CIT, 2. czy wypłata wynagrodzenia akcjonariuszom Spółki w związku z dobrowolnym umorzeniem akcji będzie skutkowała opodatkowaniem w ramach reżimu ryczałtu od dochodów spółek z tytułu ukrytych
Skutki podatkowe procesu redomicyliacji spółki (forma reorganizacji osoby prawnej, związana ze zmianą kraju jurysdykcji) dla posiadacza akcji spółki.
Możliwość rozliczenia „straty” poniesionej w związku z przymusowym umorzeniem akcji banku.
Brak opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek wypłaty wynagrodzenia z tytułu nabycia akcji własnych celem ich umorzenia sfinansowanej z zysków zrealizowanych przez Spółkę w latach, kiedy podlegali Państwo opodatkowaniu na zasadach ogólnych.
W zakresie kosztów uzyskania przychodów z dobrowolnego umorzenia akcji w spółce objętych w zamian za wkład niepieniężny.
Po stronie wspólnika pozostającego w spółce nie powstanie przychód z tytułu udziału w zyskach osób prawnych w związku z umorzeniem akcji innego akcjonariusza [umorzenie akcji imiennej za wynagrodzeniem].
Po stronie wspólnika pozostającego w spółce nie powstanie przychód z tytułu udziału w zyskach osób prawnych w związku z umorzeniem akcji innego akcjonariusza [umorzenie akcji imiennej bez wynagrodzenia].
Dotyczy kosztów uzyskania przychodu w związku z umorzeniem i sprzedażą akcji.
Dotyczy ustalenia, czy umorzenie akcji imiennej serii „C” oznaczonej numerem (...) za wynagrodzeniem na rzecz Akcjonariusza A wiąże się z powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy, oraz czy umorzenie akcji imiennej serii „C” oznaczonej numerem (...) za wynagrodzeniem wiąże się dla Wnioskodawcy z obowiązkiem obliczenia, pobraniem podatku i wpłaceniem go organowi podatkowemu (obowiązki płatnika) w
Dotyczy ustalenia, czy umorzenie akcji imiennej serii C oznaczonej numerem 6002 bez wynagrodzenia na rzecz Akcjonariusza A wiąże się z powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy oraz czy umorzenie akcji imiennej serii C oznaczonej numerem 6002 bez wynagrodzenia wiąże się dla Wnioskodawcy z obowiązkiem obliczenia, pobraniem podatku i wpłaceniem go organowi podatkowemu (obowiązki płatnika) w związku
W zakresie określenia momentu rozpoznania przychodu w związku z otrzymaniem świadectw użytkowych przez spółkę komandytową w której Wnioskodawca jest wspólnikiem.
W zakresie określenia momentu rozpoznania przychodu w związku z otrzymaniem świadectw użytkowych przez spółkę komandytową w której Wnioskodawca jest wspólnikiem.
W zakresie określenia momentu rozpoznania przychodu w związku z otrzymaniem świadectw użytkowych przez spółkę komandytową w której Wnioskodawca jest wspólnikiem.
Powstanie obowiązku podatkowego w związku z umorzeniem akcji własnych spółki bez wynagrodzenia.